Jak PŘEPNOUT KLÁVESNICI na PC? Změnit klávesnici - jednoduchá zkratka

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak přepnout klávesnici je otázka, na kterou budete potřebovat dříve či později odpověď. Jak změnit klávesnici? Jak přepnout anglickou klávesnici na českou a opačně? A jak změnit klávesnici na mobilu? Otázky, na které naleznete v článku odpověď.

Určitě i vy používáte na počítači českou klávesnici. Pokud ale občas potřebujete přepnout klávesnici na anglickou klávesnici přijde vhod vědět jak na to. A ještě lepší je umět než přepnout klávesnici zpět. Je jedno jestli chcete umět jak přepnout klávesnici na notebooku, nebo jako na přepnutí klávesnice na PC, v tomto případě je postup stejný.

Přepnutí jazyka na klávesnici není náročné. Jak přepnout klávesnici na českou, jak přepnout jazyk klávesnice či jako na přepínání klávesnice Windows 10? Vše se dozvíte v tomto článku.

 

Jak změnit klávesnici na PC

Existuje několik způsobů jak přepnout klávesnici. Ten nejrychlejší je použitím ikony, které se nachází ve Windows 10 v pravém dolním rohu na hlavním panelu. Změna klávesnice se takto provede rychle a jednoduše. V podstatě zde můžete přepnout anglickou klávesnici na českou aopačně. Pokud tuto ikonu nemáte možná je vypnutá. Zapnete ji pokud pravým tlačítkem myši kliknete na hlavní panel a následně na „Nastavení“. V „Panel úloh“ klikněte na „Oblast oznámení“ a na „Zapnout nebo vypnout systémové ikony“. Dále najděte políčko „Indikátor vstupu“ a zapněte systémové ikony.


Nyní již přepínání klávesnice bude pro vás hračkou. Aby vám přepínání klávesnice ve win 10 nedělalo žádné problémy a nezdržovalo vás to od práce můžete si anglickou klávesnici nastavit (a ne jen tu. Vybrat si můžete z více rozložení klávesnice). Přepnutí klávesnice na notebooku provedete stejně.

 

Jak přepnout klávesnici na anglickou?

Někdy se může stát, že potřebujete přidat anglickou klávesnici. Jak nastavit anglickou klávesnici ve Windows 10 i starších operačních systémech? V systémových nastaveních přejděte do části „Čas a jazyk“ kde vyberete „Jazyk“. Přejděte do sekce „Preferované jazyky“ kde klikněte na „Aktuálně používaný jazyk“. Přes položku „Možnosti“ se dostanete na „Možnosti jazyka: Čeština“. Zde vyberte možnost „Klávesnice“ a „Přidat klávesnici“. Z nabídky vyberte anglickou klávesnici (nebo jinou) a potvrďte.

Následné přepínání klávesnice už bude opravdu jednoduché. Změna klávesnice na anglickou nebo českou bude možné provést rychle prostřednictvím ikony.

 

Změna klávesnice zkratka

Existuje také zkratka pro přepnutí klávesnice. Pomocí ní můžete přepínat klávesnice , aniž byste potřebovali ikonu.

Jak se přepíná klávesnice pomocí zkratky? Pokud jste začali v prohlížeči hledat výraz „přepnutí klávesnice zkratka“ můžete najít dva způsoby.

  • Win + mezerník
  • Shift + Alt

Oba způsoby jsou vhodné pro přehození klávesnice. Je jedno kterou zkratku pro přepnutí klávesnicepoužijete. Klávesová zkratka pro změnu jazyka klávesnice se vám sejde hlavně během psaní. Nemusíte chytat myš abyste použili ikonu a můžete plynule psát dokument dále.

Jak přepnout jazyk na klávesnici? Jak psát azbukou na PC? Pro psaní v azbuce si můžete stáhnout do počítače program, který změní vaši klasickou klávesnici na PC na azbuku. Program Problém s počítačem? Ne. S největší pravděpodobností máte zapnutou anglickou klávesnici. Přepnutí na českou klávesnici váš problém vyřeší. A jak změnit klávesnici z anglické na českou je popsáno výše.

 

Jak přepnout klávesnici na mobilu?

Jak nastavit klávesnici na notebooku zda PC už víme. Občas se ale stane, že potřebujete provést přepnutí klávesnice na mobilním telefonu. Jako první si stáhněte do mobilu aplikaci Gboard. Po nainstalování otevřete apku, ve které můžete psát. Jakmile se zobrazí klávesnice v horní části naleznete možnost „Otevřít nabídku funkcí“. Klikněte na „Více“ a „Nastavení“. Zde klepněte na „Jazyk“ a „Přidat klávesnici“ . Zvolte jazyk, který chcete, vyberte rozložení klávesnice a potvrďte svou volbu.

Následně můžete měnit klávesnici vždy, když budete potřebovat. Změna klávesnice v mobilu není žádná věda. Stačí podržet mezerník apřepnutí na anglickou klávesnici či jinou uděláte jedním kliknutím.

 

Jak přestavit klávesnici

Písmenka Y a Z se lze přehodit. Pokud se vám náhodou stalo, že se přepnuli chyba bude ve změně klávesnice. Přestavit klávesnici se vám nepodaří, ale můžete přepnout klávesnici Qwertz a Qwerty. Stačí, když víte jak si přepnout klávesnici a problém s vyměněnými písmeny máte vyřešen.

Možná si také říkáte, že vás se přepnutí klávesnice netýká. Píšete jen v českém jazyce a jinou nepotřebujete. Pravdou ale je, že v anglické klávesnici můžete zadávat do textu znaky stisknutím klávesy. Jinak byste je museli vyhledávat na internetu. Vyhledávání vám zabere mnohem více času než přepnutí anglické klávesnice.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist