Jak změnit velikost obrázku či fotky? NÁVOD

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete změnit velikost fotky? Nebo spíše změnit její rozlišení? Poradíme vám jak změnit velikost obrázku se zachováním kvality. Fotky a obrázky můžete zmenšit a jinak upravit i přímo v mobilním telefonu,

Chcete-li posílat obrázky nebo fotografie mailem či prostřednictvím některých komunikačních aplikací nejednou natrefíte na problém s limity. Právě limity vám nedovolí poslat více obrázků najednou. Změnit velikost obrázku nebo fotky je tak nezbytností pokud nechcete posílat po 1 nebo 2 fotkách v mailu. Takže jak změnit velikost fotky k poslání e-mailem? Nejlepším způsobem je změna rozlišení fotky nebo změna rozlišení obrázku. Velikost se tak zmenší a vy můžete poslat najednou více fotografií.

 

Úprava velikosti fotky

Změnit velikost fotky můžete různými způsoby. Existují k tomu různé webové stránky, na kterých můžete změnit velikost fotky online, nebo k tomu můžete využít programů a aplikací, které máte, nebo si je stáhnete do počítače.

Na změnu velikosti fotografie se nejčastěji používají programy, které si můžete stáhnout do počítače. Photoshop pro změnu velikosti obrázku je asi nejvhodnějším softwarem jaký můžete najít. Program zmenší velikost pixelů, ale kvalita fotky nijak neutrpí. Můžete si ji tak kdykoli zvětšit. Photoshop si můžete zdarma stáhnout a používat jen pár dní. Následně za něj musíte zaplatit. Návod jak změnit velikost obrázku ve Photoshopu naleznete také na internetu.


Pokud hledáte program na úpravu velikosti obrázků, který by byl zdarma zkuste program GIMP nebo IrfanView.

Při změně velikosti fotky dávejte proto pozor. Zmenšením pixelů můžete také snížit kvalitu fotografie. Změněním rozlišení fotky ztrácíte její kvalitu. Pokud ale má mít fotka jen informativní charakter a na její vysoké kvalitě netrváte můžete ji zmenšit v jakémkoli programu.

 

Změna velikosti obrázku online

Na internetu najdete množství stránek, na kterých lze změnit rozměry fotky. Můžete tak změnit rozlišení fotky online, změnit pixely obrázku online nebo změnit rozměry fotky online.

 

Jak změnit rozměry fotky bez programu

Pokud si nechcete stahovat žádný program na změnu velikosti fotek a ani využívat služeb stránek na změnu rozlišení obrázků online můžete zmenšit velikost fotky v PC. Najdete zde pár programů, které vám s tím pomohou. Jedním z takových programů je i program Skicar, který by měl být součástí operačního systému Windows.

Změnu velikosti fotky můžete provést iv textovém editoru Word. Jak změnit velikost fotky ve Wordu? Klepněte na položku „Vložit“, nyní na „Obrázek“ a vložte do textu obrázek nebo fotku. Následně můžete v části „Formát“ kliknout na „Komprimovat obrázek“ a vybrat velikost fotky.

 

Změna rozměrů fotografie

Úprava velikosti fotografie se nemusí týkat pouze pixelů ale i její velikosti. V tomto případě vám stačí fotku oříznout nebo zmenšit na požadovaný rozměr.

 

Jak změnit velikost fotky v mobilu

Vědět jak změnit velikost fotky v mobilu se vám určitě sejde. Mobilní telefony se dnes zaměřují také na kvalitu fotky a proto jsou téměř všechny fotografie ve vysokém rozlišení. Zabírají spoustu místa a je problém je poslat například mailem.

Na změnu velikosti fotky můžete použít například oříznutí, které naleznete v každém mobilním telefonu. Úpravou jasu a kontrastu fotku zmenšíte také.

Zatímco oříznutím kvalitu fotografie neměníte horší to je už v případě snížení jasu a kontrastu. Zde se kvalita obrázku snižuje. Změnu rozlišení fotografie můžete dosáhnout i přímo v mobilu. Stačí jen přímo v zařízení nastavit menší rozlišení fotoaparátu. Změníte tak kvalitu fotky. Problém je v tom, že pokud budete chtít tyto fotky zvětšit budou rozmazané.

Zmenšit velikost fotky v telefonu můžete is pomocí různých aplikací. V Google Play, nebo v App Store si najděte vhodnou aplikaci, stáhněte si ji a pomocí ní upravujte fotky a obrázky.

Ať už se rozhodnete změnit velikost fotek online případně změnit velikost obrázků ve Photoshopu berte v úvahu možnost, že snížíte kvalitu fotky. Nejlepší je pokud se vám podaří změnit velikost fotky bez ztráty kvality a to dokážete jen ve vhodném programu. Dobré programy pro úpravu fotek a obrázků dokáží změnit velikost obrázku v JPG a poradí si is úpravou obrázku PNG či jiných formátů.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist