VAŠE PŘIPOJENÍ NENÍ SOUKROMÉ: Co s tím dělat?

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Vaše připojení není soukromé – už se vám toto oznámení objevilo při surfování po internetu? Nevíte, jak se na webovou stránku dostat? Poradíme vám jak toto oznámení opravit a také to jak se na stránku dostat. Ne vždy to ale může být bezpečné.

Určitě jste při surfování na internetu a prohlížení webových stránek natrefili na varovná hlášení. Nejčastěji se jistě setkáváte s hlášením, že toto připojení není soukromé. Proč se zpráva „Vaše připojení není soukromá“ zobrazuje? Co znamená chyba ochrany soukromí a jde o chybu nebo oznámení?

Google zakomponoval několik základních funkcí, mezi které patří i bezpečné prohlížení v prohlížeči. Chyba ochrany soukromí se zobrazí v případě, kdy nedokáže navázat spojení SSL či ověřit pravost certifikátu SSL. Google vás takto chrání před potenciálně nebezpečnou stránkou. Pokud se ale na webovou stránku chcete dostat je dobré umět jak opravit chybu „Vaše připojení není soukromé“.

 

Vaše připojení není soukromé Chrome

Webová stránka, na kterou se chcete dostat nemusí být hned nebezpečná. Problémů, proč se toto hlášení objevuje může být několik


  • Google certifikát SSL na stránce je ale vypršela mu platnost – tyto certifikáty mají platnost asi rok. Pokud ji majitel stránky neobnovil může se tato hláška zobrazovat.
  • Špatně nakonfigurovaný certifikát SSL chyba připojení SSL se zobrazí oznámením, že vaše připojení k tomuto webu není soukromé.
  • Webovou stránku vytvořila nedůvěryhodná organizace – v tomto případě se nejedná oneplatný certifikát Chrome. Tyto stránky mohou mít platný certifikát. V současnosti ale prohlížeče už umí rozpoznat spolehlivost webové stránky a rozhodnout se zda jde o bezpečný nebo naopak nebezpečný web. Spojení s tímto webem není bezpečné a Chrome vám to dá tímto způsobem najevo.

Problém dostat se na stránku může být i ve vašem počítači. Často se jedná oantivirové programy (například Vaše připojení není soukromé Avast), které vyhodnotí stránku jako nebezpečnou a nepustí vás tam. Dalším problémem může být špatný čas nebo datum ve vašem PC.

 

Vaše připojení není soukromé oprava

I když většinou nejde o chybu ve vašem počítači na stránku se můžete dostat několika způsoby. Co dělat, když vaše připojení není soukromé?

 

Režim Inkognito

Jedním ze způsobů jak se dostat na nezabezpečený web je použít režim Inkognito.

 

Jiný prohlížeč

Zkuste otevřít stránku v jiném prohlížeči. Je docela možné že se vám věta Vaše připojení není soukromé Opera nezobrazí a vy se na stránku dostanete.

 

Změňte síť

Vaše připojení není soukromé Android? Pokud jste na internetu na mobilu a jste připojeni na veřejnou Wi-Fi síť je možné že ta běží na HTTP. Přejděte na mobilní data nebo na jinou síť, která běží na HTTPS< /a>. Připojení není soukromé ba mělo zmizet a vy byste se na stránku měli dostat.

Zda vás již trápí oznámení „Vaše připojení není soukromé Windows“ nebo se objevila chyba v zabezpečeném připojení Tipsport můžete se na stránku dostat jiným způsobem. Pokud výše zmíněná řešení nezabrala zkuste další

 

Datum a čas

Zkontrolujte si datum a čas na počítači. V případě potřeby je nastavte správně. Nejlepší bude-li čas a datum se bude ve vašem PC nastavovat automaticky.

 

Vypněte antivirus

Jako prohlížeč tak i antivirové programy se starají o vaši bezpečnost. Vyhledávají certifikáty SSL a pokud se jim něco nezamlouvá, oznámí vám, že vaše připojení není privátní. Vypnutím antiviru ochranu obejdete a na webovou stránku se dostanete.

Pokud jste právě zjistili, že vaše připojení k internetu je blokováno může to být způsobeno také antivirem. Hlavně pokud jste si ho teprve nedávno stáhli a do té doby jste neměli problémy.

 

Vypněte VPN

Chyba připojení SSL, která se projevuje oznámením „připojení není soukromé“ může být is důvodu VPN. Toto připojení přidává další zabezpečení a maskuje vaši IP adresu. Jelikož se váš počítač připojuje přes VPN na server může mít prohlížeč problém s kontrolou certifikátu SSL.

Oznam Chrome Vaše připojení není soukromé nemusí znamenat, že je webová stránka nebezpečná, jisté ale je, že s ní není něco v pořádku. Dejte si proto pozor a dobře si zvažte, zda na tuto stránku osobní údaje zadáte (osobní údaje z kreditní karty, datum narození, čísla dokladů,...).
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist