Vzdálená plocha nebo Jak na vzdálený přístup do PC?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Vzdálená plocha, vzdálený přístup či vzdálené ovládání PC je funkce, která se vám může sejít. Umožní vám připojení z domácího PC do pracovního PC, z mobilu do vlastního PC a pod. Propojte své PC a pracujte na nich ať jste kdekoli.

Vzdálená plocha, vzdálený přístup či vzdálené ovládání PC je funkce, která se vám může sejít. Umožní vám připojení z domácího PC do pracovního PC, z mobilu do vlastního PC a pod. Propojte své PC a pracujte na nich ať jste kdekoli.

 

Jste doma a potřebujete se dostat k dokumentům, na kterých jste pracovali v práci? Dostat se k pracovnímu počítači můžete jen pokud znovu seběhnete do práce, ale není to jediná možnost jak se k dokumentu dostat. Říká vám něco pojem vzdálená plocha?

 


Co je to vzdálená plocha?

Vzdálená plocha je funkce, která vám umožní připojit se k jinému počítači a ovládat jej. Je jedno jak daleko tento počítač je, pomocí vzdálené plochy jej můžete prostřednictvím svého PC ovládat jako kdybyste u něj seděli. Vzdálené ovládání PC vám umožní množství aplikací a programů, které vám vzdálený přístup na PC povolí. Bez nich se k jiným počítačům nedostanete. Abyste mohli tuto aplikaci používat je třeba si počítač připravit. Pokud jste na to zapomněli vzdálenou pomoc vám může poskytnout kolega, nebo osoba, která je u počítače. Získáte tak vzdálený přístup do PC. Připojení vzdálené pracovní plochy ale nemusí být vždy bezpečné. Vyberte si proto aplikace, které používají pro přenos dat šifrování, případně si dobře rozmyslete, jak nastavíte zapnutí a vypnutí PC na dálku.

 

Připojení ke vzdálené ploše

Nastavení vzdálené ploše vyžaduje mít v počítači aplikaci, která vám to umožní. Pokud vás trápí následně otázka jak ji najít, nebo jak se připojit ke vzdálené ploše stačí jen číst dál. Program na vzdálené ovládání PC není třeba vždy stahovat. Někdy je součástí operačního systému. Vzdálená plocha Windows, nebo vzdálená plocha Chrome je již součástí operačního systému či prohlížeče, stačí ji jen zapnout a nastavit. Pokud se připojujete z jednoho počítače k ​​více PC je dobré změnit port vzdálené plochy na počítačích, které máte připojené. Port vzdálená plocha má v systému Windows standardně číslo 3389. Máte-li ke svému PC připojeno více počítačů, každý se vám zobrazuje jako port 3389. Pokud toto číslo v připojených PC změníte bude se vám připojený počítač zobrazovat jako port 3389 XXX (vámi zvolené číslo. ). Pokud jste se rozhodli pro vzdálený přístup prostřednictvím aplikace potřebujete ji mít staženou v počítači, do kterého se potřebujete dostat, ale i v počítači, z kterého se připojujete. Prostřednictvím programů vzdálené plochy můžete využít i funkci vzdálená podpora. Využijí to hlavně uživatelé, kterým se na PC vyskytl menší problém, se kterým by jim věděl pomoci přítel. Aniž by musel vstát a přijít problém napravit osobně vám s tím může pomoci na dálku.

 

Vzdálená plocha TeamViewer

Vyhledáváte v prohlížeči „vzdálená plocha program“? TeamViewer je program, aplikace, jejímž prostřednictvím můžete ovládat počítače. Díky ní získáte přístup k domácímu či pracovnímu počítači i když jste právě na dovolené. Tato aplikace je kompatibilní s více operačními systémy, nemusíte tak vyhledávat konkrétní program na vzdálené ovládání PC Vzdálená plocha Mac, vzdálené plocha Linux, vzdálená plocha Mac – pokud v práci, škole nebo doma máte různé operační systémy stačí si stáhnout aplikaci TeamViewer a počítače navzájem propojit. Pokud nevíte jak se z mobilního telefonu dostat na PC můžete použít TeamViewer. Vzdálená plocha android ai iOS bude fungovat i v mobilech. Po stažení aplikace ji stačí jen otevřít a spustit. Po spuštění programu se vám zobrazí ID a heslo. Tyto údaje je třeba zadat do stejné aplikace v počítači, ze kterého chcete získat přístup k tomuto PC. TeamViewer má několik funkcí, které rozhodně využijete. Za pár vteřin vám umožní připojení ke vzdálené ploše, naleznete zde i seznam počítačů, které můžete ovládat, není nutná žádná konfigurace a navíc zvládnete prostřednictvím ní i počítač na dálku zapnout nebo restartovat. Bezpečnost při přenosu souborů se v tomto případě zajišťuje šifrováním.

 

Vzdálená plocha Chrome

Vzdálená plocha google, Chrome vzdálená plocha nebo Chrome remote desktop jsou názvy pro jednu funkci, kterou najdete v prohlížeči Google Chrome. Služba vzdálená plocha Google Chrome bude fungovat jen pokud je v obou počítačích nainstalován tento prohlížeč. I když používáte Google, nemusíte tam tuto funkci mít. Můžete si ji ale stáhnout. Oproti aplikaci TeamViewer, Google vzdálená plocha disponuje menším množstvím funkcí. Jednoduché ovládání ai použití tohoto programu postačuje pro běžné potřeby většině uživatelů. Než si program spustíte budete si muset stáhnout doplňkovou aplikaci. Není to nic náročného. Otevřete prohlížeč, vyhledejte položku Remote Desktop Google a klepněte na položku „stáhnout“. Dále postupujte podle pokynů. V programu klikněte na „generovat kód“. Tento kód je třeba vložit do programu v počítači, ze kterého chcete získat přístup. V aplikaci klikněte na políčko „přístup“, vložte kód a připojte se kliknutím na šipku. V prvním počítači se zobrazí dialogové okno s e-mailovou adresou, které je třeba potvrdit klepnutím na políčko „sdílet“. Hotovo. Propojení PC je nastaveno a vám už nic nebrání v používání jiného počítače. Pokud v mobilním telefonu používáte Google nemusí být jeho součástí i google vzdálená plocha. Dobře uděláte pokud si příslušnou aplikaci vzdálená plocha google stáhnete s Google play, nebo App store (v závislosti na tom jaký operační systém má váš mobil). Android vzdálená plocha, nebo vzdálená plocha iPhone vám umožní ovládat počítač z mobilního telefonu. Hledáte Ubunta vzdálená plocha, nebo Linux vzdálená plocha? Prostřednictvím služby vzdálená plocha Google Chrome to půjde také.

 

Vzdálená plocha Windows

Funkci vzdálená plocha Windows 10 najdete nejen v nejnovější, ale i ve starších verzích. Menší problém je v tom, že není povolena. Pokud nevíte jak nastavit vzdálenou plochu Windows 10 netrapte se. Stačí když ji povolíte. V nabídce „start“ tento program najdete nejsnáze. Začněte psát vzdálený přístup“. Klikněte na položku „povolit vzdálený přístup do počítače“ a v okénku ťukněte na „vzdálená plocha“. Zaklikněte povolení a máte to - vzdálená plocha Windows 10 je zapnutá. Pokud používáte starší verze jistě vás bude zajímat vzdálená plocha Windows 8, nebo Windows 7 vzdálená plocha. Tuto funkci naleznete také v těchto verzích Windowsu. Potřebujete otevřít ovládací panel (Control panel), v části „systém a zabezpečení“ vyberte políčko „systém“ a povolte vzdálené připojení. Vzdálená plocha Windows 7 se nachází v ovládacím panelu kde kliknete na „remote setting“ a nastavíte povolení. Počítač vám zobrazí název, který potřebujete znát pokud se budete chtít na tento PC připojit z jiného. Připojení ke vzdálené ploše Windows 10 je stejné jako když se připojujete prostřednictvím stažené aplikace. Otevřete si položku Windows 10 vzdálená plocha. Vyberte položku připojení vzdálené plochy a zadejte do políčka název počítače, ke kterému se chcete připojit. Stejný postup platí i pro připojení k vzdálené ploše Windows 7 a také pro připojení k vzdálené ploše Windows 8. Máte-li k jednomu počítači připojeno více PC s operačním systémem Windows může se stát, že budete mít mezi nimi menší zmatek. Pomoci vyznat se v tom, který počítač je který vám může vzdálená plocha port, jak na to jsme již psali výše. Jak funguje vzdálená plocha Windows 10 home? V této verzi program vzdálené plochy nenajdete. Nachází se pouze ve verzi Windows 10 Pro. Můžete si jej ale stáhnout a instalovat (RDP - Remote Desktop Protocol). I v tomto případě je třeba aby program vzdálená plocha windows 10 home byl zapnutý. Nahradit chybějící program windows 10 home vzdálená plocha můžete také stažením jiných aplikací, které tuto službu poskytují, případně můžete využívat vzdálenou plochu v prohlížeči Google Chrome.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist