Jak zapnout / vypnout ANONYMNÍ REŽIM v PROHLÍDAČI? Návod

20.2.2024 19:09  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Pokud víte jak zapnout anonymní režim nemusíte se obávat ukládání vaší aktivity na internetu v historii prohlížeče. Poradíme vám jak tento režim zapnout, jak jej vypnout a také jak na anonymní okno v mobilním telefonu.

K surfování na internetu potřebujete internetový prohlížeč. Všechno co na internetu vyhledáte, podíváte a které stránky navštívíte se uchovává v historii procházení. Pokud ale používáte anonymní režim zanecháte v počítači výrazně méně stop. Prozradíme vám jak zapnout anonymní režim i jak vypnout anonymní režim.

 

Co je to anonymní režim

Anonymní režim vám umožní surfovat na internetu, aniž byste po sobě zanechali v počítači množství stop. Vaše aktivita na internetu se nikde nezaznamenává. Prohlížeč neukládá historii prohlížení, ani údaje, které v tomto režimu zadáváte do formulářů. Co se týče souborů cookies a dat webů ty se uchovávají jen během procházení internetu. Jakmile než vypnete anonymní režim odstraní se.

 


Jak zapnout anonymní režim

Anonymní mód v prohlížeči si můžete zapnout kdykoli chcete. V současnosti jej najdete téměř v každém prohlížeči. Nebylo tomu tak vždy. Poprvé se režim inkognito (anonymní režim) objevil v prohlížeči Safari. Zapnout anonymní režim Safari si můžete již od roku 2005. Jelikož si tuto funkci uživatelé rychle oblíbili dostala se i do dalších prohlížečů.

 

Jak zapnout anonymní režim v Google

Zapnout anonymní režim Google je snadné. Otevřete prohlížeč a klepněte na tři tečky v pravém horním rohu. Z nabídky vyberte položku „Nové okno inkognito“.

Chcete-li otevřít anonymní okno Chrome, můžete k tomu použít i klávesovou zkratku. Ta platí pro Windows, Linux a operační systém Chrome. Stiskněte klávesy Ctrl + Shift + n.

Jak zapnout anonymní režim na maci – otevřete prohlížeč a stiskněte klávesy command + Shift + n. Spustit anonymní režim Safari můžete také klepnutím na položku „Soubory“. Z nabídky klikněte na „Nové soukromé okno“.

Anonymní režim Edge zapnete podobným způsobem. Otevřete prohlížeč Edge a klikněte na „Nastavení“ (tři tečky). Z nabídky vyberte položku „Nové okno v režimu InPrivate“.

Podobným způsobem zapnete anonymní režim téměř v každém prohlížeči. Faktem je, že může mít různé názvy. Zatímco někde to je režim Inkognito, jinde to může být soukromé okno, režim InPrivate a podobně. Je jedno zda chcete zapnout anonymní režim Opera nebo chcete zapnout anonymní režim Apple. Postup je stejný.

 

Jak zapnout anonymní režim na mobilu

Zapnout anonymní režim na mobilním telefonu je stejné jako v počítači. Otevřete prohlížeč a klepněte na tři tečky. Vyberte možnost „Nové okno inkognito“ a máte to. Takto můžete zapnout anonymní režim iPhone i na Androidu.

Chcete-li vypnout anonymní režim iPhone nebo Androidu stačí jen přepnout karty. Klikněte v pravém horním rohu na ikonu karet (čtvereček). Takto můžete přepínat mezi běžným režimem a režimem inkognito.

 

Jak vypnout anonymní režim

Jak zapnout anonymní režim na PC už víte. Vypnutí je ještě jednodušší. Anonymní okno zavřete, pokud kliknete na znak křížku „x“ v pravém horním rohu okna.

 

Historie v anonymním režimu

Co dělá anonymní režim? Umožní vám prohlížet internet, aniž by vaši aktivitu zaznamenal do historie procházení. To ale není úplně pravda. K vaší historii prohlížení se mohou dostat poskytovatelé internetových služeb či subjekty třetích stran. Chcete-li zobrazit historii v anonymním režimu můžete tak učinit prostřednictvím CMD, na úrovni sítě nebo z protokolů směrovače.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist