Nejlepší program pro rýsování technických výkresů v roce 2022!

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Vybrat ideální program pro rýsování nemusí být obtížné. V závislosti na tom, co od programu očekáváte, se odvíjí i jeho cena, která se může vyšplhat i na stovky euro. Kvalitní programy na technické výkresy ale můžete mít také zdarma.

Kreslení výkresů už dávno není jen otázkou rýsovacího stolu. Technické výkresy můžete pohodlně rýsovat i v počítači. Samozřejmě, že k tomu potřebujete mít v počítači program na rýsování technických výkresů, které znáte pod zkratkou CAD.

Práce v architektuře, strojírenství, inženýři či projektanti jistě ocení programy, které jim umožní rýsovat přímo v počítači. V závislosti na funkcích a nástrojích, které CAD programy obsahují mohou vás stát několik stovek euro. Pokud víte, kde hledat můžete mít program na kreslení technických výkresů zdarma.

Nejznámějším CAD programem je AutoCAD. Tvorba výkresů v tomto programu je možná jak ve 2D tak i 3D. Jde ale o placený program, který pokud se projektováním neživíte nevyužijete. Tento program na technické kreslení si ale můžete zdarma vyzkoušet.

 


Program pro kreslení výkresů

Existuje několik programů pro technické kreslení zdarma. Dokonce si nemusíte ani žádný program stahovat. Kreslení výkresů online má výhody hlavně pro studenty, ale i lidi, kteří s těmito programy teprve začínají pracovat. Mezi softwary pro tvorbu technických výkresů naleznete i tzv. specializované programy, které se zaměřují například jen na navrhování schodů, navrhování zahrady, či na kreslení výkresů výztuže.

 

LibreCAD

LibreCAD je dobrý program pro kreslení technických výkresů free, tedy zdarma. Je vhodný pro všechny, kterým stačí kreslení 2D výkresů. Najdete v něm funkce a nástroje, které se běžně nacházejí v placených programech. Výkresy, které v softwaru vytvoříte můžete uložit do různých formátů (jpg., gif., svg., png., a mnoho dalších). Program je lokalizován do více než 20 jazyků a najdete mezi nimi i slovenštinu či češtinu. Původně byl vytvořen pro operační systém Linux ale v současnosti naleznete LibreCAD i ve verzích pro Windows aOS Mac.

 

SketchUp

Program na kreslení technických výkresů SketchUp si můžete stáhnout a používat zdarma bez omezení. I když jde hlavně o3D kreslící program zdarmapohodlně v něm můžete kreslit i ve 2D. Program je vhodný hlavně pro designéry, ale běžně ho používají i architekti, strojaři a inženýři. Jednoduché kreslení výkresů ale není to jediné proč mnoho lidí po tomto programu sahá. V programu můžete navrhovat rozložení nábytku v místnosti, proto jej s oblibou používají i interiéroví designéři.

 

QCAD

2D kreslící program zdarma je vhodný jak pro studenty tak i profesionály. Tento program na technické kreslení obsahuje 40 konstrukčních nástrojů a 20 modifikací. Pokud se vprogramu n a rýsování spletete, můžete se vrátit o krok zpět. Celkově můžete udělat až 200 kroků nazpět. Tato aplikace na výkresy perfektně funguje v počítačích s Windows, Mac i Linux. Potřebujete pouze verzi, která bude kompatibilní s vaším PC.

Program QCAD si můžete zdarma jen vyzkoušet. Během zkušební doby budete mít přístup ke všem funkcím a nástrojům softwaru.

 

TinkerCAD

Pokud hledáte nějaký program na rýsování online, který si nemusíte stahovat pak je pro vás tím pravým TinkerCAD. Abyste mohli s programem pracovat stačí pokud se jen prostřednictvím mailové adresy přihlásíte. Program vám umožní také kreslení 3D výkresů (samozřejmě, že i 2D). Součástí tohoto online programu je i úložiště, kde si můžete své výkresy uložit a v případě potřeby na nich kdykoli pokračovat, nebo je sdílet v reálném čase. Program importuje projekty ve formátech STL, OBJ (pro 3D) a ve SVG (pro 2D).

eDravings Viewer

Pokud soubory vytvořené v CAD programech jen prohlížíte a kontrolujete nepotřebujete žádný program pro jejich tvorbu. Na čtení technických výkresů vám postačí i program eDrawings Viewer, se kterým můžete otevírat soubory v různých formátech a také ty, které byly vytvořeny v programu AutoCAD. Nejde sice orýsovací program, ale můžete si v něm prohlédnout všechny projekty a návrhy.

Vybrat si vhodný program na kreslení stavebních výkresů může být náročnější. I když většina z nich je placená můžete si je zdarma vyzkoušet. Dobré je také využít online CAD programy. Všechny výkresy si v nich můžete uložit. V případě potřeby si tak můžete technický výkres stáhnout, sdílet nebo v rýsování pokračovat.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist