Jak zjistit typ grafické karty v PC? Návod

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Nevíte jak zjistit, jaká grafická karta je ve vašem počítači? Dá se to několika způsoby. Poradíme vám nejen to, jak zjistit typ grafické karty v PC, ale také jak aktualizovat její ovladače či jak zjistit teplotu grafické karty.

Grafická karta je důležitou součástí každého počítače. Znát typ grafické karty v počítači se hodí každému, kdo chce vědět, jaká je výbava počítače. Tyto poznatky se vám sejdou, pokud si chcete stáhnout hru a potřebujete vědět, zda počítač splňuje hardwarové požadavky hry, případně chcete-li dát do PC novou kartu. Takže, jak zjistit typ grafické karty?

 

Jak zjistit jakou mám grafickou kartu

Pokud si i vy lámete hlavu s tím jak zjistit grafickou kartu, tedy její typ v počítači už nemusíte. Ať jste jen zvědaví, nebo chcete vědět, jestli vám hra bude v počítači fungovat typ grafické karty ve vašem počítači můžete zjistit jednoduchým způsobem. Prozradíme vám jak zjistit výkon grafické karty, jak zjistit výrobce grafické karty a také jak zjistit velikost grafické karty.

 


Jak zjistit grafickou kartu Win 10

Jak zjistím co mám za grafickou kartu, jak zjistit grafiku či jak zjistit paměť grafické karty jsou otázky, které trápí mnohé. Jak na to?

V operačním systému Windows 10 není problém zjistit jaká grafická karta v počítači je. Prostřednictvím klávesové zkratky Ctrl+Shift; Esc otevřete Správce úloh. V něm si otevřete kartu „Výkon“. Z nabídky, která se vám následně zobrazí klikněte na „GPU“. Odpověď na otázku „jakou mám grafiku“ naleznete v pravém horním rohu.

Není to ale jediný způsob jak zjistit grafickou kartu Windows 10. Další způsob můžete využít iu starších operačních systémů Windows.

Otevřete Správce zařízení prostřednictvím nabídky Start nebo k tomu použijte klávesovou zkratku Win + X. V nabídce najděte sekci „Grafické adaptéry“. Po jejím rozkliknutí můžete zjistit jakou grafickou kartu v notebooku nebo počítači máte.

Třetí způsob se vám může sejít pokud chcete vědět jak zjistit typ grafické karty Windows 7, ale i jiných verzích Windows. Klepněte na klávesy Win + R a do okénka, které se vám otevře napište dxdiag. Za chvíli se zobrazí aplikace !Diagnostický nástroj DirectX“. Vyberte položku „Obrazovka“ a název grafické karty naleznete v části „Zařízení“ vlevo nahoře.

 

Jak zjistit zda funguje grafická karta

Nejen funkčnost grafické karty ale i její teplota by vás mohla zajímat. Blikající pruhy na obrazovce, černý monitor nebo pípání při spouštění počítače mohou být znaky toho, že vaše grafická karta je asi poškozená. Takže pokud přemýšlíte jak poznat špatnou grafickou kartu jistě si toho všimnete. V tomto případě raději vypněte aplikaci nebo celý počítač.

Rozpoznat vadnou grafickou kartu můžete také pomocí programu DirectX. Otevřete jej (postup je výše v článku) a klepněte na políčko „Displej“. V dolní části naleznete oznámení. Pokud je tam zpráva „Nenašli se žádné problémy“ grafická karta je v pořádku. Pokud ale někde chyba je program vám dá rady jak postupovat dál.

Dobré je také vědět jak zjistit teplotu grafické karty. K tomu vám nejlépe poslouží programy. Jedním z nich je například Core Temp, nebo AIDA 64, s nimiž získáte informace o teplotě jádra a dalších

Chcete program pro diagnostiku grafické karty, ale i dalších komponent počítače? Pak by vás mohl zajímat program CPU-Z, který vám poskytne informace o paměti PC, grafické karta a dalších komponentech.

Problém s grafickou kartou může být i v ovladačích. Pokud jsou zastaralé budete mít s grafikou stále problém. Programy na ovladače vám mohou pomoci zjistit ovladače grafické karty, najdou jejich aktualizace, stáhnou a instalují je. Jedním z programů pro aktualizaci ovladačů je také software DriverPack Solution Online.

Když už víte jak zjistit jakou grafickou kartu PC můžete si lépe vybrat, jaké hry si stáhnete. Víte, zda vybavení vašeho počítače se shoduje s nároky hry.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist