NEJDE ZVUK na NOTEBOOKU/PC, co dělat? NÁVOD

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Nejde zvuk na notebooku? Příčiny problémů se zvukem mohou být různé. Nejčastější příčiny nefunkčnosti zvuku a jejich řešení naleznete v našem článku. Zjistěte proč nejde zvuk na PC a jak tento problém rychle a úspěšně vyřešit.

Chcete si na notebooku prohlédnout film nebo pustit hudbu a najednou zjistíte, že vám nejde zvuk? Příčin tohoto problému může být několik. Zjistit proč nejde zvuk na notebooku můžete i doma. Nemusíte vyhledávat servis. Znovu zapnout zvuk na notebookumůžete i osobně. Ať už vám nefunguje zvuk na notebooku nebo chcete zjistit proč nejde zvuk na PC čtěte nás dál. Problém může být kdekoli a existuje několik způsobů jak spustit zvuk na PC. Pokud vám například nejde zvuk do sluchátek Windows 10může být problém se sluchátky, ne s počítačem.

 

Nejde zvuk na notebooku

První co každého napadne pokud nefunguje zvuk na notebooku je zkontrolování hlasitosti. V dolní liště obrazovky počítače (nebo notebooku) najdete ikonu zvuku – reproduktor. Klepněte na ni myší a nastavte si hlasitost. Na některých noteboocích můžete hlasitost nastavit také prostřednictvím funkčních kláves. Tímto způsobem můžete zapnout zvuk na klávesnici. Všímejte si ale ikon na těchto klávesách. Každý tip notebooku může k ovládání zvuku používat jiné klávesy.

Pokud problém se zvukem přetrvává můžete zkontrolovat směšovač hlasitosti. Ať už vám nejde zvuk na PC Windows 7, nebo nejde zvuk na notebooku Lenovo (či jiném) můžete problém řešit přes směšovač hlasitosti. Klepněte na ikonu zvuku (reproduktor) pravým tlačítkem myši a následně klikněte na „Otevřít směšovač hlasitosti“. Zkontrolujte aplikace, které se vám zobrazí a zjistěte, zda na některé není zvuk ztišen.


Pokud nejde zvuk Windows 10 nemusí být chyba hned v systému ale i ve vestavěných reproduktorech. Připojte externí reproduktory nebo sluchátka. Pokud zvuk přes ně jde máte problém s vestavěnými reproduktory v počítači.

Pokud nefunguje zvuk Windows 10 může být problém i v aktualizacích. Stačí, když systém aktualizujete. V „Nastavení“ klikněte na „Aktualizace a zabezpečení“ a vyberte položku „Windows Update“. Pokud po aktualizaci Windows 10 nejde zvuk zkuste počítač restartovat.

Důvod proč ve Windows 10 nejde zvuk může být iv nesprávně zvoleném výstupu. Klepněte na ikonu reproduktoru pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte „Nastavení zvuku“. Následně vyberte položku „Výstup“ a zkontrolujte nastavení. Správné je nastavení „Reproduktory/sluchátka“.

Vyřešit problém pokud vám nefunguje zvuk na PC můžete také prostřednictvím „Řešení problémů“. V části „Nastavení“ zvolte „Systém“ a následně „Zvuk“. Z nabídky vyberte položku „Řešení problémů“.

Pokud jste si nedávno stáhli do počítače nebo notebooku program na vylepšení zvuku a následně sta zjistili, že vám na notebooku nejde zvuk bude problém s programem. Odinstalujte jej.

 

Proč mi nejde zvuk

Někdy se stává, že nejde zvuk z počítače do TV nebo sluchátek. Nemusí to hned znamenat, že vám nejde zvuk na PC. Stačí když zkontrolujete zapojení. V počítačích se zvyknou používat dva konektory, jeden na mikrofon (růžový) a druhý na sluchátka nebo reproduktory (zelený).

Problémy se zvukem mohou způsobit i nefunkční nebo zastaralé ovladače. Pokud nemáte v počítači program, který se o pravidelné aktualizace ovladačů stará musíte zjistit jak na tom jsou osobně. V „Správce nastavení“ přejděte dolů na „Ovladače zvuku, videa a her“. Otevřete jej a zobrazí se vám výstupní zařízení ve vašem počítači. Pokud je u některého žlutý vykřičník je to znakem zastaralého ovladače a vy jej musíte aktualizovat.

Odpovědí na otázku „proč mi nejde zvuk na notebooku?“ je několik. Stejně tak je i několik řešení pokud potřebujete vědět co dělat, pokud nejde zvuk na notebooku. Postupně projděte všechna řešení chyb a určitě se vám podaří opravit zvuk na počítači, případně přijdete na to, kde je chyba.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2508

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2489

Freeware

2439

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist