Jak udělat WiFi hotspot – z mobilu či z notebooku? NÁVOD

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Máte potíže s WiFi routrem? Sta připojení na internet kabelem a potřebujete vytvořit hotspot abyste mohli připojit i další zařízení na internet? Pomůže vám s tím WiFi hotspot, který můžete vytvořit jak z mobilu tak z notebooku.

Máte počítač připojený na internet kabelem, ale potřebujete se na internet dostat iz jiného zařízení? Nemusíte nutně začít přemýšlet, jak připojit kabelem i další zařízení. Stačí, když víte jako vytvořit WiFi hotspot.

Chcete-li vědět jak vysílat WiFi z PC či jak připojit PC k hotspotu vám prozradíme v tomto článku. Nepotřebujete k tomu žádná drahá zařízení, úplně si vystačíte s tím, co už doma máte.

Jak udělat WiFi hotspot z počítače

Ze svého notebooku můžete udělat WiFi router kdykoli budete potřebovat. Důležité je jen to, aby byl váš počítač nebo notebook připojen k internetu. Následně se můžete pustit do sdílení internetového připojení s dalšími zařízeními prostřednictvím WiFi.

Pokud v internetovém prohlížeči vyhledáváte výrazy


  • Jak udělat WiFi hotspot z notebooku Windows 10
  • Jak udělat WiFi hotspot z notebooku Windows 8
  • Jak udělat WiFi hotspot z notebooku Windows 7

nemusíte se trápit. Postup je stejný u všech tří typů operačních systémů. Jak zapnout hotspot na notebooku?

Otevřete „Nastavení“ přes nabídku „Start“. Vyberte „Síť a internet“ a z nabídky klikněte na „Mobilní přístupový bod“. V této části v „Sdílet mé internetové připojení“ zvolte připojení, které chcete sdílet. Teď už jen stačí vyplnit údaje, jako jméno nově vytvořené sítě a heslo. Pokud toto nenastavíte, stane se vytvořená síť veřejně dostupnou a může se na ni připojit každý v dosažení.

Nezapomeňte vše uložit a zapnout „Sdílet mobilní internetová připojení s jinými zařízeními“. Jak vidíte, vytvořit WiFi hotspot Windows 10 (ale také starších operačních systémů) není náročné.

Jak udělat WiFi hotspot z mobilu

Vytvoření Wifi hotspot Android je ještě jednodušší než na počítači. Stačí jen potáhnout prstem horní část obrazovky a kliknout na ikonu hotspotu. Pokud tam tuto ikonu nemáte stačí si tuto lištu jen upravit a přesunout ikonu do rychlého nastavení.

Majitele iPhone jistě zajímá jak vytvořit hotspot iPhone. Naleznete jej v „Nastavení – Mobilní – Osobní hotspot nebo Nastavení“. Zde klikněte na „Osobní hotspot“ a povolte ostatním připojit se (klepněte jen na posuvník).

Jak se připojit na WiFi hotspot

Chcete-li se s jiným zařízením připojit na vytvořenou síť potřebujete přejít do nastavení WiFi, vyhledat název sítě, kterou jste hotspotem vytvořili a zadat heslo. Jak zjistit heslo hotspotu? Naleznete jej v notebooku v „Nastavení – Síť a internet – mobilní přístupový bod“.

Pokud jste hotspot vytvořili z mobilu heslo naleznete v hotspotu (podržte ikonu hotspodu prstem déle – otevře se nastavení hotspotu). Heslo vám může vytvořit samotné zařízení a vy ho nevidíte. Stačí jen zobrazit heslo a to zadat do zařízení, kterým se chcete na WiFi přihlásit.

Jak omezit rychlost hotspotu či jako zesílit hotspot? Pokud v mobilním telefonu máte neomezená data nemusí vás otázka jejich utrácení trápit. Pokud ale máte k dispozici jen jisté množství dat je dobré nastavit si v hotspotu v mobilním časovači. Nastavíte čas, kdy se takto sdílený internet vypnout, pokud jej nikdo nepoužívá. Nastavíte-li „Automatické odpojování hotspotu“ např. na 5 minut tak se přenos dat po 5 minutách (když žádné zařízení nevyužívá toto připojení) zastaví.

V „Pásmu přístupového bodu“ můžete vybrat, jak se mají zařízení připojovat. Na výběr budete mít 5 GHz nebo 2,4 GHz pásmo. Chcete-li zesílit signál WiFi v mobilu vyberte vyšší pásmo, které je méně vytížené a také čistší.

5 GHz – vyšší přenosová rychlost, lepší signál, menší dosah

2,4 GHz – nižší přenosová rychlost, horší signál, větší dosah

Jak sdílet připojení k internetu přes WiFi hotspot už víte? Nemusíte tak zůstávat bez připojení pokud máte problémy s WiFi routerem či poskytovatelem internetu. Vytvořte si hotspot z mobilu nebo počítače a připojte na vytvořenou síť další zařízení.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist