Jak OTOČIT VIDEO?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Chcete si prohlédnout video či film a zjistíte, že je otočeno? Pokud nevíte, jak otočit videu ať už v PC, facebooku nebo v mobilu poradíme vám. Otočení videa zvládnete během pár vteřin, pokud víte jak na to.

Natočili jste video na mobil a chcete ho zavěsit na Facebook, nebo jinou sociální síť? Při jeho přehrávání najednou zjistíte že je špatně otočeno. Pokud očekáváte laiky asi jich moc nedostanete. Řešením tohoto menšího problému je otočení videa. Vědět jak otočit video se vám sejde nejen na sociálních sítích ale i při běžném prohlížení vlastních domácích videí na PC, filmů, nebo v případě, že vám někdo převrácené video pošle.

 

Jak pro otočení videa

Problém se špatně otočeným videem můžete řešit několika způsoby. Prostřednictvím některých programů, které vám pomohou otočit video, nebo (pokud si nechcete stahovat program do počítače nebo mobilního telefonu) online.

 


Jak správně nahrávat video

Hned první způsob je nahrávání videí se správně natočeným mobilním telefonem. Chcete-li aby byl váš videozáznam ve správné poloze měli byste jej nahrávat s mobilním otočeným na šířku. V tomto případě se vyhnete nutnosti otočení videa o 90°. Pokud jste si zvykli nahrávat videa s mobilem nebo tabletem otočeným na výšku, bude pro vás obtížnější zvykat si na jiný způsob. Stačí si ale představit televizní obrazovku, na kterou se lépe dívá když je položena na šířku. Jak televizor tak i zařízení pro nahrávání (mobil, tablet) jsou pořízeny tak aby videozáznam nahrávali na šířku.

 

Program pro otočení videa

Existuje několik programů, které vám s problémem „jak otočit video o 90°“ a také více pomohou. Většina programů pro úpravu videa obsahuje také funkci rotace, nebo otočení videa. Nenajdete ji ale ve všech. Pokud vám nejde otočit video v media player s největší pravděpodobností program tuto funkci nemá. Většina lidí se v tomto směru spoléhá na jeden z nejjednodušších programů Windows Media Player, který ale tuto funkci nemá. Můžete k tomu ale využít software VLC.

 

VLC otočení videa

Otevřete video v programu VLC a jděte do sekce „ nástroje“ (nebo tools). Z nabídky, která se vám zobrazí zvolte „efekty a filtry“. Následně klikněte na „video efekty“ a zvolte možnost „geometrie“. V této sekci vyberte nabídku „otočit“ a zobrazí se vám panel pomocí kterého můžete otočit video v libovolném směru.

 

Windows Movie Maker

Tento program můžete mít zdarma k Windows 10 a pomůže vám pokud nevíte jak otočit video o 90 stupňů (či 180°) doprava nebo doleva. V horní liště programu Windows Media Maker najdete symbol pro otáčení videa (kulatá šipka). Následně zvolte zda se má video otočit doprava nebo doleva. Jedním kliknutím se otočí o 90° dvěma klepnutími o 180°. Změnu uložte, v opačném případě bude video stále otočeno.

 

Otočení videa online

K otočení videa můžete využít i stránky, které to udělají, aniž byste se museli někde registrovat, nebo si něco stahovat. Vyhledejte si na internetu stránku, která otočení videa online nabízí, například Rotatevideo. Nahrajte video, které chcete otočit, zvolte jak se má otočit a zvolte kvalitu videa. Klikněte na „start“ a za pár vteřin je vše hotovo.

 

Otočení videa na FB

Online otočení videa můžete provést i přímo na stránce Facebooku. Otevřete ve svém profilu video, které chcete upravit a z nabídky možností vyberte „upravit“. Následně zvolte na kterou stranu se má video otočit a změnu uložte.

 

Jak otočit video v mobilu

K otočení videa v mobilním telefonu je nejlepší a nejjednodušší použít aplikaci. Hodně jich najdete na Google Play nebo App Store (v závislosti na operačním systému vašeho mobilního telefonu). Většina z nich je zdarma a za jejich stažení a používání nic neplatíte. Hledejte programy jako video rotator, nebo video rotate. Počítejte ale s tím, že tyto aplikace toho víc nezvládnou. Chcete-li video i upravovat je dobré stáhnout si editor videa. Většina z nich vám kromě řady jiných funkcí umožní i otočit video.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2492

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist