Jak zmenšit velikost fotky nebo obrázku?

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak nejlépe zmenšit fotku? Zmenšit velikost fotky či obrázku můžete několika způsoby. Zmenšit fotku v programu, zmenšit obrázek online nebo také prostřednictvím nástrojů a programů, které jsou součástí operačního systému.

Chcete poslat mailem pár fotek nebo obrázků, ale nakonec zjistíte, že fotky jsou velké a nelze je vložit do jednoho mailu? Zmenšit velikost fotky je jediný způsob, jak poslat více fotek v jednom mailu. Zmenšení obrázků můžete provést několika způsoby. Dejte si ale pozor, zmenšení fotky může ubrat z její kvality. Jak zmenšit velikost fotky v PC?

 

Jak zmenšit velikost fotky

Zmenšit obrázek nebo fotku můžete prostřednictvím různých programů, online nebo i použitím programů, které již máte v počítači.

 


Zmenšení fotek online

Pokud nepotřebujete snížit velikost fotky často postačíte si s webovými stránkami, které vám umožní. Na internetu jich najdete hodně. Některé vám umožní i zmenšit fotky hromadně online.

Při zmenšení velikosti obrázku online dochází zároveň i ke snižování kvality obrázku. Čím je obrázek menší tím horší je kvalita. Pokud budete chtít takto zmenšenou fotku znovu zvětšit bude v horší kvalitě a může být rozmazaná.

Zmenšení fotek online jde rychle a docela jednoduše. Najděte si na internetu stránku a nahrajte fotky, která chcete upravit. Následně vyberte velikost zmenšení, potvrďte to a po chvíli je hotovo. Zmenšené obrázky stačí už jen stáhnout.

 

Program na zmenšení fotek

Programů na zmenšení velikosti fotek je několik. Právě ty vám umožní zmenšit fotku a zachovat kvalitu. Některé z nich vám umožní hromadně zmenšit fotky. Hromadné zmenšení fotek ve Photoshopu je asi nejběžnější řešení. Tento program si ale můžete zdarma jen vyzkoušet.

Dalším dobrým programem pro zmenšení velikosti obrázků je také GIMP. Tento program si můžete stáhnout zdarma. Kromě zmenšení velikosti můžete také zmenšit rozměry fotky.

 Ať už chcete změnit velikost jedné fotky nebo více měli byste brát ohled na zachování kvality. Tyto programy ai mnoho dalších vám to umožní. Zmenšením pixelů zmenšíte i velikosti obrázků.

Použití programů je velmi jednoduché. Stačí si fotku otevřít v konkrétním programu a už ji jen zmenšit. Zmenšení fotografií můžete provést vzhledem k procentům (fotka se zmenší o XY procent) nebo ohledně pixelů. Dobré je, abyste při zmenšování zachovali poměr stran.

 

Zmenšení fotek Windows 10

Jak zmenšit fotku v PC bez stahování programů? V počítačích s operačním programem Windows máte pár nástrojů, se kterými můžete jednoduše upravovat obrázky a fotografie. Jedním z těchto programů je i Skicař, ve kterém můžete i zmenšit pixely na fotce.

Otevřete fotku nebo obrázek v tomto programu a v horní liště najděte možnost „Změnit velikost“. Zmenšit velikost fotografie můžete v procentech nebo pixelech.

Zmenšit fotku ve Windows 10můžete i prostřednictvím Wordu. Máte-li v počítači balíček kancelářských programů Microsoft Office a obrázky potřebujete vložit do dokumentu nepotřebujete žádný další program. Jednoduše vložte do dokumentu obrázek a následně jej v položce „Formát“ můžete upravovat. Můžete zmenšit velikost obrázku, zmenšit rozměry fotky, umístit jej na konkrétní místo, orámovat jej atd.

 

Jak zmenšit velikost fotky v telefonu

Většinu fotek na sociální sítě umisťujeme přímo z mobilního telefonu, jakmile je uděláme. Problém může nastat když jsou příliš velké. Sociální sítě totiž vyžadují dodržení maximální velikosti fotky. Jak zmenšit fotku v telefonu? Změnit velikost obrázku můžete i přímo v mobilu. Nemusíte fotku přesouvat z mobilu do počítače abyste ji upravili.

Zmenšit rozlišení fotografie můžete také přímo v mobilu. Stačí jen nastavit menší rozlišení přímo ve fotoaparátu.. Fotky, které budete fotit s menším rozlišením budou menší.

Zmenšit fotku v mobilu můžete prostřednictvím různých aplikací, které naleznete na Google Play nebo v App Store. Kromě zmenšení fotky nabízejí tyto aplikace i řadu dalších úprav jako je oříznutí, snížení jasu, použití filtrů a efektů.

 

Jak zmenšit velikost fotky Android

V mobilních telefonech s Androidem můžete fotky zmenšit i běžnými funkcemi. Můžete zmenšit horizontální nebo vertikální rozměr, snížit jas nebo kontrast. Pokud to nestačí sáhněte po aplikacích.

Pokud v Google Play zadáte výraz „zmenšení velikosti fotek“ zobrazí se vám množství mobilních programů, ve kterých tento nástroj najdete.

 

Jak zmenšit velikost fotky v iPhone

V iPhonech nenajdete žádný program na zmenšení obrázků (fotek). V tomto případě vám s tímto problémem pomůže jen aplikace na zmenšení fotek, kterou naleznete na App Store.

Zmenšit fotku na Instagram už nebude problém. Pokud víte jaké rozměry má fotka mít můžete bez sebemenších problémů zmenšit fotku na Facebook zda jinou sociální síť přímo v mobilu.

Ať už se rozhodnete zmenšit velikost fotek online nebo pro zmenšení fotek použijete program lze to. Zmenšení kvality fotek není jediný způsob, jak zmenšit velikost fotky. Někdy stačí změnit rozměr a máte to.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist