Jak udělat PRINT SCREEN na MAC OS

29.10.2023 20:25  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Vytvořit screenshot v MacBooku není žádný problém. Pokud znáte klávesové zkratky pořídíte si snímek obrazovky, tedy print screen na Mac kdykoli to budete potřebovat.

Vytvořit screenshot v MacBooku není žádný problém. Pokud znáte klávesové zkratky pořídíte si snímek obrazovky, tedy print screen na Mac kdykoli to budete potřebovat.

Pokud jste jedním z majitelů MacBooku jistě máte tu čest s operačním systémem Mac. Mac patří hned po Windows mezi nejpoužívanější operační systémy. Pokud jste s ním pracovali iv minulosti jistě umíte tento systém používat, pokud je ale pro vás Mac novinka jistě vám na první pohled chybí tlačítko print screen. Chcete-li vědět jak na screenshot Mac OS čtěte dál. Pro nové, ale i starší uživatele máme návod k tomu, jak vytvořit print screen na Macu.

 

Screenshot Mac

Screenshot je jiný název pro vytvoření fotografie obrazovky. Můžete tak zachytit co zrovna děláte na počítači či notebooku. Kromě fotografie se pořízený snímek zároveň uloží a vy s ním můžete nadále pracovat jako s kteroukoli jinou fotografií v počítači.


Vytvořit fotografii v Mac-u není obtížné, i přes chybějící tlačítko Print screen na notebooku či počítači. Pokud se v tomto systému trochu vyznáte, víte co zmáčknout. Ať už chcete vytvořit foto obrazovky, nebo jen její části vždy existuje několik možností, jak to udělat – v závislosti na verzi operačního systému, kterou používáte.

Takže pokud potřebujete vytvořit Print screen Mac stačí si zapamatovat pár jednoduchých kroků a aktuální snímek monitoru Mac si můžete udělat vždy když budete chtít. Je jedno jestli chcete vytvořit screenshot na MacBook Air, nebo chcete vytvořit screenshot na MacBook Pro – jde to jednoduše a rychle.

 

Print screen Mac – celá obrazovka

Možná ne často, ale stává se, že v komunikaci přes internet potřebujete vytvořit obrázek celé obrazovky a výsledný snímek poslat adresátovi. Screenshot Macbook může být pro někoho menším problémem. Chybějící tlačítko ale neznamená, že Print screen na PC nelze udělat.

Print screen Mac - celá obrazovka

K vytvoření print screen celé obrazovky stačí stisknout klávesy Shift + Command + 3. Takto pořídíte snímek obrazovky Mac okamžitě. Pořízený snímek se uloží na plochu.

 

Poznámka:

Pokud používáte verzi Mac OS Mojave stiskněte klávesy Shift + Command + 5. Zobrazí se vám okénko s možnostmi pořídit všechny typy snímků obrazovky Mac. Můžete si vybrat či vytvoříte sken obrazovky, její části, nebo nahrajete video. Před jejím uložením se v dolním rohu zobrazí miniaturní obrázek snímku.

 

Print screen – část obrazovky

Print screen na Macu se sice nenachází v jednom tlačítku na klávesnici, ale pokud vám říká něco výrazu Print screen Mac shortcut – klávesové zkratky na Macu víte jak na to.

Print screen Mac - část obrazovky

U verze Mojave stačí stisknout již zmiňované klávesy Shift + Command + 5. Vyberte z nabídky, která se vám zobrazí příslušnou ikonu Zachytit vybranou část – print screen partial (čárkovaný čtverec) a tažením kurzoru vyberte část obrazovky, kterou chcete zachytit. Po označení pusťte tlačítko na myšce a klepněte na položku „zachytit“. Obrázek se uloží na plochu.

 

Poznámka:

Pokud máte starší verzi Macu, stiskněte klávesy Shift + Command + 4. Tažením kurzoru vyberte část obrazovky, kterou chcete zachytit. Jakmile tlačítko na myši uvolníte snímek obrazovky se uloží na ploše.

 

Print screen Mac – celé okno

Máte otevřeno více stránek a potřebujete vytvořit sken obrazovky, či spíše konkrétní stránky? Nemusíte již hledat výraz Print screen Mac all page. Návod naleznete také v češtině.

 

Vytvořit screenshot OS X můžete iz konkrétní stránky. Stiskněte klávesy Shift + Command + 4, stiskněte mezerník (kurzor se změní na kameru). Teď už jen stačí vybrat okno, které chcete zachytit. Klepnutím na něj pořídíte snímek dané stránky, který naleznete na ploše.

U verze operačního systému Mojito použijte klávesu Shift + Command + 5. Vyberte příslušnou ikonu. Když se kurzor změní na kameru klikněte na stránku, kterou chcete zachytit.

 

Screen Touch Bar

Máte jeden z novějších MacBooků, a chcete například vytvořit screenshot na MacBook Promůžete k pořízení snímku použít Mac s Touch Barem. Jedná se o prostor nad klávesnicí, který si můžete přizpůsobit svým potřebám.

Print screen Touch Bar

 

Stiskněte klávesy Shift + Command + 6 – pořídíte aktuální snímek obrazovky Mac. Print screen si můžete nastavit také v Touch Bar a získáte tak rychlý přístup k pořizování snímků obrazovky.

Print screen Mac klávesnice už nemusí být jen vaší touhou. Tlačítko print screen může být také na vaší klávesnici. Vytvořit screen Touch Bar je opravdu jednoduché. Odteď si už nemusíte pamatovat, které klávesy je třeba stisknout abyste mohli pořídit snímek obrazovky.

 

Snímek obrazovky Mac

Snímky obrazovky Mac se vždy ukládají na plochu ve formátu PNG. Tento formát zabírá spoustu místa pokud soubor posíláte mailem. Proto je lepší, pokud si ho změníte na jiný formát, například s příponou JPG.

Otevřete soubor přes program Preview. Klepněte na položku Soubor a Exportovat. Následně uložte soubor do formátu JPG. Nyní máte print screen Mac JPG, který vám zabere minimum místa ve zprávě či maily.

 

Klávesové zkratky mac – Print screen

Možná jste se již setkali s výrazem Print screen mac shortcut – jedná se o klávesové zkratky pomocí kterých si můžete vytvořit snímek obrazovky. Stačí jen vědět, které klávesy stisknout a můžete mít foto obrazovky, nebo jen její části.

V závislosti na verzi operačního systému Mac pro vytvoření print screen je třeba stisknout různé klávesy.

Mac OS Mojito – univerzální klávesové zkratky pro tuto verzi jsou: Shift + Command + 5. Následně se vám zobrazí nabídka ovládacích prvků, ze které si můžete vybrat zda chcete pořídit snímek části, nebo celé obrazovky.

 

Starší verze operačního systému Mac:

Shift + Command + 3   (snímek celé obrazovky)

Shift + Command + 4   (snímek části obrazovky)

Shift + Command + 6 (Touch Bar )
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist