Jak zjistit heslo na WiFi?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Zapomenuté heslo na WiFi síť může být velký problém, hlavně pokud jste si pořídili nový mobil či počítač. Odpověď na otázku „jak se připojit na vlastní WiFi?“ je v tomto případě k nezaplacení.

Zapomenuté heslo na WiFi síť může být velký problém, hlavně pokud jste si pořídili nový mobil či počítač. Odpověď na otázku „jak se připojit na vlastní WiFi?“ je v tomto případě k nezaplacení.

Zjistit heslo pro připojení se k WiFi síti je docela jednoduché. Stačí se zeptat majitele. Problém nastane pokud si ho nepamatuje. Zapomenout na vlastní WiFi password, nebo heslo k vlastní WiFi síti můžete i vy osobně. Svá zařízení – počítače, notebooky, mobilní telefony jste přihlásili jen jednou a nyní se na ně tato zařízení automaticky připojí když je v dosahu. Nemusíte stále zadávat heslo. Není divu, že na něj zapomenete.

 

Co je WiFi?

WiFi, Wifi, nebo Wi – Fi – mnoho názvů pro technologii, která umožní bezdrátové připojení se elektronických zařízení na internet všude, kde signál WiFi je. Děje se tak díky mikrovlnám, kterými se přenášejí data. Rychlost jakou přenáší data vaše WiFi si můžete zjistit. Stačí si jen stáhnout jednu z aplikací jako například WiFi Speed ​​test. Mikrovlny se vysílají v regulačním pásmu 2,4 GHz. Oblast, kterou pokrývá WiFi signál se nazývá hotspot. Na tuto síť se mohou připojit všechna zařízení s bezdrátovým adaptérem v blízkosti přístupového bodu - access point. Teď už se nad otázkou „jak připojit notebook k WiFi?“ zamýšlet nemusíte.


 

WiFi zkratka

WiFi je zkratka dvou slov – Wireless Fidelity. Je odvozena od jiné zkratky HiFi - High Fidelity, což v překladu znamená vysoká věrnost. V případě WiFi Wireless Fidelity znamená bezdrátová věrnost. Společnost Wi-Fi Alliance, která je majitelem ochranné známky Wi-Fi, ale tvrdí, že Wi-Fi není žádná zkratka, je to jen obchodní název pro IEEE 802.11 standard.

 

WiFi připojení

Připojení na WiFi síť zvládne každý z nás. Na Wifi připojení ale potřebujete pár zařízení, jako modem či router. Pokud tuto síť používáte doma, zda v práci jistě tato zařízení máte.

 

WiFi modem

Modem je zařízení, které převádí analogový signál na digitální a naopak. Prostřednictvím modemu může počítač komunikovat přes telefonní kabel (nebo přes rozvody kabelových televizí – v závislosti na poskytovateli internetu). Na modem můžete připojit pouze jeden počítač. Chcete-li připojit více počítačů či jiných zařízení je dobré pořídit si router.

 

WiFi router

Router, nebo směrovač je zařízení, které se připojí na modem. K WiFi routeru se může následně připojit více zařízení (počítače, tablety, mobilní telefon). Zatímco modem vám nejčastěji nabídne poskytovatel internetu router si můžete vybrat také sami. Pokud si v obchodech srovnáte WiFi router cena jednoho se může výrazně lišit od ceny dalšího. Vyberte si router, jehož poměr ceny a kvality jsou pro vás nejvhodnější. Při jeho koupi se zaměřte hlavně na přenosovou rychlost, frekvenci, zabezpečení a pokrytí. Kvalitnější router obsahuje také VPN síť, která vám zajistí v internetu světě soukromí a bezpečnost. Můžete si také pořídit WiFi router na SIM kartu. Jedná se o zařízení do kterého stačí vložit SIM kartu a okamžitě získáte přístup k internetu i v místech, kde není žádná možnost připojit se k němu. Stačí když je dané místo pokryto 4G signálem jednoho z mobilních operátorů.

 

WiFi extender

Toto zařízení zesiluje signál WiFi sítě. Pokud máte kvalitní WiFi router s dostatečným pokrytím nebudete toto zařízení potřebovat. Pokud ale máte větší prostor (obchodní domy, firmy,...) a chcete ho signálem WiFi pokrýt celý WiFi extender byste si měli pořídit.

 

Zapomenuté heslo WiFi

Možná i vás občas napadla otázka „jak zjistit cizí heslo na WiFi?“, hlavně pokud jste si neuměli vzpomenout na to vlastní. Když něco naléhavě potřebujeme napadne nás leccos. Většina lidí si zvykne heslo napsat přímo na router, pokud to ale není váš případ, můžete heslo zjistit různými způsoby. Výběr způsobu záleží na několika faktorech. Pokud jste již na této WiFi síti byli – můžete najít heslo v nastaveních. Pokud na této síti právě jste, nebo chcete-li jen zjistit heslo WiFi. Máte-li dobrodružné sklony můžete zjistit jak hacknout WiFi, případně jak hacknout WiFi přes android. Dejte si ale pozor. Připojit se na sousedovu Wifi-nu není dobrý nápad. Narušíte jeho soukromí a může to mít i právní následky (používáte něco, co není vaše).

 

Kde hledat heslo na Wifi?

Jste-li v restauraci, baru, obchodním domě a pod. WiFi síť je obvykle volně dostupná. Nemusí tomu ale tak být vždy. Nápis na dveřích WiFi free může být pravda, ale abyste se mohli připojit budete potřebovat heslo. Často bývá zveřejněno na viditelném místě (u pultu, u baru,...), nebo se jednoduše zeptejte na heslo personálu. Zapomněl jsem heslo na WiFi router - tento problém se může týkat každého z nás. Také to může být problém pokud máte nový router, nebo „z druhé ruky“ od známého a neřekl vám heslo. Pokud potřebujete zjistit heslo nového routeru nejlépe uděláte pokud se podíváte na štítek na routeru. Kromě důležitých údajů (zabezpečení, IP adresa, název sítě,...) tam najdete také heslo (někdy i dvě pokud toto zařízení funguje v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz).

 

Jak zjistit heslo na WiFi, na které jsem připojen?

Pokud jste na WiFi připojeni heslo zjistíte přímo v systému. Zapomenuté heslo WiFi router lze docela snadno zjistit. Klepněte na ikonku WiFi, vyberte síť a klepněte na „vlastnosti“ a „zabezpečení“. Teď už jen stačí kliknout na „zobrazit znaky“ a heslo se vám zobrazí. Takto můžete zjistit i hesla WiFi sítí, ke kterým jste se v minulosti připojili. Jak se připojit na zaheslovanou WiFi, na které jste už někdy byli, ale zapomněli jste heslo? Tento postup pro zjištění hesla můžete použít i v tomto případě. K heslu se můžete dostat i přes příkazovou řádku. Zadejte do něj „netsh wlan show profile name=Názevsítě key=clear“ (místo výrazu „název sítě“ zadejte aktuální síť na které jste přihlášeni). Další možností jak připojit notebook k WiFi (nebo jiné zařízení), ke které jste již někdy byli připojeni, je program WirelessKeyView. Stačí si jej jen stáhnout a bez nutnosti instalace otevřít a spustit. Program vám již sám zobrazí heslo dané WiFi sítě.

 

Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu

Pokud do prohlížeče zadáváte výraz „jak zjistit heslo na WiFi android“, nebo jste na návštěvě, která si za nic na světě nedokáže vzpomenout na heslo své WiFi sítě jistě se zabýváte otázkou „jak hacknutý WiFi přes android“. Zmínit, zda zjistit zapomenuté heslo WiFi  přes Android je dost náročné. Dostat se na WiFi síť můžete také naskenováním QR kódu, který vám může poskytnout majitel sítě. Abyste se dostali na androide k heslům WiFi sítí, na kterých jste v minulosti již byli přihlášeni, potřebujete jistá administrátorská práva, tzn. root. Dejte si ale pozor, získáním těchto práv můžete v telefonu udělat více škody než užitku, mimo jiné možná ztratíte i záruku. Hesla v mobilním telefonu naleznete v souboru wpa_suppliciant.conf v adresáři data/wifi. Pokud nevíte jak se připojit na zaheslovanou WiFi, na které jste už jednou byli vyzkoušejte to takhle, nebo pomocí aplikace. Pokud je pro vás tento způsob dost komplikovaný a chcete vědět Jak zjistit heslo na WiFi z mobilu bez rootu, či jak hacknout WiFi přes mobil můžete si stáhnout jednu z aplikací, které to zvládnou. Budete jim muset povolit přístupy, ale všechna uložená hesla se vám následně zobrazí v tabulce. Příslušnou aplikaci můžete využít iv případě pokud chcete vědět jak zjistit heslo na WiFi přes iPhone (WiFi Passwords List).

 

Jak zjistit heslo na WiFi z PC Windows 10

Koupili jste si nový mobil a neumíte si vzpomenout na heslo vlastní WiFi – ny? Stačí, když se dostanete ke svému počítači, ve kterém máte operační systém Windows 10. V nabídce „start“ najděte a otevřete „zobrazit stav sítě a síťové úlohy“. Následně vyberte „zobrazení aktivních sítí“ a přejděte na „vlastnosti bezdrátové komunikace“. V kolonce „zabezpečení“ klikněte na „zobrazit znaky“ a máte to. Zapomenuté heslo WiFi UPC, nebo zapomenuté heslo WiFi O2? Pokud jste na těchto WiFi sítích se svým počítačem byli připojeni heslo zjistíte přes příkazový řádek. Z nabídky „start“ spusťte nástroj „cmd“ jako správce. Zadejte „netsh wlan show profile name= název sítě key = clear“. Heslo se vám zobrazí v části „security settings“..

[wp-faq-schema accordion=1]  
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist