Nejlepší CAD PROGRAMY zdarma!

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

CAD programy jsou programy na technické kreslení, navrhování a projektování. Co je CAD program, k čemu je vhodný a jak si vybrat ten správný vám prozradíme v tomto článku.

Každý kdo v práci potřebuje kreslit technické výkresy či nákresy jistě ví co jsou CAD programy. Ve srovnání se Skicarem nebo běžným grafickým programem, který máte v počítači nejde zrovna o jednoduchý kreslící nástroj. CAD program obsahuje množství funkcí a nástrojů, které byste v jiných programech nenašli a při tvorbě různých projektů se bez nich neobejdete.

CAD programy Wikipedie, CAD programy wiki,.... pokud chcete zjistit co je CAD program nemusíte se obracet na Wikipedii. Řekneme vám na co tyto aplikace jsou, jaké druhy existují ai to, zda je lze získat zdarma.

 

Co je CAD PROGRAM?

CAD programy? Pod touto zkratkou se schovávají užitečné kreslící programy. CAD nebo Computer Aided Design program je software určený pro počítačové projektování. Umožní vám kreslit 2D schémata ale i 3D modely. Záleží to na tom, jaký typ programu jste si stáhli.


Pokud hledáte dobrý program na rýsování určitě se ohlédněte po tomto typu programů. Naleznete v nich vše co při tvorbě projektů, konstrukčních výkresů či jiných technických dokumentech potřebujete. Pokud se rozhodnete vyhledat CAD programy download zjistíte, že drtivá většina z nich je zdarma jen na zkušební dobu. Podle čeho si tedy vybrat ten správný?

 

Jaký program na kreslení vybrat a na co si dát pozor?

Velká část CAD programů není zadarmo, proto byste při jejich výběru měli brát v úvahu několik faktorů, které vám pomohou vybrat ten nejvhodnější pro vás. Ty, které můžete mít zdarma, zase nemusí obsahovat vše co potřebujete. Ať už si vyberete programy ke stažení zdarma, nebo se rozhodnete pro ty placené, měli byste se zamyslet co všechno od softwaru vyžadujete a podle toho se rozhodnout.

Většina společností, které tyto kreslící programy nabízejí, nabízí možnost vyzkoušet si CAD program zdarma. Je to nejlepší způsob jak zjistit, jestli vám program vyhovuje nebo ne. Na internetu najdete také CAD programy zdarma, které jsou speciálně navrženy pouze pro konkrétní projekty. Například program Scalinata, který je zaměřen na navrhování schodů- V tomto softwaru navrhnete jakýkoliv typ schodů, se vším co k tomu patří (sloupky, zábradlí,...) ale nic jiného. Další parametry na které se zaměřte jsou

 

Použití programu

Zamyslete se, jak často budete program používat. Grafický program pro kreslení budete používat jen v práci, doma, nebo i v mobilním či na různých počítačích? V závislosti na tom si můžete vybrat CAD programy zdarma ke stažení do počítače a vyzkoušet si práci s nimi.

Pokud plánujete na technických výkresech a návrzích pracovat na různých počítačích, je dobré využít možnosti program na rýsování online. S těmito softwary budete mít přístup ke své práci kdekoli budete. Webové stránky, které kreslící program online nabízejí vám umožní uložit si projekt i na cloudové úložiště.

 

Funkce

Každý rýsovací program má řadu funkcí, což je sice výborné, ale ne vždy všechny využijete. Pokud si vyhledáte na internetu výraz CAD programy cena zjistíte, že se může značně lišit. Je to iz důvodu množství funkcí. Proto byste si měli vybrat program, který obsahuje funkce, které potřebujete. Pokud hledáte 2D kreslící program zdarma, nemusíte si proto kupovat program na technické kreslení 3D.

I když si můžete stáhnout kreslící programy zdarma pro vyzkoušení dobře si rozmyslete který z nich si zakoupíte.

 

Kompatibilita

Kompatibilita je důležitá pokud chcete přejít na jiný program na kreslení než používají vaši kolegové, případně pokud máte v počítači doma a v práci rozdílné CAD programy. Díky kompatibilitě budete moci otevírat nebo upravovat i výkresy z jiných typů programů a výkresy, které vytvoříte vy budou moci upravovat nebo kontrolovat vaši kolegové ve svých programech.

 

Cena

Cena CAD programů je to, co často rozhodne v prospěch některého z těchto softwarů. Dříve než poslechnete výzvu „Stahuj programy“ nebo si začnete vybírat z nabídky „CAD programy free“ dobře si přečtěte o daném programu vše. Tento typ programů zvykne být zdarma jen na dobu určitou. Po jejím uplynutí si budete muset program zakoupit nebo se rozhodnout pro jiný.

 

Setkat se můžete se dvěma způsoby zpoplatnění programů.

  • za program platíte pravidelně v jistých časových intervalech (měsíčně, ročně).
  • zakoupíte si trvalou licenci na CAD program. Platíte jednou a program můžete používat jak dlouho chcete.

Zakoupení trvalé licence je z finančního hlediska levnější. Například AutoCAD trvalá licence získat nelze. Za používání programu platíte jednou ročně, nebo jednou za tři roky. Tak i tak vás může jeho používání vyjít dražší než kdybyste si zakoupili jednorázově program s trvalou licencí.

 

Operační systém

Poměrně velká část programů je určena hlavně pro počítače s operačním systémem Windows. V počítačích s OS Mac jich už tak moc nebude fungovat. Než se rozhodnete vyhledat a kliknout na CAD software zdarma prohlédněte si pořádně jaké má systémové požadavky.

 

Nejlepší 2D CAD programy zdarma

Mezi nejlepší a nejstahovanější 2D CAD programy zdarmase řadí LibreCAD. Je to ideální program na kreslení výkresů. Najdete v něm funkce, které jsou v placených softwarech. Další výhodou je fakt, že jej můžete mít ve slovenském nebo českém jazyce.

DraftSight je dalším z řady těchto softwarů. Je vhodný hlavně pro studenty a učitele. Pokud ale sáhnete po vyšších verzích přijdou si v něm na své i profesionálové, architekti, projektanti, menší a také větší společnosti. Dobré programy CAD si můžete zdarma vyzkoušet a stejně je to is DraftSight. Dostanete ho na měsíc zdarma a následně se rozhodnete, zda jej chcete nebo ne.

Program AutoCAD LT je také vhodný pro tvorbu 2D výkresů. V podstatě jde o light verzi oblíbeného a populárního softwaru AutoCAD. AutoCAD free nenajdete. Zdarma si tento program můžete jen vyzkoušet.

 

Nejlepší 3D CAD programy zdarma

Najít dobré Free CAD programy nemusí být velký problém pokud víte jak hledat. Pokud vám nepostačují 2D CAD programy můžete sáhnout po softwarech pro navrhování 3D modelů. Nejznámějším z nich je SketchUp, který si můžete stáhnout a používat zdarma.

Kreslící program free, ve kterém můžete navrhovat 3D modely na internetu najdete většinou jen na zkušební dobu. Mezi ty nejpoužívanější a nejoblíbenější patří:

 

AutoCAD program

AutoCAD je jedním z nejstarších a zároveň nejpoužívanějších CAD programů. Je to hlavně pro jeho všestrannost a kompatibilitu s jinými programy stejného typu. AutoCAD zdarma ke stažení byste hledali zbytečně. Jedině kdybyste byli studentem. AutoCAD pro studenty lze získat zdarma. Je ale třeba se registrovat na jejich stránce.

Software je vhodný pro začátečníky, studenty i profesionály. Pokud patříte mezi začátečníky na internetu naleznete školení AutoCAD pro začátečníky, které vás naučí jak s programem pracovat. Studenti, kteří CAD programy potřebují při studiu si mohou

Zakoupením programu získáte přístup k více produktům tohoto softwaru. V rámci jedné licence můžete používat program pro architekty (AutoCAD Architecture), pro tvorbu součástek (AutoCAD Mechanical) ale i AutoCAD elektro (AutoCAD Electrical) a mnoho dalších. Určitě vás bude zajímat AutoCAD cena. Takže kolik stojí AutoCAD? Cena se pohybuje v závislosti na množství programů a délce předplacené licence od 400 do cca 1500 euro.

 

CAD Decor program

Ideální program pro navrhování interiéru je CAD Decor program. Nejde jen o klasický software pro navrhování zařízení interiéru, ale hlavně o navrhovaní obkladů, sestavování nábytku či návrhu kuchyňských linek. Součástí programu je i vygenerování technické dokumentace i rozpočtu.

Pokud se rozhodnete program vyhledat a kliknout na odkaz CAD Decor free downloadnebo CAD Decor downloadmůžete získat program maximálně na 90 dní zdarma. Dobrý program pro navrhování kuchyní nebo koupelen může být také KitchenDraw, který si můžete také vyzkoušet zdarma.

>

 

ProgeCAD program

Pokud si v prohlížeči vyhledáte CAD programy ke stažení určitě se vám zobrazí i nabídka na italský software ProgeCAD. Program umožňuje tvorbu 2D a také 3D projektů. Pro nekomerční použití můžete mít ProgeCADzdarma.

 

Qcad progam

I když s Qcad programem můžete vytvářet jen 2D výkresy zdarma jej k trvalému používání nezískáte. Zkušební doba vám ale postačí, abyste se rozhodli, zda si tento software zakoupíte, nebo se rozhodnete pro jiný.

Výhodou tohoto programu je možnost získat ho v českém jazyce (Qcad česky) a také jeho cena, která se pohybuje kolem 35 euro.

 

CAD programy pro Linux

Získat kvalitní program na rýsování zdarma může být téměř nemožné, pokud se ještě podíváte na systémové požadavky softwaru zjistíte, že to může být ještě obtížnější. Pokud i najdete možnost získat CAD zdarma zjistíte, že je pro operační systém Windows a máte-li štěstí tak i pro OS Mac.

Pokud se řadíte k uživatelům Linux – u nemusíte tak moc hledat. Mezi vhodné CAD programy na Linux patří určitě Qcad nebo AutoCAD, které fungují i ​​v OS Mac a Windows.

Zdarma si můžete stáhnout a také používat již zmiňovaný LibreCAD. Nezapomeňte si ale vždy vyhledat verzi kompatibilní s vaším operačním systémem.

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2419

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist