Jak ZJISTIT IP ADRESU?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

IP adresa je v podstatě adresa vašeho počítače, tabletu, mobilu nebo jiného zařízení připojeného k internetové síti. Víte kde IP adresu v počítači najít? A víte, co všechno se přes IP adresu dá o vašem pc zjistit?

Určitě jste se již v počítačové terminologii setkali s termínem IP adresa. Co to je IP adresa, kde ji hledat a jak zjistit svou IP adresu? Co je IP adresa routeru či IP adresa WiFi? Spousta otázek, na které vám odpovíme v tomto článku. Neobávejte se, nebude to nic složitého a nebudete potřebovat ani odborné znalosti.

 

Co je IP adresa?

IP adresa je číselný kód každého zařízení, které je připojeno k síti pomocí internetového protokolu. Každé zařízení má svou IP adresu a jejím úkolem je identifikace zařízení, která je důležitá pro správné adresování dat. Přesně tak jako vaše adresa bydliště slouží k doručování dopisů tak IP adresa slouží k doručování a odesílání dat. Jak tedy zjistit svou doručovací adresu k PC, nebo jak zjistit IP adresu PC?

IP adresu přiděluje každému zařízení poskytovatel internetu. Vždy když se s počítačem nebo mobilem připojíte na jinou síť změní se IP adresa vašeho zařízení. V některých případech může k její změně dojít iv případě, kdy restartujete počítač. Dost záleží na tom, zda máte statickou (IP adresa se nemění), nebo dynamickou (IP adresa se mění).


Svou adresu znáte, ale víte jak zjistit IP? Případně kde a jak najít IP adresu?

 

Jak zjistit svou IP adresu?

Pokud přemýšlíte nad tím jak zjistit svou IP adresu nemusíte se dlouho trápit. Stačí kliknout na tlačítko „Start“, poté „Spustit“ a do okénka, které se objeví napište „cmd“ a klikněte na „enter“. Do příkazového řádku zadejte „ipconfig“ a zase stiskněte „enter“. V řádku IPv4 adress naleznete vaši IP adresu. Jak najít IP adresu v lokální síti CMD již víte.

Jak zjistit IP adresu PC Windows 10?  Ještě jednodušší. Klepněte na ikonku připojení k internetu. Následně zvolte v síti, na kterou jste připojeni „Vlastnosti“. V dolní části najděte řádek označení IPv4 adresa. Číselný kód u tohoto výrazu je vaše IP adresa.

V této souvislosti se můžete setkat ispojmem IPv6. IPv4 a IPv6 jsou způsoby zápisu IP adresy. IPv4 je 32 bitový zápis adres a na dnešní poměry už nestačí. Postupně se přechází na IPv6 adresy (používají 128 bitový zápis).

Zatím je stále nejrozšířenější IPv4 adresa a určitě ji máte i vy. O pár let ale určitě bude dobré umět jak zjistit IPv6 adresu.

 

Jak zjistit IP adresu routeru?

Lokální IP adresa je adresa, kterou máte v rámci domácnosti, pokud je na jeden router připojeno více zařízení. Vnější IP adresa je přidělena routeru a všechna zařízení, která jsou na něm připojena mají vnější IP adresu stejnou. Jak zjistit IP adresu routeru? Navštivte na internetu stránku https://whatismyipaddress.com/ . Jakmile přijdete na stránku zobrazí se vaše vnější IP adresa, tedy adresa routeru, přes který jste připojeni na internet. Stránka má také funkci IP adresa lokalizace. Pokud se někdo bude snažit o vás přes IP adresu dozvědět vaši adresu nezjistí ji. Stránky, pro zjištění IP adres zveřejní jen veřejné údaje o vašem připojení  Zároveň vám stránka odpoví i na otázku „Jak zjistím zda mám veřejnou IP?“

Pokud vás trápí otázka „jak zjistit MAC adresu routeru?“ klidně k tomu použijte výše zmíněnou webovou stránku.

 

Jak zjistit IP adresu cizího počítače?

Máte-li přístup k cizímu počítači jeho IP adresu zjistíte pokud budete postupovat podle pokynů výše. Pokud ale u počítače nejste můžete zjistit cizí IP adresunapříklad z mailu, který byl z tohoto počítače poslán. Jak zjistit IP adresu mailu? Celkem jednoduše. Otevřete mail a zobrazte jeho zdrojový kód. Najděte v něm položku „Received: from“ a hned vedle je IP adresa cizího PC, tedy počítače, ze kterého vám mail přišel.

Chcete-li vědět jak zjistit IP adresu stránky potřebujete na do jen příkazový řádek. Stiskněte Win + R a do řádku zadejte výraz „ping www.názevdomény. cs“ (bez uvozovek). Hned v prvním řádku se zobrazí IP adresa domény.

Existuje i opačný způsob., tedy jak zjistit komu patří IP adresa. Pokud znáte IP adresu můžete na stránce http://trafficzap.com/iptodomain.php zjistit název počítače (domény).

>

 

Statická versus dynamická IP adresa

Statická IP adresa je většinou za poplatek, záleží to ale hlavně na poskytovateli internetu.

Dynamická IP adresa se průběžně mění a máte ji zdarma.

Pokud se vám i podaří zjistit majitele IP adresy může se kdykoli stát, že se jeho IP adresa změní když restartuje router, počítač nebo se připojí například na veřejnou WiFi síť v restauraci.

IP adresa zjištění majitele? Ne, jméno majitele počítače nezjistíte. Pomocí IP adresy ale můžete zjistit název domény (web stránky).

 

Kde najít IP adresu zařízení?

Zjistit IP adresu kamery může být problém. Pokud je ale napojena na váš router, stačí se podívat do administrace router. Zde byste měli vidět všechna zařízení, která jsou na router připojena.

Pokud potřebujete zjistit IP adresu tiskárny či jiného zařízení naleznete ji také v routeri< /a>. Dobrým způsobem, jak zjistit IP adresy v síti jsou počítačové programy. Jedním z těchto programů je například Advanced IP Scanner. Program najde všechna zařízení připojená na váš router a zobrazí i jejich IP adresy.

 

Jak zjistit IP adresu mobilu?

Když už víte jak najít IP adresu v počítači a jiných zařízení je dobré vědět i jak zjistit IP adresu mobilu. strong>

Vyhledání IP adresy v mobilu není obtížné. Přejděte do nastavení telefonu a klepněte na „Informace o telefonu“. V této části vyhledejte políčko „Stav“ a otevřete jej. Najdete zde také IP adresu telefonu.

Vědět jaká je IP adresa PC se vám může někdy sejít. Nejčastěji se využívá při vzdáleném přístupu k PC. Díky IP adrese se umíte připojit na konkrétní počítač na dálku.

Svou IP adresu nemusíte znát nazpaměť, hlavně pokud máte dynamickou, která se často mění. Je ale dobré vědět kde ji v případě potřeby rychle naleznete.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2419

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist