Návod na SDÍLENÍ OBRAZOVKY NA TV!

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Sdílení obrazovky počítače na TV má řadu výhod. Můžete sledovat videa, filmy či obrázky na velké obrazovce TV. Obrazovka počítače není jediná, kterou můžete zrcadlit na TV. Sdílet obrazovku mobilu s TV můžete také. Jak?

Pokud máte inteligentní televizor můžete sledovat filmy, videa či fotografie z počítače nebo mobilu na televizní obrazovce. Sdílení obrazovky notebooku na TV nebo mobilního telefonu není obtížné. Stačí jen vědět jak na to. Pokud nevíte, jak na sdílení obrazovky s TV poradíme vám.

Pokud víte jak spustit zrcadlení obrazovky případně jako duplikovat obrazovku na TV budete moci na televizoru sledovat nejen filmy, které jste si stáhli do PC ale také sledovat programy streamovacích služeb které máte v mobilním telefonu. Ať už jde o SkyShowtime, Netflix, Magio v mobilu, či jinou podobnou aplikaci. Sdílení obrazovky mobilu na TV lze také.

 

Sdílení obrazovky na TV

Chcete-li sledovat film v počítači na televizoru musíte tato dvě zařízení propojit. Poměrně jednoduchý ale poněkud starý způsob je propojit je pomocí kabelu. Po propojení kabelem najděte na ovladači od TV tlačítko Source nebo Digital/Analog či AUX, klepněte na něj a z nabídky konektorů vyberte ten, který zajišťuje propojení TV s PC (HDMI). Na počítači vyberte konektor, který jste zvolili při propojování kabelem na PC (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort). Sdílení obrazovky PC na TV již brzy máte hotové. Nyní jen klikněte na počítači na klávesu Windows a klávesu s písmenem P (Win + P) a vyberte jeden ze čtyř nastavení zobrazení. Pro sledování filmu na TV je nejvhodnější nastavení „Jen druhá obrazovka“.


 

Bezdrátové sdílení obrazu notebooku na TV

Sdílení obrazovky na TV Samsung nebo jiném typu inteligentního televizoru lze ale i jinak – bezdrátově. Je to sice trochu náročnější, ale lze to zvládnout. Sdílení obrazu přes Wi-Fi síť můžete jak z počítače, notebooku tak iz mobilního telefonu. Jak na sdílení obrazovky přes Wi-Fi?

 

Chromecast

Jak sdílet obrazovku na TV pokud nemáte inteligentní televizor? Pořiďte si Chromecast, který udělá z každého TV inteligentní. Zařízení si musíte koupit, ale službu Chromecast máte zdarma. Tímto způsobem můžete bezdrátově připojit obrazovku notebooku k televizoru. Zařízení přijímá signály z počítače a přenáší je do televizoru.

Jak sdílet obrazovku mobilu na TV? Chromecast byl původně určen právě pro propojení telefonu s TV. Takže jej můžete klidně využít pro sdílení obrazu mobilu na TV. Zrcadlení obrazovky Android na TV bude tímto způsobem propojení telefonu s televizorem snadné. Využít toho můžete iv případě pokud chcete propojit mobil s TV bez Wi-Fi.

Pro sdílení obrazovky z PC na TV je nutné aby byl Chromecast a také počítač připojen na jednu Wi-Fi síť. Nyní v prohlížeči na PC klikněte na tři tečky a z nabídky vyberte položku Cast (Odeslat). Vyberte co chcete sdílet (aktuální kartu, obrazovku nebo chcete sdílet obrazovku aplikace) a máte to.

 

AirPlay

Řešením pro sdílení obrazovky Apple je služba AirPlay. Pro sdílení obrazovky iPhone na TV LG (i jiného TV) budete sice potřebovat i Apple TV, což je zařízení podobné Chromecast pouze je vytvořeno pro zařízení Apple.

Při použití Apple TV můžete sdílet obrazovku iPhone na TV ale i obrazovku Macbooku. Abyste mohli sdílet obrazovku na TV najděte ikonu AirPlay a propojte počítač a Apple TV. V PC otevřete Systém preferencí a klepněte na Monitory. V položce AirPlay monitor změňte nastavení na Apple TV. Nefunguje zrcadlení obrazovky? V položce Uspořádání je třeba zapnout položku „Zrcadlit monitory“.

 

Miracast

Abyste mohli využívat technologii Miracast potřebujete inteligentní televizor a počítač, které tuto funkci podporují. Stáhněte si aplikaci Miracast. Na notebooku stiskněte klávesy Win + P a vyberte zda chcete obrazovku PC rozšířit, duplikovat,... .Posledním krokem je kliknutí na „Připojit k bezdrátové obrazovce“. Z nabídky, která se otevře vyberte váš televizor a po kliknutí na něj budete připojeni.

Chcete-li zobrazit obraz z telefonu na TV, můžete použít kterýkoli z výše zmíněných návodů. Zaměřte se ale na typ zařízení, které máte a vyberte si podle toho. Na Windows 10 sdílení obrazovky na TV je nejlepší Chromecast nebo Miracast. Pro zrcadlení obrazovky iPhone použijte určitě AirPlay.

 

Aplikace pro sdílení obrazovky

Pokud váš telefon nejde propojit s TV, tedy přesněji váš mobil nevidí TV i přesto, že máte zařízení připojená na jedné Wi-Fi síti zkuste aplikaci Screen Mirroring. Tato aplikace propojí jakékoli zařízení s webovým prohlížečem. Sdílení obrazovky iPhone na TV či sdílení obrazovky PC na TV Samsung by mělo být bez problémů. Obsah, který chcete sdílet prochází přes webovou stránku. Pokud přemýšlíte jak zapnout Screen Mirroring stačí jen kliknout na „Start Mirroring“. Jedinou nevýhodou této aplikace pro sdílení obrazu do TV je to, že je jen v anglickém jazyce.

Aplikací pro zrcadlení obrazovky je více. Stačí si jen najít tu, která bude kompatibilní s vašimi zařízeními. Propojit mobil s TV přes Wi-Fi není náročné a pokud inteligentní TV nemáte můžete si jej pomocí Chromecast nebo Apple TV vytvořit.

Jak sdílet obrazovku PC na TV či jak spárovat mobil s televizí už víte. Máte-li konkrétní typ mobilního telefonu nebo inteligentního televizoru návody naleznete na internetu. Můžete tak klidně sdílet obrazovku Huawei nebo zrcadlit mobil na TV LG.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist