ÚPRAVA PDF - Jak to udělat?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Úprava PDF dokumentů nemusí být problém pokud víte jak na to. Můžete si stáhnout editor PDF (i zdarma), nebo využít služeb stránek a upravit text PDF online.

I přes popularitu a oblíbenost Wordu stále častěji dostáváme dokumenty ve formátu PDF. Portable Document Format (PDF dokument) může obsahovat kromě textu i obrázky, 3D grafiku, zvukové stopy, video nebo animaci č. elektronický podpis. Hlavním účelem tohoto typu dokumentu je, že se rovněž zobrazí na všech zařízeních. V závislosti na tom, jaký prohlížeč PDF souborů máte se vám může

  • soubor otevřít celý
  • otevře se pouze části, které prohlížeč podporuje
  • neotevře se.

Prohlížeče jsou dostupné zdarma, úprava textu v nich ale není možná. Jistě vás teď bude zajímat, jak psát do PDF. A nejen to, otázek je několik: jak upravit PDF soubor, jak editovat PDF nebo jak přepsat PDF. Bez příslušného programu psaní do PDF souborů prostě není možné.

 

Jak upravit text v PDF?

Abyste mohli upravit text potřebujete program pro úpravu PDF souborů – editor PDF. Některé z těchto programů vám umožní editaci PDF zdarma, některé si můžete zdarma vyzkoušet nebo si je musíte zakoupit. Pokud s dokumenty v tomto formátu pracujete jen občas a nevyplatí se vám stahovat další program můžete upravit PDF online.


 

PDF editor zdarma

Jelikož se s tímto typem souborů setkáváme stále častěji je výhodné stáhnout si PDF editor zdarma. Umožní vám vkládat či upravovat text. Editor PDF se vám sejde hlavně pokud je nutná úprava PDF dokumentu. Vyhnete se tak chození po úřadech, běhání po bankách a dalších úřadech. Pokud použijete i elektronický podpis vyřídíte vše z pohodlí domova. Nejlepší PDF editor zdarma nemusí mít řadu funkcí. Důležité je aby měl funkce, které potřebujete. Jedním takovým softwarem je také program pro úpravu PDF zdarma PDF Creator. Můžete s ním tyto dokumenty vytvářet, upravovat či doplňovat. Kromě toho vám umožní i vkládat grafické formáty, chránit soubor heslem nebo převést soubory PDF do jiného formátu (JPG, TIF, PNG,...). Úprava PDF souborů je v tomto softwaru jednoduchá a pokud si nebudete vědět rady můžete využít návod. Úprava textu v PDF není složitá, zvládnete ji jednoduše a rychle i když nemáte žádné zkušenosti. Pokud umíte psát ve Worde, zvládnete to i zde.

 

Úprava PDF online

Editace PDF zdarma je možná i, aniž byste si museli nějaký program do počítače stáhnout. Stačí si v prohlížeči vyhledat stránku, která vám úpravu PDF umožní a otevřít ji. Jednotlivé služby se mohou mírně lišit ve funkcích, které můžete při úpravě dokumentů PDF provést. Rozdíly jsou ale opravdu minimální a při běžných úpravách je ani nevyužijete. Pokud vás trápí otázka jak upravit PDF online ničeho se neobávejte. Každý PDF editor online zdarma funguje v podstatě na jedné bázi. Nahrajete do nich soubor nebo dokument, který chcete upravit, upravíte jej a následně si jej zase stáhnete. V závislosti na tom jakou stránku pro editaci PDF online použijete se liší i funkce, které můžete při úpravě PDF dokumentů využít. Možnosti je několik:

  • spojit dokumenty
  • < li>rozdělit
  • podepsat je< /li>
  • přidat vodoznak, obrázky
  • přidat text
  • zmenšit,...

Online úprava PDF souborů není ve většině případech omezené. Můžete využít všech funkcí, které nabízejí, nejste omezeni délkou textu, časem, který strávíte jeho úpravou a ani počtem dokumentů. Editor PDF online nevyžaduje žádnou registraci, neplatíte žádné poplatky a je vám k dispozici kdykoli jej potřebujete. Úprava PDF zdarma je možná pokud víte jak na to. Ať už využijete programy zdarma, nebo si pro úpravy PDF zvolíte online způsob je jen na vašem rozhodnutí.

 

Program pro úpravu PDF

Jelikož je možné upravit PDF zdarma, není potřeba stahovat si placené programy. Většina freeware je ale zdarma k dispozici pouze pro soukromé použití. Online úprava PDF by nebyla při množství dokumentů asi dobrým řešením. Pokud hledáte program, který byste mohli používat ke komerčním účelům, je dobré se ohlédnout po placené verzi. Adobe Acrobat je jedním z nejpoužívanějších programů, se kterým úprava PDF dokumentů půjde jedna radost. Jeho velkou výhodou je, že vám umožní ukládat soubory do cloudu. Takto k nim budete mít přístup iz jiných zařízení. Pokud se zamýšlíte nad otázkou „jak upravit PDF soubor?“ máte k tomu více možností. Nejlepší ale je pokud je jakákoli úprava PDF free.

[wp-faq-schema accordion=1]   
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2508

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist