Jak platit mobilem? Placení telefonem je snadné! NÁVOD

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Stále častěji se v obchodech setkáte s placením přes mobilní telefon. Prozradíme vám, jak platit mobilem, co na to potřebujete a jak na to. Zapomeňte na platební karty a také hotovost. Nyní vám bude stačit k nákupům jen váš mobil.

Jak platit mobilem? Pokud si i vy kladete tuto otázku jste tady správně. Stále častěji se ve světě používá placení mobilem. Dnes se s tímto způsobem platby setkáváme iu nás. Více a více lidí využívá placení telefonem. Způsob je docela jednoduchý. Stačí přiložit mobil k terminálu, zadat PIN a platba hned proběhne.

Bezkontaktní placení telefonem můžete znát i pod názvem NFC platby. Abyste mohli provádět NFC platby mobilem, měla by vaše banka podporovat Google Pay nebo Apple Pay. Co ale když NFC nemáte? Prozradíme vám jak platit mobilem bez NFC.

 

Jak platit mobilem?

Placení po telefonu není vůbec obtížné. Nejvhodnějším řešením jsou služby Google Pay nebo Apple Pay, které perfektně fungují i ​​v naší zemi. V závislosti na mobilním telefonu si stáhněte aplikace na placení mobilem, které vás propojí se službu. Díky tomu můžete platit mobilem iPhone a bez sebemenších problémů můžete také platit mobilem s Androidem.


Než se budete zajímat o to jak nastavit placení mobilem zjistěte si, zda ho vaše banka podporuje. V některých bankách je tato služba podmíněna platební kartou Pokud ji nemáte, tato služba vám fungovat nemusí.

Jak platit mobilem Česká spořitelna? Jak platit mobilem J&T? Jak platit mobilem UniCredit? Ať už máte jakoukoli banku nejlépe na platbu po telefonu využijete výše zmíněné aplikace a jejich služby. Nemusíte tak vyhledávat výrazy jako „Jak platit mobilem Fio“, „ČSOB placení telefonem“ či „platba telefonem mBank“.

 

Jak platit po telefonu

Jak platit androidem

Stáhněte si do mobilu aplikaci Google Pay a spárujte ji se svou platební kartou. Otevřete aplikaci a klepněte na „Platby“ a následně na znaménko „+“ . Vyfoťte svou kartu nebo zadejte údaje manuálně a počkejte chvíli než si aplikace ověří že jde opravdu o vás.

Jak platit kartou v mobilu:

V podstatě již můžete platit telefonem. V obchodě nyní stačí abyste měli zapnuté NFC, odemkli mobil a přiložili jej k terminálu /a>. Jakmile uslyšíte pípnutí transakce se uskutečnila a vy si jen počkáte na doklad z pokladny. Někdy se může stát, že budete muset mobil během transakce znovu odemykat.

Jak funguje placení mobilem iPhone

Stáhněte si aplikaci Apple Pay a otevřete Wallet . Nyní klikněte na znaménko „+“ a vyfoťte svou kartu. Banka vám pošle kód, který se automaticky vloží do pole.

Jak platit kartou v mobilu:

Pokud máte iPhone s Face ID stiskněte na mobilu 2x boční tlačítko. Nyní dojde kidentifikaci přes Face ID. Podívejte se na mobil a přiložte jej k terminálu podobně jako platební kartu.

Pokud máte iPhone s Touch ID přiložte prst na domovské tlačítko a přiložte mobil k terminálu.

 

Postup je stále stejný, ať už máte banku jakoukoli. Můžete tak platit mobilem ČSOB. platit mobilem  VÚB či jiné banky.

U nás platbu telefonem podporují banky: Slovenská spořitelna, ČSOB, J&T, 365 .bank, Tatra Banka, mBank, Fio Banka, Revolut, Poštovní banka, OTP banka, VÚB banka,  Prima banka a UniCredit Bank.

Jelikož se tyto aplikace spárují s vaší kartou lze říci, že platíte kartou v mobilu. Místo platební karty máte v mobilu jen aplikaci, která vás s ní propojí.

 

Jak zaplatit telefonem bez NFC

Platit mobilem můžete i bez NFC. Jak se platí mobilem v tomto případě? Potřebujete k tomu ale fotoaparát v mobilu nebo čtečku QR kódů. Pomocí nich načtete QR kód a následně se dostanete do aplikace své banky. Nyní stačí platbu jen potvrdit.

V současnosti i když mají banky vlastní aplikace nezvyknou mít i vlastní aplikace na placení mobilem. Využívají k tomu především výše zmíněné aplikace Google Pay nebo Apple Pay. Nastavit platbu mobilem prostřednictvím těchto nástrojů není obtížné a zvládne to každý.

 

Platit telefonem – ano či ne?

Jak funguje platba mobilem už víte. Nepotřebujete umět jako platit telefonem Huawei či jak platit telefonem Samsung. Důležité je znát operační systém mobilu abyste si mohli stáhnout příslušnou verzi aplikace. p>

Platba mobilním telefonem (NFC platba) je bezpečnější a praktičtější než platba kartou. Mobil máte stále u sebe takže i když zapomenete peněženku můžete kdekoli platit. Nemusíte se ani obávat úniku citlivých informací. Číslo platební karty se při placení mobilem nikde neposílá. Jediné co budete muset udělat je odemknout obrazovku mobilu bude-li částka, kterou máte zaplatit více než 50 euro.

Na placení kartou z mobilu (platby NFC ) nepotřebujete připojení na Wi-fi síť. Nemusíte ani utrácet svá mobilní data.

Aplikace můžete spárovat s více kartami. Při placení si tak můžete vybrat, zda budete platit MasterCard nebo Visa kartou.

 

Platit telefonem iPhone přes hodinky

Pokud používáte hodinky Apple Watch můžete k placení použít ty. Jak platit Apple Watch? Jednoduše. Potřebujete mít v iPhone aplikaci Apple Pay a mít mobil spárován s hodinkami.

Otevřete v iPhone aplikaci Watch a přejděte do položky „Moje hodinky“ kde klikněte na „Wallet“. Nyní klikněte na „Přidat kartu“ a vyfoťte ji. Následně vám banka pošle SMS zprávu s kódem, který se automaticky vloží do příslušného pole. Hotovo. Placení hodinkami následně provedete pokud 2x stisknete boční tlačítko na hodinkách a přiložíte je k terminálu.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist