Jak zjistit majitele domény? Jednoduchý NÁVOD!

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Chcete vědět kdo je vlastníkem konkrétní webové stránky? Majitel domény není neznámá osoba a komu konkrétní stránka patří můžete zjistit docela rychle a jednoduše. Stačí jen vede, na kterých stránkách tyto informace hledat.

Potřebujete zjistit majitele domény ale nevíte jak? Majitel domény je v podstatě vlastník webové stránky. I když v podstatě nejde o majitele jak jej známe, ale spíše o pronajímatele můžete zjistit majitele domény poměrně jednoduše. Vědět jak zjistit vlastníka domény přijde vhod pokud chcete změnit majitele domény a koupit ji například vy nebo někdo z vašich klientů.

Majitel domény - vlastník či pronajímatel?

Doména nebo doménové jméno je adresa stránky, která směřuje na místo v serveru, kde vy (majitel domény) máte uložená data, která se uživatelům internetu zobrazují jako webová stránka. Pokud se rozhodnete zjistit kdo je vlastník domény zjišťujete jen to, kdo je pronajímatelem tohoto místa.

Jak zjistím majitele webové stránky? Pokud i vás trápí tento problém v podstatě potřebujete nalézt majitele domény, tedy otázky by byla správná „jak zjistím vlastníka domény?“

 


Existují tři úrovně domén

  • domény první úrovně (koncovka com., org., sk., cz., eu.,...)
  • domény druhé úrovně (webové stránky, které prohlížíte např. downloadwik.com)
  • domény třetí úrovně (například blok stránky)

Pokud víte jak zjistit majitele domény, kde tyto informace hledat naleznete majitele nebo vlastníky webových stránek z celého světa. Zjištění vlastníka domény může být užitečné nejen v případě, že máte o danou webovou stránku zájem, ale i pokud si chcete ověřit majitele domény, nebo zjistit historii domény.

 

Vlastníci domén  - jak zjistit vlastníka domény

Vlastníkem domény může být kdokoliv. Ať už jde o fyzickou nebo právnickou osobu, může to být firma ale i jednotlivec. Můžete tak zjistit nejen kdo je majitel domény ale také další informace.

Chcete-li mít vlastní doménu můžete si ji zaregistrovat. V každé zemi existují registry domén: Slovensko SK-NIC (centrální registr sk domén) a  Česká republika CZ-NIC (centrální rejstřík cz domén), které vám umožní registrovat doménu s konkrétní koncovkou.

Dříve než tak učiníte musíte si zjistit, zda doména s názvem, který jste si chcete zaregistrovat již náhodou neexistuje. Existují stránky, kde rychle zjistíte jestli je volná nebo ne. Pokud je volná můžete ji zakoupit, nebo spíše pronajmout.

 

Vlastník domény cs, vlastník domény sk

Pokud doména již existuje můžete vlastníka domény zjistit a zkusit jej kontaktovat či doménu neprodá. Kdo je vlastníkem domény zjistíte na internetu. V prohlížeči vyhledejte výraz Whois CS nebo Whois CS. Na těchto stránkách zjistíte majitele domény sk nebo vlastníka domény sk.

Jak zjistit vlastníka domény sk nebo majitele domény sk již víte. Co ale když potřebujete najít majitele domény eu či majitele domény com? Navštivte webové stránky, kde můžete majitele stránek s koncovkou eu zjistit (whois eu). Na stránkách Whois najdete ne pouze vlastníky domény eu, či vlastníky domény com, ... ale i další informace o vlastníkovi domény: stav, od a do kdy je registrována, registrační údaje,...

Doména majitel – najít majitele domény není náročné. Stačí pár kliknutí a máte to. Na internetu lze ale najít i přehled domén, které konkrétní osoba (nebo společnost) má. Můžete tak najít i historii vlastníků domén.

 

Změna vlastníka domény

Jak převést doménu na jiného majitele? Pokud jste se rozhodli svou stránku dát nebo prodat jiné osobě stačí vprohlížeči vyhledat například výraz „ forpsi změna majitele domény“ a podle kroků, které zde naleznete vyplnit žádost o změnu držitele. Převod domény na jiného majitele tak není žádný problém.

Změnu můžete provést i na jiných stránkách, které se tímto zaměřují. Žádost o změnu naleznete také na „wedos změna majitele domény“.

Pokud právě přemýšlíte nad koupí webové stránky můžete si ověřit vlastníka domény. Budete mít tak jistotu, že si povídáte opravdu s vlastníkem domény.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2492

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist