Jak zprovoznit oblitý mobil? PORADÍME VÁM!

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Oblitý mobil nemusí hned znamenat ztrátu dat. Ať už se jedná o obliaty, nebo utopený mobil můžete se ho pokusit zachránit. Pokud víte co dělat může vám telefon ještě nějakou dobu plnohodnotně sloužit. Jednejte ale rychle a důkladně.

Obletý mobil je pohroma, kterou si nechcete představit ani v nejhorším snu. V mobilech dnes máme uloženo vše, už dávno neslouží jen k telefonování, ale také k písemné komunikaci, přístupu na internet či uchovávání souborů. Voda v mobilu může celý přístroj znefunkčnit.

Mám mokrý telefon, co dělat? Nejlepší je vědět co dělat s oblitým mobilem ještě dříve než se to stane a dávat si na něj pozor, abyste tento problém nemuseli řešit. I když si dáváte na telefon dobrý pozor, je dobré vědět, jak utopený mobil zachránit.

 

Oblitý mobil

Ať už máte politý mobil nebo máte mobil ve vodě není to nic příjemného. Hned nastává panika, při které si představíte o co všechno můžete přijít. Pokud jako první začnete na telefonu vše mačkat a kontrolovat co a jak funguje jste na nejlepší cestě přijít kompletně nejen o fotky, dokumenty, kontakty ale o celý mobil. Voda je vodivá a tím jako mobil otáčíte, mačkáte klávesy a pod. jen podporujete přenos energie i tam, kde je nechtěný. Navíc, otáčením a pohybem můžete vodu v mobilu dostat i do částí, kde se dříve nenacházela.


 

Jak vysušit mobil

Pokud máte telefon ve vodě co nejrychleji jej vyjměte a vypněte. Zabráníte tak zkratům, které mohou v mobilu vše poškodit. Pokud máte jen oblitý mobil i tak ho vypněte. Jednoduše spojení mobil voda nejde dohromady.

Po vypnutí vyjměte baterii a vše důkladně otřete hadříkem nebo papírovou utěrkou. Pokud baterii z mobilu neumíte dostat ven (je vestavěná) doufejte, že žádné velké škody nenadělá a pokuste se rozebrat mobilní telefon co nejvíce lze.

Nezapomínejte na SIM kartu a paměťovou kartu. Vyberte je zutopeného telefonu a otřete hadříkem do sucha. Pokud se vám nepodaří zachránit telefon zachráníte alespoň karty, které můžete vložit do náhradního mobilu.

Posledním krokem je nehet mobil volně uschnout. Namočený telefon nesušte fénem a ani jej neukládejte na slunné místo.

 

Telefon do rýže

Pokud jste o zázračných účincích rýže vsákat vlhkost slyšeli moc tomu nevěřte. Pokud dáte mokrý telefon do rýže může se stát, že prach z rýže se dostane do mobilu a poškodí se. Pokud už přece jen sáhnete po tomto způsobu sušení použijte kvalitní rýži, kterou zasypete celý mobil. Jak dlouho nechat mobil v rýži? Minimálně 24 hodin.

Lepší je použít sáčky se silikagelem, které pohlcují vlhkost. Najdete je také v krabici od bot, přiložené k oblečení apod.. Vložte olitý mobil do krabice s těmito sáčky alespoň na 1 den.

 

Vlhkost pod displejem

Pokud i po pár dnech máte vodu pod displejem, nebo spíše vlhkost nezapínejte jej a pokračujte v sušení.

Pokud pod displejem žádná vlhkost není a máte dojem, že se vysušil můžete jej zapnout. Pokud se zapnul je to v pořádku, ale nemusí to znamenat, že bude fungovat dál. Problémy s utopeným mobilem se může projevit i po pár dnech.

 

Oprava utopeného mobilu

Pokud máte vypraný telefon asi jej už nezachráníte. Voda se dostala do celého přístroje. Pokud vám mobil spadl do vany a rychle jste jej vybrali škody nemusí být rozsáhlé a můžete se pokusit jej dát do servisu na opravu. Reklamace utopeného mobilu ale asi nebude možná. Při reklamaci se lhát o telefonu ve vodě nevyplatí. Většina mobilů má speciální nálepky, které při styku s tekutinou změní barvu. A protože jde o mechanické poškození záruka se na něj v tomto případě nevztahuje.

Utopený mobil v servisu vám mohou pomoci zachránit. Určitě vás bude v tomto případě zajímat, jak dlouhá bude oprava utopeného mobilu a cena – závisí to samozřejmě na poškození, typu mobilu a také konkrétního servisu. Cena se může pohybovat od desítek eur až po stovky. Zvažte, zda se vám nevyplatí investovat spíše do nového telefonu než do opravy mobilu pod vodou.

Jak zachránit mobil už víte. Stále je ale nejlepší držet telefon co nejdál od vody. Pokud se s telefonem ale neumíte rozloučit ani na minutku je dobré pořídit si mobil odolný vůči vodě. Dobře uděláte pokud si budete soubory (fotky, videa, kontakty,...) i pravidelně zálohovat. Existují programy, kterými můžete propojit mobil s počítačem a zálohovat jednoduše vše co potřebujete (například Nokia Suite, nebo Mi PC Suite).

Zda vám dotykový mobil spadl do vody, nebo jste jej oblili vždy klaďte důraz na jeho rychlé a pořádné vysušení. Vyjměte ho z obalu, odpojte od něj sluchátka a pokud se dá rozeberte ho. Volné vysušení sice chvíli bude trvat, ale může vám to zachránit telefon a všechna data v něm.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist