Jak PŘEINSTALOVAT WINDOWS?

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Přeinstalovat Windows není žádná věda. Pokud postupujete krok za krokem můžete si Windows nainstalovat, přeinstalovat a také reinstalovat. Ať už chcete jinou verzi, nebo jen obnovit původní, máme pro vás návod jak na to.

Windows je operační systém, který používá drtivá většina populace. Existuje několik verzí tohoto systému ai když každá novější verze je lepší a lepší kdykoli se může stát, že Windows ne a ne naběhnout. V tomto případě vám přijde vhod umět jako přeinstalovat win 10 a ještě lepší než přeinstalovat Windows 10 bez ztráty dat či než nainstalovat Windows 10 na nový disk.

Dostali jste počítač ve kterém je Windows 7? Potřebujete asi vědět jak přeinstalovat Windows 7 na Windows 10. Je mnoho důvodů proč je někdy třeba vědět jako přeinstalovat notebook nebo počítač.

 

Jak přeinstalovat PC?

Pokud jste si koupili nový počítač jistě chcete mít vše v pořádku a operační systém správně instalován. Spousta společností vám instalaci systému provede. Pokud jste vyhledali na internetu výraz instalace Windows 10 cena, a porovnáte si jej s tím kolik času instalace Windows 10 zabere zjistíte, že firma docela slušně vydělá.


V první řadě, pokud chcete vědět jak přeinstalovat notebook Lenovo (nebo jiný PC) vězte, že přeinstalujete nebo instalujete pouze operační systém. Nainstalovat Windows 10 zdarma zvládnete i vy.

Stačí vám k tomu jen bootovací USB (minimálně 8GB). Stáhněte si program Media Creation Tool. Do funkčního PC vložte USB a klepněte na možnost Create installation media for antoher PC“. Potvrďte výběr (NEXT) a vyberte jazyk, verzi systému Windows a zvolte 32 nebo 64 bit. Takto můžete přeinstalovat Windows 10 32 bit na 64 bit. Chcete z USB vytvořit instalační médium, proto v následujícím okénku klikněte na „USB flash drive“. Vyberte příslušnou vyměnitelnou jednotku a potvrďte. Nyní se začne systém Windows 10 stahovat do PC a následně do USB. Po dokončení klikněte na „Finish“ a vyberte USB. Do počítače, kde chcete instalovat Windows 10 vložte USB. Jakmile zapnete počítač spustí se instalace Windows 10 automaticky.

Když již máte Windows 10 na USB můžete jej využít i při reinstalaci tohoto operačního systému. Na otázku „Jak přeinstalovat Windows 10 z USB?“ už tedy odpověď znáte.

Pokud jste se rozhodli vyměnit mechanický disk se disk SSD abyste zlepšili výkon PC jistě vás bude zajímat jak přeinstalovat Windows 10 na SSD. Postup je trochu složitější, ale na internetu naleznete spoustu návodů jak na to.

Windows 10 byl v nabídce ke stažení i zdarma. Každý kdo měl platnou licenci na Windows 7 a Windows 8 si mohl zdarma stáhnout i nejnovější systém. Stačilo jen využít nabídky Windows 10 download.

 

Jak přeinstalovat Windows 10?

Přeinstalace Windows 10 je v podstatě instalace Win 10 do Win 10. Stará verze zůstává v PC (je přesunuta do části Windows.old), ale po reinstalaci používáte novou. Díky tomu se nemusíte obávat o data, ta zůstávají ve staré verzi systému a vy se k nim můžete dostat. Když si všechna potřebná data zálohujete můžete vymazat složku Windows.old

K čisté reinstalaci W 10 přistupujte v případě pokud máte podezření na virus v PC. Vyčistit disk můžete přes „obnovení továrních nastavení“. Vytvořte si instalační USB a postupujete podle výše zmiňovaného návodu. Menší problém může nastat, pokud se instalace nespustí automaticky. V tomto případě je dobré umět jak přeinstalovat Windows 10 přes BIOS. Snažte se dostat do Boot menu (stisknutím klávesy F10 nebo Del), kde najdete položku „Boot Override“ a zvolíte své USB. Následně zvolte o jaký typ instalace máte zájem (vlastní) a vyberte kam se má systém Windows 10 nainstalovat (diskový oddíl – původní místo systému). Pokud instalujete systém do notebooku Lenovo použijte klávesu F12 pro přístup do BIOSu

 

Jak přeinstalovat Windows 8?

Chcete-li přeinstalovat Windows 8 proto, že se po stažení programu začal chovat jinak stačí kliknout na „obnovení systému“. Najdete ho ve složce „Nastavení“. Reinstalovat Windows 8 můžete dvěma způsoby.

  • refresh – vrátí původní nastavení se zachováním souborů. Vymažou se všechny programy kromě těch, které jste stáhli z Windows Store. Jděte do „Nastavení – Změnit nastavení PC – Všeobecné – Obnovení počítače bez ovlivnění souborů – Dále“. Následně klikněte na „Obnovit“.
  • reset – obnoví se všechna nastavení a vše ostatní se odstraní (včetně vašich souborů a dat). Jděte do „Nastavení – Změnit nastavení PC – Obecné – Odstranění všeho a přeinstalování systému Windows“

 

Jak přeinstalovat Windows 7?

I přesto, že Windows 7 je starší systém je mnoho uživatelů, kteří na Windows 7 Microsoft nedají dopustit. Pokud se vám zdá, že je počítač pomalý a vše mu déle trvá, je dobré přistoupit k přeinstalaci Windows 7.

Čistá instalace systému značí, že nový systém se nainstaluje na prázdný diskový oddíl. Odstraněním starého systému ztratíte všechny soubory proto je dobré si je zálohovat na USB, CD apod.

Instalace Windows 7 není náročná pokud máte instalační CD/DVD alicenční klíč. Stačí je jen vložit do počítače a postupovat podle toho co od vás PC požaduje.

Jak nainstaluji Windows 7 do notebooku pokud se během instalace zobrazí hláška „Instalace Windows 7 chybí ovladač CD/DVD“? –problém může být s kompatibilitou Windows 7 nebo může být CD poškozené, poškrábané nebo zaprášené. Stačí když CD otřete a vyleštíte. Pokud to nepomůže máte menší problém. Jak přeinstalovat Windows 7 bez CD? Místo CD můžete použít instalační USB, kde máte tuto verzi systému staženou nebo požádejte o pomoc výrobce hardwaru.

Reinstalovat Windows 7 můžete také ze skrytého oddílu (partice). Najdete ho ve všech noteboocích, které byly koupeny s již předinstalovaným operačním systémem. Instalace Windows 7 ze skryté partice je docela jednoduchá. Jakmile zapnete notebook mačkejte příslušnou klávesu na klávesnici (u každého notebooku to je jiná). Pokud potřebujete přeinstalovat Windows 7 na notebooku Asus mačkejte F9, pokud jde o Lenově mačkejte F11, atp. Kterou klávesu při kterém notebooku mačkat naleznete v návodě.

 

Jak přeinstalovat Windows 7 na Windows 10?

Přeinstalovat Windows 7 na Windows 10 jste mohli v minulosti zcela jednoduše. Pokud jste měli platnou licenci na Windows 7, mohli jste si Windows 10 stáhnout zdarma. Pokud jste tuto příležitost promeškali nemusíte se moc trápit, stále si můžete Windows 10 stáhnout zdarma z oficiální stránky Windows 10. a>. Nezapomeňte si uložit všechny soubory, mohli byste o ně přijít.

 

Jak přeinstalovat Windows XP na Windows 10?

Pokud patříte k uživatelům operačního systému Windows XP je načase přejít na novější operační systém. Windows XP již delší dobu není podporován a žádné aktualizace se v něm již nedočkáte. Nejnovější Windows 10 do svého počítače jen upgradovaným nezískáte. Jednoduše to nejde. Můžete jej ale do počítače získat zakoupením licence a čistou instalací. To znamená odstraněním starého systému a nainstalováním nového.

Jak přeinstalovat Windows XP? – pokud se tohoto systému nechcete vzdát můžete jej reinstalovat pomocí DVD/CD, které jste získal při koupi systému. Pokud DVD/CD nemáte a nevíte jak přeinstalovat Windows XP bez CD stačí tak k tomu využijete skrytý oddíl, nebo skrytou partici. Návod, jak na to naleznete v tomto článku.

 

Jak přeinstalovat Windows 10 na Windows 7?

Pokud jste si časem přeinstalovali Windows 7 na Windows 10 a chcete změnu vrátit zpět můžete tak učinit přes skrytou partici. Nezapomeňte si ale prohlédnout, kterou klávesu máte mačkat při spouštění počítače. Nezapomínejte ale, že přeinstalace Windows 10 na Windows 7 vrátí počítač do původního nastavení. Přijdete o všechna data, soubory a také programy, které jste si stáhli. Nezapomeňte si je před reinstalací uložit.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 22 hodinami

TOPlist