Jak přeložit www stránku do češtiny? NÁVOD

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete přeložit stránku v cizím jazyce do českého jazyka? Poradíme vám jak přeložit webovou stránku v počítači či mobilním telefonu. Přeložit můžete nejen webovou stránku v prohlížeči, ale také gmail v cizím jazyce.

Na internetu jsou miliony webových stránek a velká většina z nich je v jiném jazyce než v češtině. Pokud jim chcete porozumět nemusíte znát cizí jazyk, stačí víte-li jak přeložit webovou stránku. Poradíme vám jak přeložit stránku na PC, jak nastavit automatický překlad stránek Google a dozvíte se také jak přeložit email.

 

Jak přeložit stránku

Surfujete na internetu a našli jste zajímavou stránku v angličtině, němčině či jiném jazyce, ale neovládáte ho dobře? Webovou stránku si můžete přeložit. Přemýšlíte jak přeložit www stránku? Existuje k tomu několik způsobů.

 


Google Překladač

Mnoha zatracování ale velmi užitečný program pro překlad Google Překladač. Nemusíte do něj naťukávat text z webové stránky. Stačí jen otevřít program a v horní liště vybrat, že chcete přeložit web. Vložte URL adresu stránky, kterou chcete přeložit. V pravé části se zobrazí link, odkazující na přeloženou verzi stránky. Takto můžete přeložit stránku v Chrome, nebo pokud přemýšlíte jak přeložit stránku Firefox či jiném prohlížeči.

 

Jak automaticky přeložit webovou stránku

Pokud používáte webový prohlížeč Google Chrome máte v něm integrovaný překladač, který vám zajistí automatický překlad stránek. Přejděte do „Nastavení“ v Google Chrome a přejděte do části „Jazyky“. V seznamu musí být na prvním místě čeština. Do tohoto jazyka se budou překládat všechny stránky v cizím jazyce. Nezapomeňte si ale vybrat z nabídky možností „Nabízet překlad stránek, kterým byste nemuseli rozumět“. Do seznamu jazyků můžete přidat další jazyky (angličtina, němčina, ...) ale nezapomeňte u nich kliknout vždy na nabídku „Nabízet překlad stránek v tomto jazyce“.

Pokud jste vše nastavili správně vždy když budete na webové stránce v cizím jazyce zobrazí se vám vGoogle Chrome ikona na automatický překlad. Stačí na ni kliknout a vybrat tlačítko „čeština“ Automatický překladač Google Chrome stránku přeloží do češtiny. Tímto způsobem můžete přeložit celou stránku do češtiny.

Přeložit stránku na Google můžete i když otevřete web a klikněte kdekoli na stránce pravým tlačítkem myši. Z nabídky vyberte „Přeložit do jazyka čeština“. Klepnutím na něj se vám podaří přeložit celou stránku do češtiny.

Pokud do seznamu v Nastavení“ chromu dáte na první místo jiný jazyk než češtinu bude prohlížeč překládat stránky do tohoto jazyka.

 

Jak přeložit stránku Firefox

V prohlížeči Mozilla Firefox integrovaný překladač nenajdete. Automatický překlad stránek Firefox nelze nastavit. Pro tento prohlížeč můžete využít Google Translator pro Firefox. Pokud překladač máte stažen stačí jen na stránku, kterou chcete přeložit kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat z nabídky překlad. Přeložení stránky Mozilla není s Google Translator žádným problémem.

 

Jak přeložit stránku na mobilu

Jak přeložit text v mobilu? Podobně jako v počítači. Otevřete stránku a klepněte na tři tečky v horním rohu prohlížeče (Google Chrome). Z nabídky vyberte položku „Přeložit“. Můžete si takto přeložit celý článek nebo jen slovíčka, kterým nerozumíte. V dolní části se zobrazí panel s nabídkou jazyků z a do kterých chcete překládat. Z nabídky vyberte položku „Přeložit“. Můžete si takto přeložit celý článek nebo jen slovíčka, kterým nerozumíte.

I v mobilním telefonu si můžete v prohlížeči Google Chrome nastavit automatický překlad stránek. Přejděte do „Nastavení“ a vyberte část „Jazyky“. Dále postupujte stejně jako u počítače.

Odpověď na otázku „Jak přeložit stránku do češtiny?“ již znáte. Přeložit stránku v Google Chrome je opravdu jednoduché. Víte ale jak si nechat přeložit stránku v jiném prohlížeči?

Přeložit stránku v Safari jde také rychle. Otevřete stránku a v horní liště klikněte na ikonu překladu. Pokud překládáte poprvé můžete přeložit stránku do angličtiny. Chcete-li překládat do jiného jazyka klikněte na okénko „Preferovaný jazyk“ přejděte do části „Jazyk a oblast“ klikněte na „+“ a vyberte jazyk, do kterého chcete překládat.

Nevítepřeložit stránku Safari v iPhone? Chcete-li přeložit stránku v iPhone postupujte podobně jako jsme popsali výše.

 

Jak přeložit gmail

Pokud vám přišel mail v cizím jazyce můžete si jej přeložit. Pod hlavičkou gmailu naleznete panel k překladu. Stačí když na něj kliknete a obsah zprávy se přeloží automaticky.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2508

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist