Jak zesílit Wifi signál? NÁVOD

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Přemýšlíte jak zesílit wifi signál? Nevíte jak rozšířit wifi tak, abyste měli signál v celém domě? Máte potíže se slabým signálem? Víme, jak vyřešit tyto problémy, víme, jak posílit wifi a zlepšit wifi signál.

Jistě jste se už kde koho ptali jak zesílit wifi signál. Pokud jste se žádné rady nedočkali, nebo byli neúspěšné, představíme vám pár nápadů, pomocí kterých wifi signál zesílíte. Zesílením se může rozšířit wifi signál a vy můžete klidně surfovat na internetu i v jiné místnosti. Slabý signál wifi vás už nebude trápit. Poradíme vám jako zesílit wifi. A pokud to nebude stačit a ve vašem domě se najdou místa, kde nebude signál umíme vám poradit jak rozšířit wifi a mít tak signál v celém domě.

Zesílení signálu wifi vám zajistí lepší připojení k internetu v celém domě. Nejednou k tomu stačí drobný trik, ale můžete i rozšířit wifi pomocí routeru nebo zesilovače. Takže, jak zesílit signál wifi nebo jak zvýšit dosah wifi? Máme pro vás odpovědi.

 

Jak zesílit signál wifi

Existuje pár malých triků, které mohou zvýšit signál wifi.


  • umístění routeru – pokud je router obklopen množstvím stěn signál bude slabší. Pro zesílení signálu stačí, když ho přemístíte na otevřenější místo.
  • alobal – i tato běžná kuchyňská pomůcka vám může zesílit wifi signál v domě. Umístěte kus alobalu za anténu. Dejte ale pozor, za alobalem bude signál slabší, takže si na umístění a tvaru alobalu dejte záležet a trochu si s ním pohrajte. Nejvhodnější prý je, pokud má alobal vlnitý tvar. Stále ale platí, že slabá wifi bude z alobalem.

Pokud se vám stále nedaří zvýšit signál wifi zkuste si pohrát s anténou, rozšířit signál wifi můžete také prostřednictvím zesilovače nebo dalšího routeru.

>

Jak zesílit signál wifi v domě

Výše zmíněné triky můžete vyzkoušet všude. Velký problém se slabou wifi můžete mít pokud bydlíte v paneláku. Kromě spousty stěn je všude kolem vás spousta dalších wifi sítí. Pokud většina z nich používá stejnou internetovou frekvenci (2,4 GHz) mohou se vyskytnout vzájemné interference, které snižují signál. Signál může rušit i zapnutá mikrovlnka či jiné spotřebiče.

Pro zesílení wifi v domě stačí dáte do správné polohy antény routeru. V paneláku by měly obě antény směřovat rovnoběžně nahoru. V rodinném domě by měla jedna anténa být ve svislé a druhá ve vodorovné poloze. Signál wifi se tak bude šířit do celé plochy domu i na patro. Pokud vám nepomůže rozložení antén můžete zkusit použít extender.

 

Wifi zesilovač – wifi extender

Další možností jako zesílit wifi je zesilovač wifi signálu. Jedná se o malou krabičku, která zesiluje wifi signál. Tato zařízení můžete připojit přímo na elektrickou zásuvku, můžete natrefit i na zesilovač wifi signáluUSB konektorem.

Jak funguje zesilovač wifi? Zesílení signálu wifi s tímto zařízením je docela jednoduché. Zařízení přijímá signál z routeru a vysílá jej dál. Důležité je, aby zesilovač wifi zachytával silný signál. Pokud bude zachycovat slabý signál, bude dále šířit slabý signál a vy se zesílení wifi signálu v domě nedočkáte. Rozšíření wifi i do míst, kde jste v minulosti měli slabý signál wifi je s extenderem rychlé a jednoduché.

Zda vám už jde orozšíření wifi nebo chcete jen zesílit wifi doma se zesilovačem signálu wifi to půjde. Problém může být v tom, že připojení v dosažení zesilovače bude pomalejší.

 

Zesílení wifi signálu pomocí druhého routeru

Máte-li větší dům ai přes ideální umístění routeru nemáte pokrytí v celém domě můžete k zesílení wifi použít další router jako extender. V podstatě uděláte něco jako rozvod wifi po domě. Druhý router ale nebude rozšiřovat již existující signál, ale bude vysílat další signál wifi.

Oba routery je třeba propojit síťovým kabelem. Rozšíření wifi pomocí druhého routeru nijak neovlivní rychlost. Tímto způsobem můžete rozšířit wifi síť do všech měst domu se stejnou přenosovou rychlostí.

Používáte-li mobilní telefon k surfování na internetu jistě přemýšlíte jak zesílit signál wifi v mobilu. I zde existuje několik triků. Připojení na wifi síť se zhoršuje vždy v režimu šetření baterie. Nabijte mobil nebo snižte jas či vypněte aplikace, které zrovna nepoužíváte. Aktualizací softwaru mobilního telefonu můžete také zlepšit připojení na wifi. Slabý signál wifi vás může překvapit i v momentě, když používáte síť, na kterou se připojuje množství dalších zařízení. Například v kavárnách, obchodním centru apod.

Když už umíte jak zesílit wifi doma můžete stejně postupovat i ve firmě či v kanceláři, kde nemáte dostatečně silný signál sítě. Rovněž můžete zesílit signál wifi kdekoli to budete potřebovat.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist