TOP 5 Nejlepších antivirů zdarma 2022

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Mít v počítači antivirus nebo antivirový program je nejlepší možností, jak jej ochránit před hrozbami na internetu. Víte který je nejlepší antivirus zdarma a který je nejlépe placený? Znáte nejlepší antivirus do mobilu?

Chcete-li bezpečně surfovat po internetu, stahovat hudbu, filmy nebo jiné soubory nejlepším způsobem obrany před hrozbou je antivirový program. Tyto programy vás ochrání před různými formami kybernetických útoků a ochrání váš počítač a data. Víte, který antivirus vás nejlépe ochrání, který je zdarma a za který si připlatíte?

Co je antivir? Nejlepší ochrana pro váš počítač, mobilní telefon či jiné zařízení. Antivirové programy zachytí hrozby, které mohou nejen poškodit váš počítač ale také získat vaše osobní údaje apod. Možná si kladete otázku „Ochrání mě antivirus před vším?“ Opravdu dobrý antivirus by vás měl ochránit před vším. Jak ale vybrat nejlepší antivirus na iPhone, nebo jak získat nejlepší antivirus na PC?

 

Jaký antivir je nejlepší?

Nejlepší antivirový program je ten, který vás ochrání před hrozbami z internetu. Nejlepší antivirový program jednoduše nepustí do vašeho počítače žádnou hrozbu. Zkontroluje každý soubor, který jste si stáhli ještě dříve než jej spustíte, ochrání vás před malwarem a dalšími viry. To ale není všechno. Nejlepší antivirový program by měl


 • spolehlivě rozpoznat a zachytit viry
 • jednoduše ovladatelný
 • poskytnout informace o vyřešených problémech
 • mít pravidelně aktualizovanou databázi hrozeb – nejlépe denně
 • cena by měla odpovídat kvalitě programu
 • poskytnout záplaty pro starší verze softwaru
 • firewall, VPN, DNS ochranu, antispam a nástroje pro optimalizaci

Je také dobré, pokud nejlepší antivirus na PC má i rodičovskou ochranu. Ocení to hlavně rodiče. Pokud používáte více zařízení je dobré pokud vám program umožní zajistit je všechny. Některé značky nabízejí možnost zakoupit si balíček licencí za zvýhodněnou cenu. Můžete tak pokrýt více zařízení, která používáte (PC, mobil, tablet, notebook,...).

 

Nejlepší antivirus

Nejlepší antivirus pro PC ale i mobilní telefon může být pro každého jiný program. Pokud nevíte, který si vybrat můžete se poohlédnout na internetu. Stačí zadat do prohlížeče výraz „antivirus porovnání“ a zobrazí se vám stránky, kde najdete srovnání různých programů. Hodnocení antivirových programů vám může pomoci při výběru. Srovnání antivirů ale není jediná možnost, jak si vybrat.

Při rozhodování vám mohou pomoci i různé stránky stesty antivirových programů. Pro každý případ si prohlédněte také testy pár let dozadu. Klidně začněte od testu antivirových programů 2020 a prohlédněte si i výsledky z loňského roku. Webových stránek, které nabízejí porovnání antivirových programů je množství.

Mnoho vám mohou napovědět i recenze antivirů. Přečtěte si jak jsou s jednotlivými antiviry spokojeni uživatelé.

Chcete-li vědět, který antivir je nejlepší můžete si prohlédnout i výsledky porovnávání „nejlepší antivirus 2020“ nebo „nejlepší antivir 2021“. Při porovnávání antivirů 2021 nebo 2020 berte ohled i na další parametry, konkrétně na operační systém, který používáte. Nejlepší antivirus pro Mac může být úplně jiný než nejlepší antivirus pro Windows 10.

 

Nejlepší free antivirové programy

Možná si myslíte, že ten nej antivir je ten, který je zdarma. Za free antivirus nemusíte platit, ale pravdou je, že vám poskytnou jen základní ochranu a nemusí vás chránit před nejnovějšími hrozbami a útoky. Antivirus zdarma je ale stále lepší než žádný.

AVG Antivirus Free

Nejlepší free antivirus je například i AVG Antivirus Free. Pokud by vám nevyhovoval můžete si stáhnout další nejlepší bezplatný antivirus McAfee.

Avast Free Antivirus

Nejlepší antivirus pro Android 2020 byl program AVAST. I když ho v dalším roce předběhl jiný program, stále jde o nejlepší mobilní antivirus zdarma, který najdete i ve verzi pro počítače. Tento program získal jedno z nejvyšších hodnocení ochrany.

Windows Defender

V poslední době svou kvalitou zaujal i antivirus Windows Defender. Pokud používáte operační systém Windows pravděpodobně jej už v počítači máte a nemusíte si jej stahovat. Pokud jste si jej ale z nějakého důvodu odstranili můžete tento nejlepší bezplatný antivirový program stáhnout zdarma. Funguje pouze v počítačích s Windows a poskytuje solidní ochranu před množstvím malwarů, trojských koní či ransomwaru.

BitDefender Antivirus Free

I když je BitDefender placený můžete si jednu jeho verzi stáhnout zdarma. Program vás upozorní na podvodné stránky, jehož součástí je i anti-phishing.

Panda Free Antivirus

Méně známý ale o to výkonnější antivirus zdarma pro Windows. Poskytne vám ochranu v reálném čase před všemi typy malwaru a spywaru, obsahuje USB ochranu a bezplatný systém obnovy PC. Zároveň je to i nejlepší android antivirus zdarma jaký si můžete stáhnout.

 

Nejlepší placený antivir

Než se rozhodnete zakoupit si antivirový program měli byste vědět, že většinu nejlepších antivirových programů si můžete vyzkoušet zdarma na cca měsíc. Během té doby se můžete rozhodnout, zda si konkrétní program zakoupíte nebo se ohlédnete po jiném. Takže který je nejlepší antivirus 2022?

ESET

Při otázce jaký je nejlepší antivirus jistě mnohé z vás napadne ESET. Produkt od české společnosti obsahuje řadu funkcí mezi které patří

 • filtrování podezřelých webových stránek
 • prevence útoků ransomwaru a skripty
 • kontrola externích zařízení (USB klíče, externí paměťové disky,...)
 • rodičovská kontrola
 • ochrana webkamery
 • bezpečné internetové bankovnictví
 • a mnoho dalšího.

Jde zároveň io nejlepší antivirus pro Mac a najdete jej i ve verzi pro mobilní telefony. Takže pokud hledáte nej antivir pro Android můžete se ohlédnout po programu Eset. Můžete si jej vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Můžete si zakoupit i více licencí programu za zvýhodněnou cenu.

BitDefender

BitDefender je program, který se drží mezi nej antiviry již delší dobu. Program obstál v testech na výbornou.

 • blokuje trojské koně, ransomware, phishin a zachytí všechny druhy malwaru
 • zajistí bezpečné prohlížení, zajistí bankovní operace
 • obsahuje manažera hesel
 • najdete v něm i službu VPN

Výhodou tohoto antiviru je jeho poměrně nízká cena. Můžete si zakoupit také verzi, která obsahuje až 15 licencí. Recenze antivirových programů jsou pro BitDefender velmi příznivé. Pokud hledáte nejlepší antivirus do mobilu můžete si pořídit také verzi pro Android či iPhone. Případně si vybrat verzi antiviru zdarma.

Norton

Nejlepší antivirus pro Android, iPhone ale i počítače a notebooky. V testech mobilních antivirů ale obstál program Norton nejlépe. Tento vysoce kvalitní antivirus je na trhu již desítky let a stále se drží na předních příčkách při srovnávání antivirových programů.

 • zachytí malware, blokuje nejnovější hrozby
 • obsahuje vícevrstvou ochranu, takže i když přes jednu vrstvu něco proklouzne další to zachytí.
 • zpráva hesel funguje na všech platformách
 • rodičovská kontrola
 • služba VPN
 • ochrana osobních údajů

Mezi další plusy patří nízké nároky na hardware. Jednu licenci můžete použít až na 5 zařízení. Získáte tak kompletní ochranu jak na počítače tak i na mobilní telefony. Nemusíte tak hledat nejlepší antivirus pro iPhone či váš notebook zvlášť.

Kaspersky

Podle více hodnocení antivirů je právě Kaspersky ten nejlepší antivirový program. Záleží to samozřejmě na tom, co od takové ochrany PC očekáváte. Pravdou ale je, že Kaspersky se už léta při srovnávání antivirů drží výborně a řadí se mezi špičku. Pokud hledáte nejlepší free antivir měli byste si stáhnout právě tento program.

 • Rozpozná malware, ransomware
 • Efektivně likviduje nebezpečné programy
 • Výkonný a spolehlivý antivirus

Pokud byste chtěli více funkcí můžete je mít, je ale třeba si za ně připlatit. Získáte tak například manažera hesel, rodičovskou kontrolu, službu VPN či ochranu webkamery.

AVG

Pokud hledáte kvalitní a dobrý antivirový program za rozumnou cenu ohlédněte se po verzích programu AVG. AVG Antivirus Free vám poskytne ochranu zdarma. Více bezpečí a vyšší ochranu vám poskytne program AVG Internet Security.

 • ochrana domácí sítě
 • zpráva hesel
 • bezpečné internetové bankovnictví
 • chrání před všemi známými viry a hrozbami z internetu
 • poradí si s malwarem, spyware, adware, ransomware
 • upozorní a ochrání váš PC před podvodnými stránkami

Výhodou programu je, že jednou licencí můžete chránit až neomezené množství zařízení .

Téměř všechny antivirové programy si můžete vyzkoušet zdarma. Některé z nich mají také verze, které můžete stáhnout a užívat zdarma tak dlouho, jak chcete.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2508

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2489

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist