Jak správně zálohovat fotky? NÁVOD

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Máte v mobilním telefonu spoustu fotek a nechcete z nich žádnou vymazat? Nemusíte. Poradíme vám jak zálohovat fotky ai kde si je můžete uložit. Fotky můžete uložit do cloudu, na externí disk nebo si je zálohujte do počítače.

O fotky dnes nemá nikdo nouzi. Můžete si je zhotovit prostřednictvím mobilního telefonu kdekoli, kdykoli a obrovské množství. Problém nastane, když měníte mobilní telefon, počítač nebo máte plnou paměť. Jak nejlépe zálohovat fotky? Existuje několik způsobů, jak si všechny fotky uložit.

 

Zálohování fotek Google

Dlouhou dobu bylo oblíbené zálohování fotek na Google Fotky. Aplikace Fotky Google jako záloha na fotky je výborný nápad i dnes. Problém je, že tato služba je od loňského léta zpoplatněna. To ale neznamená, že Google záloha fotek neexistuje. Fotky můžete zálohovat vGoogle Disk. V podstatě si budete ukládat fotky na svůj účet. Abyste mohli zálohovat fotky je třeba abyste měli staženou v počítači nebo mobilním telefonu aplikaci Google Fotky. Otevřete aplikaci Fotky a klepněte na profilovou fotky (vpravo nahoře). Vyberte položku „Nastavení“ a přejděte do „Zálohování a synchronizace“. Zapněte stejnojmennou položku. Právě jste zapnuli automatické zálohování fotek Google.

Můžete si vybrat zda se má záloha fotek provádět přes Wi-Fi síť nebo i přes mobilní data. Zálohované fotky můžete přes svůj účet sdílet s jinými osobami.


Chcete-li vědět jak zrušit zálohování fotek Google postupujte stejně. Zálohování a synchronizaci ale vypněte.

Zálohování fotek na Google má své výhody. Na Google Disk máte ke každému účtu volných 15 GB a můžete se ke svým fotkám dostat z jakéhokoli zařízení. Stačí se jen přihlásit do vlastního účtu.

 

Kde zálohovat fotky

Záloha fotek Google není jediný způsob jak na zálohování fotek. Takže kam zálohovat fotky? Co řeknete na zálohování fotek na internetu? Budete mít k nim přístup z jakéhokoli zařízení.

 

Záloha fotek cloud

Existuje množství úložišť, kde si můžete své fotky zálohovat. Majitelé zařízení Apple mohou zálohovat fotky na iCloud. Zálohování fotek iPhone je opravdu jednoduché. Klepněte na „iPhone nastavení“ a vyberte položku „Fotky“. Nyní vyberte položku „iCloud Fotky“ a počkejte. Zálohování fotek může trvat pár hodin ale i dní (v závislosti na velikosti a množství). Celkově ale budete moci využívat zdarma jen 5 GB úložiště. Pokud potřebujete více místa musíte si jej zakoupit.

Dobrým řešením je také OneDrive od společnosti Microsoft. Používáte-li kancelářskou sadu Office máte otázku „jako zálohovat fotografie?“ vyřešen. Za poplatek 7 e měsíčně máte kromě kancelářských programů i 1 TB prostoru pro fotky, videa, dokumenty,...

>

 

Počítač

Přemýšlíte jak zálohovat fotky na iPhone? Nebo jak na zálohu fotek Android? Využít můžete počítač. Pomocí USB kabelu přeneste fotky z mobilního telefonu do počítače.

Jak dostat fotky z mobilu do PC bez USB? Využijte k tomu některé úložiště. Fotky v mobilu uložte do cloud-u a následně si je stáhněte z cloudu do PC.

 

Externí disk

Mnoho lidí využívá externí disk pro fotky. Sice poněkud zdlouhavé ale vyplatí se pokud nechcete o fotografie přijít. Na zálohu fotek využijte externí disk. Jak zálohovat fotky na externí disk? Stačí jen připojit externí disk k PC a kliknout na fotku, kterou chcete zálohovat. Jednoduše ji přesunete na externí disk.

Možností jako zálohovat fotky je několik. Nemusíte je mazat pokud potřebujete přidat další. Zálohování fotek na DropBox, zálohování na externí disk nebo zálohovat fotky na PC je docela snadné. Stačí si jen vybrat místo, kde chcete fotky uložit a rozmyslet jestli k nim chcete mít stále neomezený přístup. Pokud ano zálohujte si fotky na internetu v cloudovém úložišti. Záloha fotek na Google nebo v iCloudu vás nemusí stát ani euro< /a>. Pokud jich máte víc budete potřebovat i více místa. To si ale můžete kdykoli dokoupit. Pokud se rozhodnete pro USB nebo externí disk nebude vás jejich zálohování kromě koupí zařízení stát ani cent.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist