Jak VYTVOŘIT BOOTOVACÍ USB pro WINDOWS?

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Pokud vám pojem bootovací USB něco říká, ale ještě jste se k tomu nedostali, je nejvyšší čas se na to zaměřit. Vytvořit bootovací USB klíč vám mnoho času nezabere, zato vám může výrazně pomoci při jakýchkoli problémech s Windows – em.

Pokud jste si právě koupili nový počítač zjistili jste, že tam není žádné DVD nebo USB k instalaci operačního systému Windows 10. Přitom se vám bootovací USB nebo bootovací USB klíč může kdykoli sejít. Takže co je bootování z USB, jak udělat bootovací flash disk Windows 10, či jak vytvořit bootovací USB?

Vytvořit bootovací flash disk není obtížné. Prozradíme vám co a jak udělat abyste měli, v případě potřeby Windows vždy po ruce. Instalace Windows z USB klíče je vždy snazší a levnější než kdybyste měli jít s počítačem do opravy

 

Jak vytvořit bootovací USB Windows 10

V drtivé většině nejnovějších noteboocích už DVD mechaniku nenajdete. Pokud přemýšlíte nad tím jak vytvořit bootovací DVD Windows 10 z důvodu absence mechaniky je lepší umět než vytvořit bootovací flash disk Windows 10. Pokud budete potřebovat instalovat operační systém Windows znovu i přes licenční klíč vám bootovací USB může výrazně pomoci.


K vytvoření bootovacího USB budete potřebovat jen pár věcí: USB flash disk (minimálně 8 GB), připojení na internet, aplikaci Media Creation Tool a slot, kde vložíte USB.

Stáhněte a spusťte aplikaci Media Creation Tool (je od společnosti Microsoft). Vložte do notebooku USB a v programu odsouhlaste licenční podmínky. Program začne kontrolovat váš počítač. Klikněte na „Vytvořit vlastní instalační média“ a vyberte jazykové rozhraní. Zároveň s tím volíte i edici Windows (Home nebo Professional). Chcete-li si můžete v tomto kroku vytvořit i ISO soubor. Nakolik ale chceme vytvořit bootovací USB klíč klikněte na něj. Následně se vše z USB vymaže a stáhne se na něj Windows 10. Objem dat se pohybuje kolem 4 GB. Než vyberete USB z počítače, zkontrolujte vše v průzkumníku.

Vytvoření Windows 10 USB boot vám zabere jen pár minut vašeho času. Taková záloha vám ale v případě problémů s Windows 10 může zachránit spoustu času i nervů. Jak udělat bootovací USB Windows 10 už víte. Rovněž můžete vytvořit bootovací USB Windows 8.1.

 

Jak vytvořit bootovací USB Windows 7

Chcete vědět jak vytvořit bootovací USB Windows 7? Pokud máte licenční klíč můžete si operační systém stáhnout ze stránky Microsoft. Jakmile máte soubor ISO můžete začít vytvářet boot USB Windows 7.

Můžete k tomu využít program Rufus. Možná přemýšlíte jak vytvořit bootovací USB Rufus< /strong>. Tento program vám pomůže vytvořit, naformátovat a zkrátka udělat bootovací USB. Vložíte do počítače USB, spustíte program Rufus a vyberete ISO soubor. Program udělá vše co je třeba (vymaže USB). Jakmile stisknete „OK“ začne se vytvářet instalační USB.

Tento program vám pomůže pokud chcete vytvořit bootovací USB z ISO souboru nebo chcete-li pracovat na počítači na kterém není operační systém.

 

Spuštění Windows z USB

Pokud se vám podařilo vytvořit bootovací USB Windows 10, nebo Windows 7, 8.1 či XP  můžete si kdykoliv nainstalovat operační systém do počítače. Nyní vyvstává otázka jak nastavit bootování z USB?. Jednoduše. Stačí vložit USB do počítače. Počítač by měl být automaticky spuštěn.

Pokud se to nepodaří je třeba otevřít spouštěcí nabídku nebo změnit nastavení v BIOS či rozhraní UEFI PC pořadí spouštění. V tomto případě je třeba hned po zapnutí počítače mačkat danou klávesu. Může to být F2, F12, Esc nebo Delete. Která klávesa to je naleznete v dokumentech počítače případně na stránkách výrobce počítače.

Boot USB Windows 10 můžete využít také k obnovení systémového nastavení nebo máte tak k dispozici základní test operační paměti. Vždy když se bootable USB Windows 10rozhodnete použít nezapomeňte si předtím zálohovat všechna data a soubory. V opačném případě o ne přijdete.

Nabídli jsme vám nejpoužívanější a nejrychlejší návod jak udělat bootovací flash pro více typů operačních systémů Windows. Návodů jak vytvořit jako vytvořit bootovací USB Windows XP, 7 nebo 8.1 naleznete na internetu. Jde ale o téměř totožné návody. I když Win XP či Win 7 už dnes málokdo používá stále mají své nadšence. Mít například bootovací USB Win XP přijde vhod.

Pokud se rozhodnete vytvořit bootovací USB prostřednictvím Hiren´s Boot připravte se, že to bude v angličtině. Pokud tento jazyk neovládáte a nechcete používat slovník je dobré vyhledat si na internetu Hiren´s Boot USB návod.

V závislosti na tom, jaký operační systém používáte je dobré vytvořit si vždy bootovací USB flash disk. Dobré je víte-li jak vytvořit bootovací USB Linux či jak vytvořit bootovací USB OS Mac
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2508

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist