Jak získat elektronický podpis? NÁVOD

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Získat elektronický podpis není náročné a ani obtížné. Chcete vložit digitální podpis do dokumentů PDF nebo elektronicky podepsat dokument ve Wordu? Poradíme vám i kde získat kvalifikovaný certifikát pro kvalifikovaný elektronický podpis.

Administrativa se dostává do našich počítačů a e-mailových schránek. Elektronická komunikace má řadu výhod, kterým postupně přicházíme na chuť všichni. Pokud víte jak si vytvořit elektronický podpis nemusíte tento článek číst. Pokud ale nevíte jak vytvořit elektronický podpis čtěte dále, poradíme vám jak na to.

 

Jak vytvořit elektronický podpis

Vytvořit podpis v PDF dokumentech nebo vytvořit elektronický podpis ve Wordu není obtížné. Máte-li program pro otevírání PDF dokumentů Adobe Acrobat Reader zdarma najdete v něm funkci, která vám umožní vytvořit digitální podpis a vložit jej do dokumentu.

Program pro vytvoření podpisu si můžete stáhnout do počítačů ale najdete také aplikace, které vám umožní elektronicky podepsat dokumenty v mobilním telefonu.


 

Jak získat elektronický podpis zdarma

Jednoduchý elektronický podpis si můžete nastavit i v e-mailu. Založit elektronický podpis v emaily je snadné. Přejděte do „Nastavení“ a najděte kolonku s podpisem. Vyplňte ji a vaše jméno a příjmení se bude objevovat na konci každého mailu, který pošlete. Tento podpis se ale považuje za málo důvěryhodný.

Jak získat zaručený elektronický podpis? Důvěryhodnější digitální podpis získáte v různých aplikacích a programech (DocuSign, Adobe Acrobat Sing,...). Tyto programy přidělí podepisujícímu soukromý klíč, kterým dokument podepíšete. Vaše identita je přes soukromý klíč ověřena a vy obdržíte certifikát potvrzující identitu. Certifikát se připojí k dokumentu, který jste podepsali. Adresát si tak může ověřit, kdo dokument opravdu podepsal a že digitální podpis opravdu patří osobě, která dokument podepsala.

 

Jak vložit do Wordu elektronický podpis

Přemýšlíte jak udělat elektronický podpis do Wordu? Do dokumentu, který píšete ve Wordu můžete přidat neviditelný digitální podpis. Stačí když otevřete dokument a klikněte na „Soubor“, přejděte do položky „Informace“ kde kliknete na položku „Zabezpečit dokument“ (sešit nebo prezentaci). Přejděte do „Přidat digitální podpis“, přečtěte si hlášení programu a klikněte na „OK“. Do dialogového okna zadejte účel podpisu a klikněte na „Podepsat“. Stejný postup je i když chcete elektronicky podepsat tabulky v Excely nebo prezentace v PowerPointu.

Vytvořit elektronický podpis v Outlooku je trochu náročnější ale nic co byste nezvládli. Stačí jen postupovat podle návodu zde.

 

Elektronický online podpis

Existuje množství webových stránek, které vám umožní získat digitální podpis do dokumentů v různých formátech. Ques portál nabízí tuto službu i pro mobilní telefony.

 

Jak získat elektronický podpis – kvalifikovaný elektronický podpis

Vytvořit elektronický podpis v PDF je jedna věc. Určitě ale přemýšlíte jak získat uznávaný elektronický podpis, který můžete používat i při styku s veřejnou správou. Kvalifikovaný elektronický podpis je v podstatě informace propojená s elektronickým dokumentem, která splňuje podmínky dané zákonem. Tento podpis můžete používat i pro právní úkony, kde se běžně vyžaduje písemná forma. Kvalifikovaný elektronický podpis je vylepšení elektronický podpis založený na kvalifikovaném certifikátu.

Jak získat kvalifikovaný certifikát? Tento typ certifikátů vydávají pouze kvalifikovaní poskytovatelé důvěryhodných služeb, které naleznete v tomto adrese: http://www.nbu.gov.sk seznamu.

V závislosti na tom, jaký dokument podepisujete je dobré sáhnout po vhodném typu podpisu. Elektronický podpis v e-mailu vám poslouží v mailové komunikaci, ale pro úřední styk je nepostačující. Důvěryhodnější digitální podpisy již obsahují také certifikáty, které propojují identitu podepisujícího s podpisem na dokumentu. Udělat elektronický podpis v PDF můžete pomocí některých programů, které tyto dokumenty otevírají. Nejdůvěryhodnější je kvalifikovaný elektronický podpis, se kterým již můžete bez problémů komunikovat se státními institucemi.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist