Jak skenovat do PC či do mobilu? Jednoduchý návod

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete dostat papírový dokument nebo obrázek do počítače nebo mobilního telefonu a nevíte jak na to? Poradíme vám jak skenovat dokument do počítače ale také jak skenovat do mobilu v případě, že nemáte po ruce skener.

Skenování je proces, při kterém se papírový dokument nebo obrázek převede do digitálního formátu, který lze uložit v podporovaném formátu v počítači nebo mobilu. Takový formát se může v počítači upravit a zpracovat. Skenování dokumentů se tak stalo běžnou součástí našeho každodenního života. Vytvořit sken dokumentů (scan dokumentů) nebo obrázků přitom není vůbec obtížné.

 

Jak skenovat dokument do počítače

Jak naskenovat dokument? Jak skenovat do PC? Chcete-li skenovat dokument do PC potřebujete skener. V závislosti na tom co budete skenovat a kolik dokumentů budete skenovat denně si můžete vybrat z velkého množství skenerů. Zaměřte se určitě na rozlišení a rychlost skenování.

Jak se skenuje do počítače? Pokud již máte skener potřebujete jej propojit s počítačem nebo notebookem. Můžete to udělat prostřednictvím USB propojení, sítě Wifi, přes sériové rozhraní, bluetooth, LAN rozhraní atp. Možností je několik.


Chcete-li skenovat diapozitivy nebo se chcete pustit do skenování negativů fotek, ke kterým vás vážou vzpomínky potřebujete na ně speciální foto skener. Tyto skenery jsou opatřeny držákem, do kterého můžete pohodlně umístit jednotlivé diapozitivy. Zoskenované obrázky můžete následně v počítači upravit ještě v některých s programech pro editaci fotek (GIMP, Picasa, Adobe Photoshop, ...).

Mezi skenery naleznete také 3D skener, který se používá pro 3D skenování. Tímto skenerem můžete přenést trojrozměrný objekt na digitální model, se kterým můžete v počítači pracovat (například prostřednictvím různých CAD programů). Tyto skeny slouží jako předlohy pro trojrozměrný tisk.

 

Jak skenovat z tiskárny do počítače

Naskenovat papír do PC můžete také prostřednictvím tiskárny. Ano, čtete dobře. Skenovat dokument do počítače lze také prostřednictvím tiskárny. Nyní jistě přemýšlíte jak skenovat na tiskárně. Potřebujete ale zařízení, které tuto funkci obsahuje. Jednoduše do tiskárny vložíte dokument a stisknete tlačítko pro skenování (buď na tiskárně nebo v počítači). Jak se vám do PC instaloval program na tiskárnu máte v něm i funkci pro skenování.

Pokud potřebujete umět jak skenovat na tiskárně Canon, jak skenovat na tiskárně Epson, jako skenovat na tiskárně Brother případně jiné návod a podrobný postup naleznete na internetu.

Pokud už víte jak skenovat do počítače a přemýšlíte jak skenovat do notebooku neobávejte se. Přesně stejně. Můžete tak skenovat knihu, dokument nebo obrázek. Potřebujete umět jak skenovat na Macu nebo jak skenovat do PC Windows 10? Je jedno jaký máte operační systém, důležité je aby aplikace tiskárny nebo skeneru byla kompatibilní s vaším operačním systémem. Většina světově známých výrobců tiskáren a skenerů má programy pro oba operační systémy.

Pokud často pracujete s dokumenty ve formátu PDF jistě chcete umět jak skenovat do PDF . Máte-li tiskárnu, která má i skener v aplikaci, která se při spojení tiskárny s PC nainstaluje najdete možnost v jakém formátu se má sken vytvořit. Stačí jen kliknout na formát PDF a budete mít digitální podobu dokumentu v tomto formátu.

 

Jak naskenovat dokument do mobilu

Dokument můžete naskenovat i do mobilního telefonu. Oproti počítači má skenování mobilem jednu větší výhodu – nepotřebujete skener. Díky aplikaci, kterou si do mobilu stáhnete se z vašeho telefonu stane skener. Skenování dokumentů mobilem je tak o něco levnější.

Používáte-li mobilní telefon s Androidem můžete pro skenování do mobilu použít již vloženou aplikaci Disk Google. Stačí, když ji otevřete a kliknete na znaménko „+“. Z nabídky vyberte „skenování“ a po vyfocení dokumentu klikněte na „Hotovo“.

Jak skenovat iPhone? Podobně jako s Androidem. Pro skenování dokumentů iPhone využijte aplikaci Notes. Otevřete aplikaci a klepněte na znaménko „+“. Po otevření klikněte na „skenovat dokumenty“ a po vyfocení klepněte na „uložit“.

Pokud by vám tyto vestavěné aplikace nevyhovovaly můžete si do mobilu stáhnout další aplikace. V prohlížeči zadejte výraz app scan dokument. Jednou z výborných aplikací je mobilní program Adobe Scan, který skenuje dokumenty rovnou do formátu PDF. Na internetu ji naleznete ve verzi pro Android i pro iPhone.

Druhá výborná aplikace má název Microsoft Office Lens. Je to výborná aplikace pro skenování do mobilu nakolik naskenovaný dokument můžete uložit ve formátu PDF, do Wordu nebo Power Pointu.

Aplikace pro skenování v mobilu využívají technologii rozpoznávání textu (OCR). Takto naskenovaný dokument můžete upravovat v mobilním telefonu, nebo jej přenést do počítače a v úpravách pokračovat tam.

Ke skenování dokumentů můžete využít skenery, ale postačí vám i chytrý mobilní telefon. Pokud víte, jak na to nebudete mít problém se skenováním dokumentů, obrázků nebo fotek.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2508

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist