Jak VLOŽIT TITULKY do filmu či videa? Jednoduchý NÁVOD

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Vložit titulky do videa není náročné. Potřebujete jen stáhnout film a soubor s titulky. Větší problém je stáhnout si ty správné titulky. Poradíme vám jaké titulky stáhnout a také jak je vložit do filmu v počítači či v mobilu.

Vložit titulky do filmu je poměrně jednoduchý úkon, který vám zabere jen pár minut. Potřebujete mít jen stažený film a stažené titulky. Vložení titulků do videa je už potom hračkou. Ať už potřebujete vědět jak vložit titulky do filmu mkv nebo jak na vložení titulků do filmu MP4 poradíme vám jak na to.

Stáhli jste si film a zjistili jste, že je v původním znění? Chcete se podívat na film, ale nikde jste ho nenašli se slovenským, českým dabingem nebo alespoň s titulky? Nemusíte se trápit. Víme jak přidat titulky do filmu a také jak vložit titulky do filmu v mobilu.

 

Jak stáhnout titulky k filmu

Přidat titulky do videa nebo filmu není náročné. Větší problém je najít vhodné titulky do filmu, který jste si stáhli. Jeden film můžete na internetu nalézt v různých formátech a po pravdě i v různé délce. Aby titulky s formátem vašeho videa dobře pasovaly měli byste je vyhledávat na fanouškovských stránkách, na stránkách, které se zaměřují na titulky nebo můžete vyhledat titulky konkrétně pro váš film.


Poslední způsob vyhledání titulků je nejlepší. Stačí, když do prohlížeče zadáte přesný název filmu, který máte stažen. Kromě názvu filmu by měl vyhledávaný pojem obsahovat také rok vydání, formát, rozlišení atp. Na konci dopište výraz „titulky/subtitles“.

Zobrazí se vám odkazy na titulky do filmu, který máte stažen. Nyní si můžete klidně stáhnout i titulky.

Jak vložit titulky do filmu

Pokud jste si stáhli titulky do videa ve formátu rar nebo zip nezapomeňte je nejprve rozbalit. Můžete k tomu použít program 7-ZIP nebo WinRAR. Titulky jsou nejčastěji ve formátu .str.

Další program, který potřebujete je přehrávač. Nejvhodnějším je VLC Media Player. Jedná se také o výborný program na titulky do videa. Po spuštění filmu v tomto programu můžete do něj vložit titulky dvěma způsoby:

  • vyhledat soubor s titulky ve Windows a přetáhnout je myší do okna přehrávače.
  • Kliknout na interface VLC a z možností, které se vám rozbalí vybrat „Video“ a „Stopa titulků“ Teď už jen najdete umístění titulků v počítači.

Chcete-li si prohlédnout film na televizoru, pomocí např. USB flashu jistě přemýšlíte jak vložit titulky do filmu v televizi. V tomto případě je třeba aby byly titulky i film v jedné složce a stejně se i označovaly. Dobrý způsob je přejmenovat titulky na stejný název jako má film. Po spuštění se oba soubory začnou přehrávat najednou.

 

Vložit titulky do filmu napevno

Vložit titulky do filmu napevno můžete pomocí programu AVI ReComp. Otevřete jej a klikněte na „Zdroj a výstup“. Nyní klikněte na „Otevřít AVI“ a zvolte výstupní soubor kliknutím na „Uložit AVI“. Nyní přejděte do položky „Přídavky“ a zaškrtněte „Povolit/zakázat titulky“ a klikněte na „Nahrát titulky“. Přidejte do fronty a máte to. Za chvíli se přidají titulky do videa.

Pozor, pokud chcete vytvořit titulky do videa jde o jinou činnost než opřidání titulků k filmu. Při vytváření titulků budete hodně psát a musíte klást i důraz na časování, aby titulky seděly s filmem.

 

Jak vložit titulky do videa YouTube

Pokud se řekne titulky nejčastěji vás napadnou neslyšící lidé. Pravdou ale je, že titulky pro neslyšícímohou zvýšit sledovanost vašich videí iu slyšící části obyvatelstva. Špatná výslovnost ve videu, nebo nedostatečná znalost cizího jazyka jsou dobrý důvod proč si přidat titulky do videa na YouTube.

Využít k tomu můžete samotný YouTube. Přihlaste se do svého účtu a klikněte na „Studio YouTube“. Nyní klikněte na „Přepisy“ a vyberte video kde chcete vložit titulky. Následně již postupujte podle pokynů.

Vložit titulky do filmu v mobilu můžete podobně jako v počítači. Potřebujete jen mít v mobilu VLC přehrávač. Dále postupujte stejně jako když chcete přidat titulky do filmu v počítači.

 

Problém s titulky

Problém může nastat pokud titulky s filmem nesedí. Není to ale problém, který by se nedal řešit. Pokud je rozdíl mezi filmem a titulky jen pár setin vteřin, maximálně vteřinu můžete to vyladit. V programu VLC mačkejte klávesu H nebo G. Těmito klávesami se titulky přetáčejí dopředu nebo dozadu v milisekundách. V jiném přehrávači můžete pro posunutí titulků použít jiné klávesy (F1, F2, ú, ä,...).

Pokud je ale rozestup mezi filmem a titulky stále větší asi jste si stáhli špatné titulky do videa. Najděte a stáhněte si jiné.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist