Jak zaheslovat počítač

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete zaheslovat počítač v práci nebo doma? Nevíte jak zaheslovat notebook? Poradíme vám jak zvýšit ochranu svých souborů a dat. Zaheslujte svůj PC a nikdo jiný kromě vás se k vašim datům nedostane.

V dnešní době je dobré pokud je každé zařízení, kde máte uložena osobní data, data a další citlivé údaje chránit heslem. Zaheslovat počítač by mělo být samozřejmostí jak u domácího tak iu pracovního počítače. To, že máte v počítači kvalitní antivirový program vás ochrání před hrozbami na internetu. Chránění počítače heslem vás ochrání zase před zvědavci, kteří se mohou dostat do vašeho počítače fyzicky.

V tomto článku se dozvíte jak zaheslovat počítač, jako zaheslovat flash disk, ale i to, jako na zaheslovaný počítač.

 

Jak zaheslovat počítač

Pokud máte počítač s operačním systémem Windows 10 máte možnost zajistit jej několika způsoby.


Zaheslovat PC Windows 10 můžete pomocí hesla. Nejvhodnější způsob pro začátečníky je přes ovládací panel. V nabídce „Start“ klikněte na „Nastavení“, vyberte položku „Konta“ a klikněte na „Rodina a ostatní uživatelé“. Zde zvolte kolonku „Přidat dalšího uživatele“ a „Přidat účet“. Dále zvolte „Nemám přihlašovací údaje“ a vyberte položku „Přidat uživatele bez účtu Microsoft“. Zde vyplňte jednotlivé údaje jako uživatelské jméno a heslo a klikněte na „Další“.

Klepnutím na „Možnosti přihlášení“ můžete vybrat další způsoby jak otevřít zaheslovaný počítač. Windows Hello vám umožní zaheslovaný počítač otevřít otiskem prstu (tuto možnost musí podporovat i váš notebook). Případně můžete zaheslovaný notebook otevřít pomocí obrázku. Zvolíte si obrázek a nakreslete na něj gesta, která budou později sloužit k odemčení počítače.

Dobrý způsob jak ochránit svá data je i účet Microsoft. Vytvořte si zde účet a přihlašujte se do počítače pomocí tohoto účtu.

Jak zaheslovat počítač Windows 10 už víte. Co ale když počítač používají i další členové rodina? Každému uživateli počítače můžete vytvořit vlastní účet, pod kterým se bude do počítače přihlašovat.

 

Jak zaheslovat složku PC

K zaheslování konkrétní složky v počítači jsou nejvhodnější různé programy třetích stran. Samotný Windows 10 tuto možnost nenabízí. Složky můžete zaheslovat i prostřednictvím programů, které možná již máte v počítači. Většinou se jedná o programy na kompresi dat, např. WinRAR nebo 7-Zip.

Pokud potřebujete zaheslovat externí disk, nebo chcete vědět jak zaheslovat usb ohlédněte se po programech, které to zvládnou.

Můžete zaheslovat aplikaci na PC. Pokud potřebujete zaheslovat aplikaci na mobilu můžete tak učinit například i prostřednictvím antivirového programu Eset. Mobilní verze tohoto programu tuto možnost obsahuje.

 

Jak odblokovat zaheslovaný počítač

Odblokovat zaheslovaný počítač je podstatně náročnější. Můžete tak učinit prostřednictvím nouzového režimu. Pokud ale máte v počítači vytvořeno více účtů (i další členové rodiny) můžete se do počítače přihlásit pod druhým účtem a přejít do části „Konta“ v „Nastavení“. Pokud se vám nepodaří obnovit heslo do svého účtu budete si muset vytvořit nový přístup. Přijdete tak ale o všechna data a soubory, které jste měli ve svém kontě.

Poslední možností jak otevřít zaheslovaný počítač je přeinstalování operačního systému. Pokud ale nemáte zálohované soubory a data v počítači přijdete o ne.

Pokud přemýšlíte nad tím, zda je lepší zaheslovat notebook, počítač nebo jednotlivé složky záleží na tom, co všechno chcete mít v bezpečí. Nezapomínejte, že zaheslováním složek uchráníte jen jejich obsah. Pokud si v počítači automaticky ukládáte hesla na mail, sociální sítě a pod. může se tak kdokoli, kdo bude u vašeho PC dostat do vašeho účtu na Facebooku, Instagramu, či prohlédnout si vaše maily. Zaheslovat PC je lepší, pokud chcete před zvědavýma očima uchránit celou svou aktivitu na internetu a také v počítači.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist