Jak POSÍLAT VELKÉ SOUBORY? NÁVOD

20.2.2024 19:09  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Velké soubory může být problematické poslat. Pokud ale víte, jak na to není to problém. Poradíme vám jak posílat velké soubory. Posílání ale není jediný způsob jak je odeslat. Zkuste je sdílet.

Posílání souborů je jednoduché. Ať už posíláte dokumenty, videa nebo fotky z dovolené můžete je posílat prostřednictvím e-mailů jako přílohu nebo komunikačních aplikací. Často ale můžete narazit na problém, který se týká velikosti souboru. Jak posílat velké soubory? Posílání souborů přes internet je běžné ale pokud je posíláte například přes gmail natrefíte na jisté omezení. Nemůžete poslat soubor větší než 25 MB. Je-li příloha větší dostanete upozornění. Jak na posílání velkých souborů?

 

Posílání velkých souborů

Přemýšlíte jaký velký soubor lze poslat emailem? Je to jen 25 MB. Soubor fotek nebo video přes email nepošlete. Posílání větších souborů je možné několika způsoby. Ten nejjednodušší je nahrát je do online úložiště.

 


Disk Google (Google Drive)

Sdílení souborů přes internet je velmi oblíbenou formou jako posílat velké soubory přes internet. Používání tohoto úložiště je velmi jednoduché. Jelikož tam máte až 15 GB můžete tam uložit větší soubory a ty následně sdílet. Osoba, které chcete poslat větší soubory, si tak může soubor stáhnout.

Pokud posíláte soubor gmailem a je velký automaticky se vám zobrazí informace ve smyslu, že velké soubory musí být sdíleny prostřednictvím Google Drive. Stačí jen kliknout na „OK“ a můžete začít soubor nahrávat na úložiště. Příjemce obdrží odkaz, na kterém si může soubor stáhnout. Jedná se v podstatě o sdílení souborů přes odkaz.

 

OneDrive

Jak velký soubor mohu poslat emiálům Outloock? Využijte k tomu jinou úschovnu zdarma. Další cloudové úložiště pomocí, kterého můžete sdílet velké soubory. Posílání velkých souborů zdarma je zde stejně snadné jako v Google Drive. K dispozici máte až 5GB a můžete dokonce stáhnout i OneDrive do mobilního telefonu.

 

WinRAR

Dalším způsobem jak poslat velký soubor zdarma je zmenšit jej. Pokud jeho velikost zmenšíte pod 25 MB můžete jej poslat jako přílohu gmailem. Počítačový program WinRAR možná již používáte k rozbalování souborů s koncovkou RAR nebo ZIP. Tyto soubory můžete s tímto programem i vytvářet. Stačí jen na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a kliknout na „Přidat do archivu“. Z nabídky programu WinRAR vyberte „Kompresní metoda“ a vyberte možnost „Nejlepší“. Hotovo. Soubor se zmenší a vy jej můžete poslat gmailem jako přílohu.

Jak poslat velký soubor mailem? Využijte kompresi. Pro kompresi souborů existuje množství programů. Při jejich výběru si ale dejte pozor. Příliš velké zmenšení může snížit kvalitu souboru.

 

Posílání souborů online

Jak odeslat velký soubor nemáte-li v počítači kompresní program a vaše úložiště je plné? Využijte úložiště online. V závislosti na velikosti souboru můžete mít tuto službu zdarma. Pokud je soubor přece jen větší budete pravděpodobně platit nějaký poplatek.

 

WeTransfer

Zasílání velkých souborů přes internetová úložiště je výhodný způsob pokud si nechcete do počítače stahovat žádný program. WeTransfer není úschovna dat, kde soubor jednoduše nahrajete, ale stránka, pomocí které můžete soubory sdílet. Stačí jen zadat svůj email a email adresáta a nahrát soubor, který chcete poslat.

Stejnou možnost najdete i na stránce Ulož.to.

 

Uschovna.cz

Pokud vám tato stránka nevyhovuje určitě najdete k Uložto alternativy, které budou splňovat vaše nároky, například uschovna.cz. Pokud vás zajímá uschovna limit vězte, že můžete tímto způsobem poslat soubor o velikosti až 30 GB zdarma. Poslat 20 GB soubor není problém. Pokud potřebujete poslat větší soubor uschovna max velikost může být až 50 GB, ale to už není zdarma.

Odesílání velkých souborů není nemožné. V závislosti na způsobu můžete poslat soubor zdarma (sdílení přes úložiště) nebo online přes některou webovou stránku. Stačí jen vědět jak na to. Který způsob použijete záleží jen na vás.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2492

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist