JAK ZABLOKOVAT STRÁNKU (Chrome, Firefox, Facebook)?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak zablokovat webové stránky se sejde rodičům i zaměstnavatelům. Stránky pro dospělé, sociální sítě, online hry, ... pokud víte jak zablokovat internetové stránky zabráníte vysedávání dětí u PC a zvýšíte pracovní morálku zaměstnanců.

Pokud se náhodou (nebo schválně) dostanete na stránky, na kterých nechcete být může nastat problém. Díky cookies se vám na počítači budou stále zobrazovat stránky s podobným tématem.

Pokud počítač používají všichni členové vaší rodiny, nebo jste na internetu surfovali na pracovním počítači všichni mohou zjistit, kterou stránku jste navštívili a co na internetu vyhledáváte. Abyste tomu předešli, je dobré některé stránky zablokovat. Zablokovat stránku je docela snadné.

 


Jak zablokovat webovou stránku

Ať už je důvod k blokování jakýchkoli postupů jak zablokovat stránky na internetu je několik. Jejich zablokováním zabráníte jejich zobrazování v počítači. Omezit tak můžete přístup dětem k Facebooku, zabránit přístupu k stránkám pro dospělé apod.

Pokud se rozhodnete zakázat webové stránky konkrétních webů nezobrazí se vám. Seznam blokovaných internetových stránek můžete najít ve svém počítači, pokud víte, kde hledat. Jak jsme již zmínili, existuje několik způsobů, jak stránky blokovat. Můžete tak učinit prostřednictvím internetových prohlížečů, operačních systémů, nebo aplikací, které stránky zablokují.

Máte-li v počítači program ESET< /a> můžete blokovat webové stránky i prostřednictvím tohoto programu.

 

Jak zablokovat stránku

Pokud přemýšlíte jak zablokovat nevhodný obsah na internetu můžete tak učinit prostřednictvím operačního systému Windows. Možnost blokovat stránky naleznete v souboru „hosts“. Najdete jej ve složce Windows – system32 – Drivers – etc. Po rozkliknutí tohoto souboru můžete na spodek dopisovat stránky, které chcete blokovat. Můžete toho využít i opačně. Pokud se vám nedá najít konkrétní stránky, může se stát, že ji majitel počítače zablokoval. V souboru hosts naleznete všechny blokované stránky. V případě potřeby můžete jejich blokování zrušit. Co ale když Windows nemáte?

 

Jak zablokovat stránku Chrome

Zablokovat stránky můžete také prostřednictvím internetových prohlížečů. V nejpoužívanějším prohlížeči Google Chrome můžete pouze povolit, nebo blokovat povolení konkrétní webové stránky, nikoli konkrétní stránku. Chcete-li vědět jak zablokovat webovou stránku na Google Chrome je dobré stáhnout si program či aplikaci, která vám to umožní.

Pro rodiče, kteří chtějí ochránit děti před náhodným otevřením stránek pro dospělé, je dobrý program pro blokování internetových stránek s názvem „Rodičovská kontrola“. Pokud ale chcete seznam blokovaných stránek rozšířit, je dobré stáhnout si program, který vám umožní blokovat konkrétní stránky.

 

Jak zablokovat stránku Mozilla  Firefox

V prohlížeči Mozilla Firefox nenajdete program, který by vám umožňoval zablokovat konkrétní internetové stránky. I v tomto případě se budete muset spolehnout na program pro blokování webových stránek. Na internetu jich najdete dostatek, důležité je, aby vámi vybraná aplikace byla kompatibilní s vaším počítačem a operačním systémem. Pokud ale používáte Windows můžete zakázat webové stránky v souboru hosts.

 

Jak zablokovat stránku na mobilu

Zablokovat internetové stránky můžete na počítači i na mobilním telefonu. Pokud ale chcete zablokovat stránky v každém prohlížeči a zařízení (mobilní telefon, počítač, notebook, ...) jistě přemýšlíte nad tím jak zablokovat stránky přes router. Dobré ale je abyste ho měli chráněn heslem, aby zablokované stránky nemohl kdokoli kdykoli odblokovat.

Pokud i vaše děti mají mobilní telefon v prohlížeči Google můžete nastavit „Filtry bezpečného vyhledávání“. Takto máte ale vyřešenou jen otázku „jak zablokovat stránky s nevhodným obsahem pro děti. Pokud chcete blokovat konkrétní stránky je dobré najít a stáhnout si vhodnou aplikaci, pomocí které zablokujete jakékoli stránky.

 

Jak zablokovat Facebook

Kdo není registrován na sociálních sítích jako kdyby ani neexistoval. Pokud se tohoto nového pravidla drží i vaše dítě a stále je na FB přihlášeno můžete mu tuto stránku zablokovat. Pokud nevíte jak zablokovat přístup na Facebook čtěte dále.

Zablokovat přístup na Facebook můžete přímo v operačním systému přes soubor hosts. Následně když do prohlížeče zadáte výraz Facebook, ten ji jednoduše nezobrazí. Nezapomínejte ale, že se na Facebook může přihlásit prostřednictvím mobilního telefonu nebo jiného zařízení, které má přístup k internetové síti.

V tomto případě vám může pomoci najít na internetu návod jak zablokovat stránky přes router. Pokud ale je v počítači aplikace Messenger na PC ke komunikaci s přáteli přístup na Facebook vaše dítě nepotřebuje.

 

Program pro blokování nevhodných stránek

Nejlepší a asi i nejbezpečnější způsob jak zablokovat internetovou stránku s obsahem nevhodným pro děti je stáhnout si program na blokování internetových stránek. Rodičovská kontrola není jedinou aplikací, která je k tomu vhodná. V závislosti na druhu aplikace můžete blokovat konkrétní webové stránky, můžete určit slovo, nebo frázi, kterou chcete blokovat (stránky, které ji obsahují se zablokují), umožní vám vytvořit blacklist awhitelist, kde budete ukládat která stránka se má zablokovat a která odblokovat. Některé tyto aplikace můžete nastavit tak, aby se ve jistou dobu na určitou dobu blokování vypnulo a vy tak získáte přístup ik jinak zablokovaným stránkám. Po uplynutí doby se blokování obnoví.

Tyto programy využijete iv práci. Pokud se zaměstnanci během pracovní doby rozptylují sázením, sledováním videí a pod. jistě vám přijde vhod vědět jak zablokovat stránku, klidně i víc. Jelikož ale většina zaměstnanců bude vědět jak blokování obejít stáhněte si program pro blokování internetových stránek, který lze chránit heslem (Web Blocker). Bez hesla nebude moci nikdo odblokovat stránky.

Na internetu najdete také programy, které pomáhají při blokování stránek shrami, nebo zablokují přístup na sociální sítě.

[wp-faq-schema accordion=1] 
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2492

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist