Jak SPUSTIT/VYPNOUT NOUZOVÝ REŽIM na Windows

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete spustit nouzový stav Windows 10 či Win 7 a nevíte jak na to? Existuje několik způsobů jak na to. Víme jak stav nouze Windows spustit, ale také jak vypnout nouzový stav nejen v počítači ale iv mobilním telefonu.

Nouzový režim je speciální spuštění operačního systému Windows, kdy se spustí pouze základní systémové procesy a služby. Existuje několik důvodů, proč byste měli vědět jak spustit nouzový režim Windows 10. A nejen to, důležité je také umět jak zrušit nouzový režim.

K spuštění nouzového režimu ve Windows 10 se nejčastěji přistupuje pokud chcete zjistit proč operační systém špatně funguje. Chyba totiž může být jako v operačním systému nebo v programu či službě třetí strany. Při spuštění Windows v nouzovém režimu vám pomůže diagnostikovat i problémy s některými ovladači. V nouzovém režimu můžete ručně odstranit i různé škodlivé kódy, které zabraňují spuštění dalších programů, služeb či mechanismů.

Jak spustit nouzový režim

Jak spustit nouzový režim Windows 7, XP či staršího operačního systému? U starších verzí Windows stačilo stisknout klávesnici F8 během spouštění počítače (těsně předtím než se nastartoval operační systém). U nejnovějšího Windows 10 již tato klávesnice nefunguje. Nouzový režim Win 10 ale můžete spustit jinak. Takže, jak spustit počítač v nouzovém režimu?

Nouzový režim Windows 10 můžete spustit třemi způsoby.


1 Nastavení

Z nabídky „Start“ vyberte položku „Nastavení“. Zde zvolte „Aktualizovat zabezpečení“ a klikněte na „Obnovy“. V položce „Rozšířené spuštění“ zvolte „Restartovat nyní“. Po restartování počítače klikněte na „Výběr možností – Řešení problémů – Rozšířené možnosti – Nastavení spuštění – Restartovat“. Jakmile se počítač znovu restartuje zobrazí se vám možnosti. Pro spuštění Windows v nouzovém režimu stiskněte na klávesnici< /a> klávesu 4 nebo F4. Pokud potřebujete při nouzovém režimu i internet stiskněte klávesu 5 nebo F5.

Nouzové spuštění Windows 10 tímto způsobem může vyžadovat i zadání klíče k obnovení pro šifrování BitLocker.

2. Z přihlašovací obrazovky

Tento způsob využijete pokud vám nelze spustit nouzový režim Windows 10  přes Nastavení. Při zobrazené přihlašovací obrazovce stiskněte „Shift“ a klepněte na „Power – Restartovat“. Po restartování vyberte ve „Výběr možností“ položku „Řešení problémů – Rozšířené možnosti – Nastavení spuštění – Restartovat“. Následně stiskněte klávesu 4 nebo F4. Pokud potřebujete internet a připojit se na Wifi síť klikněte na číslo 5 nebo klávesu F5.

3. Z černé (prázdné) obrazovky

Pokud se vám i přes zapnutí zobrazuje prázdná obrazovka může být problém dostat se do nouzového režimu. I když se to zdá nemožné je způsob, jak na to. Potřebujete k tomu jen prostředí winRE (Windows Recovery Environment).

Do tohoto prostředí se dostanete docela jednoduše. Stačí opakovaně počítač vypnout a zapnout pomocí tlačítka napájení. Podržte toto tlačítko na 10 sekund a počítač se vypne. Následně jej zapněte. Pokud se při startu začne objevovat logo, znovu počítač vypněte a opět zapněte. Windows po restartování znovu vypněte a při dalším zapnutí se operační systém zcela restartuje (restart do nouzového režimu). Takto se dostanete do prostředí winRE.

Nyní přejděte na „Výběr možností“  a „Řešení problémů – Rozšířené možnosti – Nastavení spuštění – Restartovat“. A následně stiskněte 4 (F4) nebo 5 (F5) v závislosti na tom, zda chcete Win 10 nouzový režim bez nebo s internetem.

Nouzový režim Windows 10 při startu

Pokud přemýšlíte jak spustit nouzový režim Windows 10 při startu nejde to. Mačkání klávesnice F8 během spouštění počítače fungovalo u starších systémů, například pokud potřebujete nouzový stav Windows 7 využívá se k tomu BIOS. Nouzový režim Windows 10 zBIOS spustíte málokdy, téměř vůbec.

V podstatě je jedno v jakém počítači chcete Windows 10 nouzový režim spustit. Ať už hledáte v prohlížeči výraz „jenově nouzový režim“. „dell nouzový režim“ nebo „hp nouzový režim“ jeden z výše zmíněných způsobů vás dostane do nouzového režimu.

Spuštění notebooku ve stavu nouze je stejné jako spuštění PC v nouzovém režimu. Nezapomínejte, že do tohoto stavu dostáváte operační systém, ne samotné zařízení.

Jak vypnout nouzový režim

Jak spustit stav nouze Windows 10 již víte. Nyní je na místě otázka jak se dostat z nouzového režimu Windows 10?

Vypnout nouzový režim Windows 10 můžete více způsoby.

  1. Nejjednodušší a nejrychlejší je jednoduše restartovat počítač.
  2. Stiskněte klávesu Windows (logo Windows) + R. Do okénka „Otevřít“ napište „msconfig“ a klikněte na „OK“.
  3. Dalším způsobem jak vypnout nouzový režim je zvolení karty „Spuštění“
  4. Zrušit nouzový režim můžete iv části „Možnosti spuštění“ kliknutím na „Bezpečné spuštění“.

Rovněž můžete vypnout nouzový režim Windows 7, 8 nebo starších operačních systémů. Ajak vypnout nouzový režim v notebooku? Stejně jako v počítači.

Nouzový režim Android

Vědět jak spustit Windows 10 v nouzovém režimu víme. Víte ale jak na zapnutí nouzového režimu v mobilním telefonu?

V nouzovém režimu v telefonu se spouštějí pouze aplikace instalované výrobcem. Dostanete se do něj pokud stisknete a podržíte vypínač. Na monitoru mobilu podržte delší tlačítko „Vypnout“. Pokud to je třeba klikněte také na „OK“. Nyní jen počkejte, než se restartuje v nouzovém režimu.

Druhý způsob jak se dostat do nouzového režimu je vypnutí mobilu. Následně jej zapněte a jakmile se na obrazovce objeví logo stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti. Tento způsob funguje pro většinu mobilních telefonů. Pokud spuštění nouzového režimu nefunguje zkuste při zapínání telefonu místo snížení hlasitosti mačkat tlačítko pro zvýšení hlasitosti.

Vypnout nouzový režim v mobilním telefonu můžete docela snadno, stačí jej jen restartovat.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2418

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist