Jak změnit heslo na WiFi (nastavení WiFi)?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak změnit heslo na WiFi? A proč? – pro zvýšení vlastní bezpečnosti byste ve vlastním zájmu měli měnit heslo své WiFi sítě (nebo routeru) každé 3 až 6 měsíců. Pokud nevíte jak čtěte dál.

Jak změnit heslo na WiFi? A proč? – pro zvýšení vlastní bezpečnosti byste ve vlastním zájmu měli měnit heslo své WiFi sítě (nebo routeru) každé 3 až 6 měsíců. Pokud nevíte jak čtěte dál.

WiFi síť má dnes doma snad každý kdo je připojen na internetu. Pokud ji užíváte jen vy a vaše rodina je vše v pořádku. Pokud se ale může na vaši WiFi síť připojit kdokoli, kdo zachytí signál už to tak v pořádku není. Bezpečné surfování na internetu vám může zajistit pouze nastavení hesla na Wifi.

 

Co je WiFi?

Bezdrátová technologie pro přenos dat má název WiFi. Připojení k internetu získáte od poskytovatele internetu. Díky tomu můžete na internetu surfovat na jednom počítači. Pokud je ale ve vaší domácnosti více počítačů, mobilních telefonů či tabletů potřebujete WiFi router, který zajistí přenos dat bez nutnosti připojit se na „kabel“. Dbejte na jeho zabezpečení – šifrováním a dobrým heslem. Dnes dokáže heslo WiFi zjistit každý, poněkud zkušenější hacker. WiFi, alias Wireless Fidelity pro přenos dat používá mikrovlny. Pásmo 2,4 GHz kromě WiFi využívají také mikrovlnky a bezdrátové telefony. Výhody tohoto přenosu využili také výrobci spotřební elektroniky. Dnes tak můžete svoji domácnost vybavit inteligentními spotřebiči, které prostřednictvím WiFi sítě a příslušné aplikace můžete ovládat. DVD, TV, chladnička, nebo robotický vysavač stačí je jen připojit na tuto síť a ovládat je například přes mobilní telefon. Proto je důležité, jakmile si WiFi router pořídíte nastavit nové heslo. Konfigurace sítě a změna hesla na Wifi (ať už máte novou, nebo „z druhé ruky“) vás obere jen za pár minut vašeho času. Pokud jste ztratili ovladač na televizor, můžete si stáhnout do mobilního telefonu aplikaci dálkový ovladač a ovládat jej prostřednictvím WiFi sítě mobilem.


 

Jak změnit heslo na WiFi?

Jaké máš heslo k WiFi-ne? Kolikrát vám už tuto otázku položili vaši přátelé, zda známý? Možná si to ani neuvědomujete, ale heslo od vaší sítě má spoustu lidí. Nezaškodí ho proto občas změnit. Jak změnit heslo k WiFi ? Stačí se dostat do routeru a v podstatě změnit jeho heslo. Nyní vás jistě trápí otázka jak změnit heslo na router. Jde to docela jednoduše. Není to tak obtížné jak se zdá Změna WiFi hesla postup: V první řadě se musíte na WiFi připojit přes kabel, nebo WiFi. Nyní vyhledejte administrátorské rozhraní. připojíte přes IP adresu  192.168.0.1, nebo 192.168.1.1 (IP adresu routeru naleznete také na štítku, který je na jeho spodní straně), kterou zadáte do internetového prohlížeče. Otevřete ji ve svém počítači. Zadejte jméno a heslo sítě. Dostali jste se do routeru. Nyní jen klikněte na políčko Wireless a následně na Wireless setting. Abyste změnili heslo klikněte ještě na Wireless password. Po změně hesla vše uložte – save a router se restartuje. Když se už dostanete do routeru, měli byste jej i nastavit a zvýšit tak svou bezpečnost. Nastavení routeru vám nezabere mnoho času. Tématu Konfigurace bezdrátové sítě, nebo nastavení sítě se věnujeme níže. Změnit heslo na WiFi síti můžete také prostřednictvím mobilního telefonu. Ne vždy ale změna hesla WiFi přes mobil půjde. Důležité je, aby v nastavení routeru bylo připojení do administrace přes WiFi síť povoleno. Pokud ne musíte se připojit k routeru kabelem.

 

Jak změnit heslo na WiFi T-com?

Podobně jak je psáno výše – musíte se dostat do administrátorského rozhraní. Vyplňte jméno a heslo. Chcete-li změnit název sítě klikněte na položku SSID Name. Chcete-li změnit heslo klikněte na WPA Passphrase. Všechny změny nezapomeňte uložit. Nastavení WiFi router Telekom je téměř u všech zařízení stejné. Stačí se to stát do administrátorského rozhraní routeru, kde můžete nastavit vše. Na internetu také naleznete podrobné návody nastavení v závislosti na konkrétním typu routeru.

 

Jak změnit heslo na WiFi Orange/TP-LINK

Po připojení routeru k elektrické síti a počítači zadejte do internetového prohlížeče 192.168.1.1. Po otevření stránky vyplňte jméno a heslo. Hned po potvrzení se dostanete do administrace routeru. Zde jen stiskněte tlačítko System Tools a změňte heslo, případně i jméno sítě. Nezapomeňte každou změnu potvrdit, v opačném případě systém nezaregistruje změnu. V některých případech je třeba router restartovat.

 

Jak změnit heslo na WiFi O2

Změnu hesla WiFi O2 uděláte stejně jako je popsáno výše. Stačí se jen prostřednictvím stejné webové adresy dostat do systému routeru a provést změny či upravit nastavení routeru, které chcete.

 

Jak změnit heslo na WiFi Tenda

Jedním z nejoblíbenějších routerů je router Tenda. Ke změně WiFi hesla zvolte postup, který je totožný s předchozími návody. Otevřete v prohlížeči administrátorské rozhraní (zadejte číslo 192.168.1.1). Otevřete stránku a vyplňte název sítě (SSID) a heslo. Následně postupujte dále na Wirelerr security a změňte heslo. Pokud jste si změnili heslo je třeba změny provést i ve všech zařízeních, která jsou připojena na síť. Jak nastavit WiFi na PC? Docela jednoduše. V počítači vyberte položku Síť, nebo klikněte na ikonku WiFi sítě. Zobrazí se vám seznam sítí, které jsou v dosažení. Vyberte svou WiFi síť a klepněte na položku Připojit. Následně zadejte heslo (nové heslo) a máte to.

 

Změna WiFi hesla přes mobil

Změnit heslo na WiFi síti můžete také prostřednictvím mobilního telefonu. Ne vždy ale změna hesla WiFi přes mobil půjde. Důležité je, aby v nastavení routeru bylo připojení do administrace přes WiFi síť povoleno. Pokud ne musíte se připojit k routeru kabelem. Pokud nastavení routeru povoluje přihlásit se pomocí WiFi sítě a vám to i přesto z mobilního telefonu nejde nemusíte to vzdávat. Stáhněte si aplikaci, která vám změny v nastavení routeru povolí, např. IP Tools: WiFi Scanner (android). Po změně hesla nebo názvu sítě nezapomeňte na nastavení WiFi v mobilu.

 

Jak nastavit heslo na WiFi?

WiFi je v současnosti běžnou výbavou většiny domácností. Je dobré si tuto soukromou síť chránit dobrým a silným heslem. V žádném případě není bezpečné nechat síť volně dostupnou pro kohokoli, kdo se dostane do jejího dosahu. K informacím, které posíláte prostřednictvím mikrovln do WiFi routeru může kdokoli přijít. Jak nastavit heslo na WiFi? Nepotřebujete k tomu žádné odborné znalosti. WiFi router je malá černá skříňka, pokud někdo využívá připojení k internetu přes vaši síť nedozvíte se to. Chránit své soukromí a zvýšit tak vlastní bezpečí můžete pomocí WiFi password, neboli WiFi hesla. Pokud si koupíte nový router heslo je na něm nastaveno – tovární heslo. Je dobré jej co nejdříve změnit. Všechny potřebné údaje jako IP adresa, název sítě a heslo routeru naleznete na štítku. Počítač připojte kabelem k routeru a do internetového prohlížeče zadejte 192.168.0.1, nebo 192.168.1.1. Vyplňte políčka se jménem a heslem ( najdete je na každém routeru. Ať už chcete změnit nastavení routeru Asus, nebo jakéhokoli jiného, ​​prohlédněte si pořádně štítek, nebo manuál k routeru). Následně se dostanete do routeru, kde v políčku Wireless (Wireless settings) můžete zadat nový název a heslo sítě. Nezapomeňte všechny změny potvrdit a kliknout na políčko save.

 

Nastavení WiFi routeru

Změnou hesla a jména sítě to ale nekončí. Nyní ještě potřebujete konfigurovat WiFi síť. Konfigurace WiFi routeru zvýší vaši bezpečnost. Vše co potřebujete naleznete v kolonce Wireless (Wireless setting – nastavení sítě). Nejprve si vyberte zda chcete mít statickou nebo dynamickou IP adresu. Vyberte vhodný kanál, nastavte SID a zvolte region. V políčku DHCP settings si můžete nastavit parametry DHCP serveru. Správné DHCP nastavení je praktické řešení – konfigurace sítě a tohoto serveru lokální počítače mohou získat IP adresy automaticky. Šifrování dat dosáhnete nastavením šifrovacích klíčů. V políčku Wireless settings zvolte možnost WPA2-CZ – je to nejlepší úroveň zabezpečení v současnosti. Pokud má váš router jen možnost šifrování metodou WEP pořiďte si raději jiný – novější.

[wp-faq-schema accordion=1] 
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist