TP-Link: nastavení routeru

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Pořídili jste si nový router a nevíte jak jej nastavit. Poradíme vám jak nastavit TP-Link router a také jak nastavit rodičovskou kontrolu. Dozvíte se také jak na TP-Link nastavení Wi-Fi a jak změnit nebo nastavit heslo a jméno na Wi-Fi síť.

Pořídili jste si router TP-Link a přemýšlíte jak ho nastavit? Nastavení TP-Link není složité a zvládnete to i když nemáte v tomto směru znalosti. Stačí jen postupovat podle následujících kroků a během chvíle to máte hotovo.

Pokud jste si od některého poskytovatele internetu v naší zemi pořídili internet ai Wi-Fi router TP-Link nastavení vás trápit nemusí. Technici konkrétní společnosti jej už jistě nastavili za vás. Pokud jste si ale IP adresu routeru. Najdete ji na samotném modemu nebo v TP-Link návodu. Nemusíte adresu ale hned hledat. Stačí, když do prohlížeče zadáte některé z čísel


  • 168.1.1
  • 168.0.1
  • 168.1.9

Po zadání jedné kombinace čísel klikněte na „Enter“ . TP-Link IP adresu zjistíte také pomocí příkazového řádku. Použijte při tom příkaz „iqconfig“. Adresa je zobrazena jako „Výchozí brána“ (Default gateway).

TP-Link konfigurace si nejspíš bude od vás ptát přihlášení. Máte-li nový router a nikdo ho nepoužíval před vámi použijte

  • jméno – admin
  • heslo – admin

 

Jak nastavit router TP-Link

Pro rychlou konfiguraci TP-Link klikněte na políčko „Quick Setup“. Následným kliknutím na „Next“ spustíte nastavení TP-Link routeru.

V následujícím kroku si můžete nastavit způsob připojení k internetu. Vyberte možnost „Auto-Delect“. Všechny informace, které bude router potřebovat si zjistí automaticky.

To ale instalace routeru TP-Link nekončí. Klikněte na políčko „Next“ a zobrazí se vám nabídka „Mac Clone“. Zde vyberte možnost „No, I am connected by another computer“. Klepněte na „Next“.

 

TP-Link nastavení Wi-Fi

V další části můžete nastavit více věcí. „Wireless Radio“ neměňte a ponechte jej na „Enable“. Můžete zde také změnit název sítě. Vyberte si libovolné jméno či název, pod kterým se bude vaše síť dát nalézt.

U položek „Channel, Mode a Channel Width“ nic neměňte.

Pokud jste již u Wi-Fi TP-Link nastavení nastavte si také heslo na síť. U položky „Wireless Security“ vyberte část „WPA/WPA2 – Personal“ a následně zadejte heslo.

Pro každý případ si jméno a nové heslo někde poznamenejte. Kdybyste náhodou heslo zapomněli můžete TP-Link modem nastavitznovu. Nejdříve ale déle podržte tlačítko „reset“ na routeru čímž obnovíte tovární nastavení zařízení. Následně můžete nastavení routeru TP-Link provádět od začátku.

 

TP-Link nastavení hesla

Jak nastavit TP-Link již víte. Nyní byste ale neměli zapomenout ani na zabezpečení nastavení. Přejděte do části „System Tools“. Nejprve zadejte jméno a heslo, pomocí kterých jste se do routeru přihlašovali. Dále zadejte nové jméno a nové heslo, které ještě potvrďte (zopakujte). Vše uložte (klikněte na Save) a máte to.

TP-Link nastavení rodičovské kontroly – při nastavování TP-Link modemu můžete najít i sekci rodičovské kontroly – Parental Control. Můžete zde nastavit zamítnutí připojení konkrétních zařízení v dané hodiny. Vaše dítě se tak na internet v čase, který nastavíte, nedostane na internet.

TP-Link připojení k internetu není k dispozici – pravděpodobně bude problém u poskytovatele internetu nebo ve špatném připojení kabelu k routeru.

TP-Link O2 nastavení – pravděpodobně hledáte návod k nastavení Archer MR 200. Pokud vám nenastavili router ve společnosti můžete návod k jeho nastavení nalézt na stránkách O2 ( zde ) .

Nastavení routeru TP-Link by se nemělo v podstatě nijak lišit v závislosti na typu routeru. Ať už máte TP-Link M7200, přemýšlíte jak nastavit router TP-Link Archer C6 nebo jiný.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist