Jak STAHOVAT TORRENTY?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Stahování filmů a her přes torrenty má řadu výhod, Pokud nechcete trávit hodiny stahováním velkých souborů stáhněte si je přes torrenty - snadné a rychlé stahování.

Pokud často z internetu stahujete filmy jistě jste už slovíčko Torrent slyšeli. Možná někteří z vás tento internetový protokol využívají aby si mohli rychleji stáhnout velké soubory a někteří nad tím jen přemýšlejí, ale nevědí jak na to. Takže jak na torrenty? Co vlastně torrenty jsou a jak fungují?

Co je torrent

Torrent, nebo BitTorrent je internetový protokol. Poskytuje rychlý přenos velkých souborů mezi různým počtem lidí. Protokol funguje na bázi sítě se vzájemným zpřístupňováním tzv. P2P (peer to peer). Platí, že čím více lidí konkrétní soubor stahuje tím rychleji stahování probíhá. Nejčastěji se přes torrenty stahují velké soubory a tedy hry a filmy. Pokud nechcete ke stažení hry čekat i více než hodinu můžete se ohlédnout po torrent souborech. Soubory ale nestahujete z internetu, ale z počítače/počítačů jiných uživatelů, kteří žádaný soubor mají. Soubor, který chcete stáhnout může být ve více počítačích a vy jej stahujete ze všech dostupných. Soubor je rozdělen do několika bloků (může být rozdělen na 10, 100 nebo i 1000 bloků). Ze všech počítačů, které daný soubor mají stahujete část bloků a za pár minut máte stažen celý film nebo hru.

 

Kde stahovat torrenty

Stahování torrentů funguje pouze v případě, že máte přístup ke stránkám / serverům – torrent stránky, ve kterých jsou uloženy adresy klientů, kteří žádaný soubor mají v počítači. Tyto servery neobsahují soubor, který chcete stáhnout, ale odkážou vás na počítače, které soubor mají. Takže pokud chcete vědět, kde hledat torrenty měli byste si vyhledat nejlepší torrent stránky. Mezi ty nejvíce navštěvované patří The Pirate Bay, RARBG či Torrends. O legitimnosti torrentového stahování by se dalo diskutovat. Filmy i hudba se takto mohou šířit, aniž byste si je museli kupovat. Nejednou jsou tyto stránky uzavřeny nebo zakázány. Na druhou stranu jsou vydavatelství, která prostřednictvím torrentů vydávají hudbu nebo hry. Jednou takovou hrou je celosvětově populární a oblíbená hra World of Warcraft.


 

Jak stahovat torrenty

Když se už na některou ze stránek dostanete, měli byste se vyznat v terminologii, která se zde používá. Seeder – vlastník souboru, který chcete stáhnout. Čím více seederů na stránce je tím rychleji soubor stáhnete. Od každého stáhnete část bloků, takže za chvíli máte ve svém počítači celý film. Nejlepší torrent je ten, který vlastní nejvíce seederů. Pokud se soubor nachází jen u malého množství seederů může to být znamením, že obsahuje virus, nebo je poškozený. Leecher – osoba, která stahuje přes torrenty soubor, tedy vy. Jakmile si do počítače stáhnete soubor stává se z vás seeder a soubor může být z vašeho počítače stažen do jiného. Peer – slovo, kterým se označují všichni uživatelé torrentu. Je jedno zda právě stahujete soubor, nebo jej poskytujete ke stažení. Bez programu v počítači si ale torrent soubor nestáhnete. BitTorrent nebo uTorrent jsou programy, které vám se stahování torrentů umožní. Nejprve spusťte stahování v prohlížeči (na stránce) a poté v programu. Vyberte kde se má soubor stáhnout ao více se starat nemusíte. Když už víte jak stahovat přes torrenty už vám nic nebrání ve stahování filmů či hudby. Tento způsob stahování využívají desítky milionů lidí po celém světě. Pokud nechceš trávit stahováním filmů a her hodiny stahuj torrenty. Teď když už víš jak na to bude pro tebe každé stahování otázkou několika minut.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2051

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist