Jak zrychlit Windows 10 a 11? NÁVOD

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Zdá se vám váš počítač pomalejší? Poradíme vám jak zrychlit Windows 10 a jak zrychlit spuštění počítače. Díky našim trikům na zrychlení PC nebudete muset čekat dlouhé minuty na načtení programu či otevření stránky.

Určitě jste si na svém počítači všimli, že se postupně zpomaluje. Zatímco nový počítač vynikal téměř bleskovým startem a rychlým načtením starší počítače již touto vlastností nedisponují. Pomalejší start, téměř plná paměť a stále delší spuštění programu nebo hry. Pokud přemýšlíš jak zrychlit svůj počítač si tady správně. Existuje několik triků jak zrychlit Windows.

 

Jak zrychlit Windows 10

Jak zrychlit spuštění počítače? Jak zrychlit počítač Windows 10 nebo 11? Než odpověď na tyto otázky je dobré se zamyslet proč je počítač pomalý, případně proč se postupně zpomaluje. Existuje pár triků, kterými můžete svůj počítač znovu zrychlit.

Aplikace běžící v pozadí, zaplněné místo v paměti, dočasné soubory ale i známé cookies,.... zjistit což zpomaluje počítač konkrétně může chvíli trvat. Zrychlit rychlost procesoru azrychlit počítač s Windows 10 můžete pokud zkusíte některé (nebo všechny) tipy, které vám zde zmíníme.


 

Rychlý start

Jak zrychlit start Windows 10? Při spouštění PC se spouštějí i aplikace, které nepotřebujete. V novém počítači jste je ještě neměli ale jak jste si postupně stahovali do počítače aplikace a programy dostali jste je a právě ty se mohou spouštět hned jak zapnete PC. Právě to zpomaluje jeho spuštění. Vypněte je.

Otevřete Správce úloh (Ctrl + Alt + Delete) a přejděte do karty „Spuštění“ (Aplikace při spuštění). Zde zjistíte, které aplikace se při spuštění počítače zapínají. Stačí, když je jednoduše zakážete: Ve sloupci „Stav“ klikněte při konkrétní aplikaci pravým tlačítkem myši a změňte stav na „zakázané“. Při nejbližším spuštění sami zjistíte, jak se PC rychleji spouští. Jak zrychlit start PC již víte.

Pokud nevíte jak osekat Windows 10, kterým programům zakázat spuštění při startu PC obraťte se po radu k odborníkům.

 

Vyčištění disku

Jak vyčistit a zrychlit počítač? Dá se to. Vymažte nepotřebné soubory včetně mezipaměti. I když si aplikace a soubory odstraníte nezapomínejte, že mohou na disku zůstávat dočasné soubory nebo zbytky programů . Vy o nich nevíte, ale zbytečně vám zabírají místo a zpomalují chod a výkon počítače. K jejich odstranění můžete využít také program na zrychlení Windows 10. Nepotřebných a zbytečných souborů vás v počítači může zbavit např. software Wise Disk Cleaner nebo Ccleaner. Další programy mohou prohledat vaše soubory a odstranit duplicitní položky, čímž uvolní místo v počítači a zrychlí ho.

 

Defragmentace disku

Defragmentace a čištění disku je další dobrý způsob jak zrychlit notebook Windows 10. Naštěstí Windows 10 již defragmentátor obsahuje. Nastavte si jej tak, aby se spouštěl hned při spuštění PC. Přes vyhledávací pole najděte položku „Defragmentovat a optimalizovat“. Otevřete program a vyberte možnost „Optimalizovat“.

Optimalizovat Windows 10 můžete také pomocí programů. Pro defragmentaci disku a optimalizaci PC jsou dobré programy Defraggler aUltraDefrag, které si můžete stáhnout zdarma. Stejným způsobem můžete provést i defragmentaci aoptimalizaci Windows 11.

 

Herní mód

Možná se vám herní mód spojuje s hraním her na počítači ale je výborný i když chcete zrychlit počítač Win 10. Zapnete ho docela jednoduše. Otevřete si „Nastavení“ (klávesa Windows + I) a klepněte na políčko „Hraní her“ (Gaming). V této části jen přepněte přepínač do polohy „Zapnuto“. Aktivováním tohoto módu se zastaví automatická instalace updatů a výkon PC se bude soustředit pouze na hru nebo program, který máte spuštěn.

 

Antivirus

Antivirové programy v počítači mají svou zásadní úlohu. Pravdou ale je, že neustálé kontrolování počítače ho pořádně zatěžuje. Zpomalený počítač Windows 10 můžete zrychlit, pokud stálou kontrolu v antiviru vypnete. Nezapomeňte ale zároveň nastavit pravidelnou kontrolu PC (například každý druhý den) nejlépe v hodinách kdy PC nepoužíváte.

Zrychlit PC Windows 10 a také s Windows 11 lze pokud víte jak na to. Stačí pár jednoduchých kroků, které vám zaberou pár minut u počítače. Chcete-li zrychlit start Windows, zlepšit výkon PC a tak zrychlit internet Windows 10 a rychleji načítat webové stránky zkuste na to výše zmíněné triky. Určitě se vám to povede.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist