ZASCHNUTÁ BARVA V TISKÁRNĚ! Jak vyčistit trysky a začít zase tlačit?

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Zaschlá barva v tiskárně je častým problémem, pro který tiskárna tiskne nekvalitní fotky či dokumenty. Ucpané trysky mohou dokonce způsobit, že tiskárna vytiskne jen prázdný papír. Jak vyčistit trysky a tiskovou hlavu?

Zaschlá barva v tiskárně umí nadělat problémy právě v době, kdy tiskárna naléhavě potřebujete. Jistě se to stalo nejednou i vám. Proč dochází k zaschnutí barvy, jak vyčistit tiskárnu, jak znečištění a zaschnutí barvy předejít aco dělat když tiskárna netiskne vám prozradíme v tomto článku.

 

Zaschlá barva v tiskárně

Problém s tiskárnou je nejčastěji v zaschlé barvě. Možná si i vy kladete otázku, proč vám zas zaschla barva v tiskárně. Stává se to pokud tiskárnu delší dobu nepoužijete nebo pokud ji používáte nepravidelně. Nepravidelný tisk ale není jediný důvod, proč ¦barva zasychá. Stává se to i v případě, že je tiskárna umístěna blízko zdroje tepla, nebo na místě, kde dopadají sluneční paprsky - inkoust rychleji zaschne.

Pokud vám i přes nápis probíhá tisk netiskne problém bude na 90% v zaschlém inkoustu a ucpaných tryskách. Pokud netiskne ani jedna barva bude problém trochu složitější. Vyčistit barvu z tiskárny není obtížné, někdy to ale může trvat déle.


Zasychání barvy můžete spatřovat již při tisku. Netiskne jedna barva, nebo při tisku jsou vynechány pásky. Jedná se o jasné znaky toho, že je třeba vyčistit trysky v tiskárně. V tomto případě vám přijde vhod umět jak vyčistit tiskovou hlavu.

 

Jak vyčistit tiskovou hlavu

Ať už potřebujete vyčistit hlavu tiskárny Epson, HP, nebo chcete umět jak vyčistit tiskárnu Brother či vyčistit tiskovou hlavu Canon či jiné tiskárny měli byste zjistit zda vaše tiskárna má tiskovou hlavu instalovanou napevno, nebo lze jednoduše vytáhnout. Vyčistit tiskovou hlavu Epson, které ji mají zabudovanou napevno je lepší svěřit do rukou servisu. Čištění hlavy tiskárny Canon (některých typů) zase zvládnete i osobně. Dá se poměrně jednoduše vyjmout ze zařízení.

V dalších tiskárnách se zase používají inkoustové kazety s vestavěnou tiskovou hlavou. V tomto případě vás otázka jak vybrat tiskovou hlavu trápit nemusí. Vyjmete kazetu a trysku vyčistíte, případně vyměníte kazetu.

 

Jak vyčistit trysky v tiskárně HP (a dalších)

Tisková hlava se může čistit i za pomoci programu. V každé inkoustové tiskárně najdete funkci pro její čištění. Tento program, který se stará o údržbu tiskárny byste měli párkrát spustit. Po každém spuštění bude kvalita tisku lepší a lepší.

Vyčistit inkoustovou tiskárnu s tímto programem se ale nemusí vždy povést. Pokud to nefunguje měli byste přejít k ručnímu čištění. Zaschlá barva v tiskárně HP nebo jiné nemusí být problém.

Jako první si připravte roztok pro čištění tiskové hlavy. Vyjměte tiskovou hlavu, případně kazetu s tryskami. Čistícím roztokem navlhčete kapesník a položte na něj tiskovou hlavu tryskami dolů. Zaschlý inkoust se začne rozpouštět. Po cca hodině by měly být trysky zase volné.

Pokud je nános barvy silnější, tento způsob čištění nemusí být dostatečný. V tomto případě nalijte menší množství roztoku do misky a postavte do něj hlavu. Roztoku by mělo být tolik aby se zamočily jen trysky (2 – 3 mm). Kontakty, které jsou na boku kazety musí zůstat suché. Nechte roztok působit 24 hodin. Následně kazetu vyjměte, osušte a můžete začít používat.

 

Jak vyčistit hlavu tiskárny

Pokud je v tiskárně tisková hlava zabudovaná vyčistit trysky bude trochu náročnější. Vyjměte z tiskárny kazety. Dostanete se tak k tiskové hlavě. Na místa, kde protéká inkoust z kazety do hlavy, kápněte pár kapek čisticího roztoku. Nechte působit 24 hodin. Pokud je to nutné, můžete pár kapek roztoku po čase přidat.

Existuje i další způsob, který využijete pokud chcete vyčistit tiskárnu Epson a další, pokud předchozí možnost nezabere. Kazetu pomocí stříkačky naplňte čisticím roztokem. Vložte ji do tiskárny a spusťte čistící program (pár krát po sobě). Čistící roztok se tak dostane do celé trysky. Nechte působit 24 hodin a vyměňte kazetu s roztokem za kazetu s barvou (případně odsajte zbytek roztoku z kazety a naplňte ji inkoustem).

Tanková tiskárna zasychání – u tohoto typu tiskáren se častého zasychání inkoustu obávat nemusíte. Ať už používáte tankovou tiskárnu Canon nebo jinou s problémem ucpaných trysek a zaschlé barvy se tak často nesetkáte.

Pokud již máte inkoustovou tiskárnu zase funkční, můžete klidně tisknout dokumenty, barevné obrázky nebo klidně i kalendář.< /p>

 

Jak vyčistit laserovou tiskárnu

Pokud používáte laserovou tiskárnu nemusíte se obávat, zaschlá barva vám opravdu problém dělat nebude. Občasná údržba ale určitě ani této tiskárně neublíží. Než se do čištění pustíte, odpojte tiskárnu z elektrické sítě a počkejte než vychladne. Vyjměte kazetu s tonerem as pomocí hadříku nebo štětce zbavte zařízení prachu.

Jak vyčistit tiskárnu HP, jak vyčistit tiskárnu Brother, Canon či jinou značku již víte. Pokud vám netiskne tiskárnu zjistěte, zda není problém způsoben zaschlou barvou. Neprůchozí trysky, ve kterých je zaschlá barva můžete vyčistit i doma, nemusíte hned chodit do servisu nebo se poohlížet o nové tiskárně.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist