Jak ZALOŽIT SKUPINU na Facebooku? NÁVOD

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Chcete si založit skupinu na Facebooku ale nevíte jak na to? Poradíme vám jako skupinu nejen založit, ale i jak ji zviditelnit, jak do ní pozvat lidi a jak se skupinou na FB pracovat. Víme také jako skupinu na FB smazat.

Facebook je celosvětově známá sociální síť. Dnes se už používá na všechno. Kromě kontaktu s přáteli a známými na ní můžete také prodávat, kupovat nebo vytvářet skupiny. Facebook skupiny slouží převážně k seskupování lidí se stejnými zájmy, ale můžete na nich i nabízet zboží nebo služby. Jak tedy založit skupinu na Facebooku?

Založení skupiny na Facebooku zvládne každý. Stačí jen vědět co kde hledat a máte to. Menší problém může být spíše v tom než spravovat FB skupinu anež se zviditelnit na Facebooku.

 

Jak vytvořit skupinu na FB

Vytvořit skupinu na Facebooku není náročné. V první řadě potřebujete mít na FB svůj vlastní osobní účet, do kterého se přihlaste. Klikněte na „Nabídka“ ve vašem profilu (najdete ji v horní liště vpravo). Z nabídky, která se vám otevře vyberte možnost „Skupina“.


Nyní je třeba zadat název. Facebook skupina musí mít název, který je originální a jedinečný. Pokud se bude váš název shodovat s již nějakou existující skupinou musíte jej změnit.

V druhém kroku si musíte vybrat zda chcete mít veřejnou skupinu na Facebooku, nebo dáte přednost uzavřené skupině na Facebooku (soukromá). V závislosti na tom bude obsah skupiny buď veřejnosti přístupný (i nečlenům skupiny) nebo se zobrazí pouze členům skupiny. Chcete-li mít prodejní skupinu na Facebooku měli byste ji mít veřejnou, jinak se o tom, co nabízíte mnoho lidí nedozví.

Nakonec pozvěte do skupiny na Facebooku lidi. Jak získat lidi do skupiny na Facebooku? Členy můžete do skupiny přidávat pomocí e-mailu. Pošlete jim pozvánku, ve které můžete hned vysvětlit, proč je zvete. Určitě jako první pozvěte své přátele a známé. To, že jsou členy skupiny se zobrazí v jejich profilech a všimnou si toho je známí. Klepněte na „Hotovo“ a máte to.

Jak přidat lidi do skupiny na Facebooku? – pokud někdo požádá o členství ve vaší skupině přijde vám upozornění, ve kterém můžete uchazeče o členství přijmout nebo odmítnout.

I když se vám právě podařilo založit skupinu na FB stále ještě nemáte vše co potřebujete. Je třeba vložit titulní fotku skupiny a vyplnit pár údajů, jako je například popis skupiny. V dalším kroku si vyberte někoho, kdo vám se skupinou pomůže. Vy jako zakladatel jste i správce skupiny Facebooku, ale sejde se vám osoba, která vám pomůže. Po výběru jí dejte administrátorská práva.

Založit skupinu na FB můžete i jinak. I když prostřednictvím vašeho profilu to je nejpohodlnější. Další způsob jak založit skupinu na Facebooku je prostřednictvím stránky facebook.com/pages/create/.

 

Pravidla skupiny na Facebooku

Nastavit můžete až deset pravidel. A protože vám do skupiny může přijít kdokoliv určitě je nastavte. Mohou se týkat chování členů, můžete zakázat vulgarismy, propagování produktů členů, služby, atp. Určitě co se ve skupině bude a co nebude tolerovat.

 

Jak rozběhnout skupinu na Facebooku

Seznam skupin na Facebooku je velmi dlouhý. Pokud víte jak propagovat skupinu na Facebooku máte vyhráno. Pokud máte e-shop nebo firemní FB můžete k němu FB skupinu připojit. Získat lidi do skupiny na Facebooku můžete také prostřednictvím e-shopu. Můžete návštěvníky stránky odkázat na FB stránky, na kterých se mohou vést různé debaty a diskuze k tématu ve kterém podnikáte.

Nezapomínejte pracovat se skupinou na FB. Pravidelně přispívejte na stránku novinky, články, odpovídejte na otázky a otevírejte diskuse, do kterých přispívejte. Odpovídejte také na záporné komentáře (pokud neporušila pravidla). Odpovídejte ale slušně a vyzvěte jejich adresáta pro soukromou komunikaci.

S příspěvky to moc nepřehánějte. Pokud dáte na stránku 15 – 20 příspěvků za den zahltíte ji a členové ztratí v novinkách přehled. Je dobré rozložit si množství příspěvků na celý měsíc tak, abyste je zveřejňovali pravidelně.

 

Jak smazat skupinu na Facebooku

Chcete-li skupinu na FB, kterou jste založili smazat můžete to provést následovně.

Na stránce skupiny klikněte na „Nastavení“ a přejděte do části „Obecné“. Dole v okně, které se vám zobrazí najděte „Odstranit stránku“ a klikněte na „Upravit“. Následně se vám zobrazí „Natrvalo odstranit stránku (název stránky)“ – klikněte na něj. Nakonec se vás FB ještě zeptá, zda chcete stránku jistě odstranit. Po kliknutí na „Odstranit“ se vám podaří smazat skupinu na FB natrvalo.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist