Jak ZAHESLOVAT SLOŽKU v PC? Jednoduchý NÁVOD

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak zaheslovat soubory? Jak chránit heslem složky? Vědět jak zaheslovat složky, soubory či složky v počítači se může sejít i vám, zvláště pokud počítač, na kterém pracujete používá i někdo další. Chraňte své soubory heslem.

Určitě jste již potřebovali někdy zaheslovat složku v počítači. Možná jste už leccos zkoušeli, hledali návody na internetu ale pokud nemáte na to příslušný program nepůjde to. Možná se vám podařilo najít na internetu návod jako zaheslovat složku v PC, ale po pravdě, jde o velmi slabé zaheslování. Do takto zaheslované složky se dostane kdokoli i bez toho, aby heslo znal.

Ať už chcete vědět jak zaheslovat soubor Word, nebo jak zaheslovat soubor v Excely víme jak na to. Poradíme vám jako zaheslovat soubor RAR či jak zaheslovat složku v Androidu. Díky heslu nebo šifrování budou vaše soubory více chráněny a nikdo, kdo nezná heslo se k nim nedostane.

 

Jak zaheslovat složku

V závislosti na tom, jaký soubor chcete zaheslovat můžete sáhnout po různých programech, které vám to umožní. Pokud potřebujete zaheslovat celé složky nejlepší je mít v počítači k tomu vhodný program.


Existuje množství programů třetích stran pro zaheslování souborů. Jedním z nich je také software Folder Guard, který si můžete zdarma na 30 dní vyzkoušet. Na internetu naleznete jistě i program, za které platit nemusíte. Pokud ale chcete mít opravdu jistotu, že si vaše soubory nebude nikdo nepovolaný prohlížet sáhněte po kvalitním programu.

Windows 10 zaheslování souborů nenabízí, můžete v něm ale zašifrovat data, složky nebo soubory. Klepněte pravým tlačítkem myši na složku a vyberte okénko „Vlastnosti“. Přejděte do části „Obecné“ a klepněte na okénko „Upřesnit“. V okně, které se vám otevře zaškrtněte „Zašifrovat obsah“ a klepněte na OK. Takto se vám podařilo zamknout složku ve Windows. Na složce se zobrazí zámek a dostanete se do něj jen ze svého uživatelského účtu.

 

Jak zaheslovat ZIP

Windows je nejpoužívanější operační systém na světě. Možnost zaheslovat složku ve Windows 10 ale nenajdete. Některé programy, které již v počítači možná máte vám ale možnost zaheslovat složku nabízejí. Mezi ty nejpoužívanější patří komprimační programy. Možná přemýšlíte jako zaheslovat složku ZIP Win 10.

V programu WinRAR stačí kliknout na tlačítko „Set Password“, které naleznete v dialogovém okně pro přidávání souborů. Stačí do otevřeného okna zadat heslo a máte to. Pokud kliknete i na „Encrypte file“ budete tak chránit i názvy souborů. Takto můžete zaheslovat filmy, obrázky nebo dokumenty.

K zaheslování souborů tak můžete použít i programy 7-Zip nebo WinZip. V programu 7-Zip k tomu můžete využít metodu AES-256, kterou naleznete v okně pro přidávání souborů. S těmito programy můžete zazipovat a zaheslovat složky souborů, ale můžete soubory chránit heslem i bez komprese. Vše stačí jen nastavit v programu. Takto můžete zaheslovat složky v PC s Windows 7, Win 10 či v jiném.

 

Jak zaheslovat soubor

Nepotřebujete zaheslovat celé složky, ale jen konkrétní soubory? Chcete vědět jak zaheslovat soubor Word? Stačí v otevřeném dokumentu kliknout na „Soubor“ následně na položku „Informace“ a otevřet nabídku „Povolení – Zajistit dokument“. Podobně postupujte i pokud chcete chránit heslem tabulky v Excely.

V případě potřeby můžete zaheslovat PDF. Stačí jen ve Wordu změnit uložení dokumentu na PDF (v části Soubor – Uložit jako) a postupovat dále než u běžného dokumentu.

Takto zaheslované soubory můžete posílat e-mailem. Nemusíte se trápit tím jako zaheslovat vlastní složky v emaily. Rovně je zaheslované vložte do mailu a odešlete. Aby si mohl adresát složku otevřít bude muset znát heslo.

 

Jak zaheslovat složku v mobilu

Zaheslovat složku v iPhone nebo v Androidu bez programu nedokážete. Nemusíte si ale hned stahovat aplikaci, která vaše soubory ochrání. Zkuste jen pořádně prohlédnout aplikace, které už v mobilu máte. Například Eset tuto možnost má. S tímto antivirem v mobilu můžete chránit heslem své aplikace.

Pro zaheslování složek na USB nebo zaheslování složek na externím disku je dobré použít programy třetích stran, případně na ně ukládejte již zaheslované soubory.

 

Jak zaheslovat složky v Mac

Na zaheslování složky v MAC použijte nástroj Disk Utility, který by měl být v každém počítači Mac. Otevřete jej, vyberte složku, ze které chcete vytisknout obraz disku a zvolte složku. Zadejte název a další potřebné parametry. Na spodku zvolte šifrování (123 bitové AES) a formát obrázků (čtení/zápis). Zadejte heslo a potvrďte jej. Na konec klikněte na „Uložit“ a máte to.

Heslo si dobře zapamatujte, nebo si jej někde uložte. Pokud ji zapomenete do složky se už nedostanete. Všechno co v něm máte uloženo zůstane utajeno i před vámi.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist