Jak OTEVŘÍT SOUBOR RAR?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak otevřít RAR? A co to vlastně soubor RAR je? Soubory RAR získávají na popularitě. Množství dat zmenší a ušetří tak nejen místo v počítači či mobilu, ale také umožní snazší sdílení většího množství souborů najednou

RAR je zkratka formátu, se kterou se občas u souborů setkáte. Roshar Archive, nebo RAR je komprimovaný (stisknutý) soubor, který uvnitř obsahuje jeden nebo více souborů a složek. Celkově má ​​RAR soubor menší velikost než jednotlivé soubory, které obsahuje. Pokud se vám soubor RAR podaří otevřít dostanete se ke všem jeho složkám. Jak otevřít RAR? Abyste mohli tento formát souboru otevřít a extrahovat jednotlivé složky potřebujete software, který to zvládne.

 

Program pro otevření souboru RAR

Programů pro otevírání souborů RAR je několik. Nejznámějším a nejpoužívanějším z nich je WinRAR. Klepnutím na WinRAR stahujzískáte program, který vám soubor RAR otevře a dokáže toho i více. Program otevře a vytvoří soubory RAR a ZIP. a rozbalí i další formáty jako TAG, ACE, ARJ, ISO, XZ apod.

Nemusíte tak vyhledávat v prohlížeči „ otevřít ZIP RAR program“ a podobně. Zmiňovaný program můžete získat zdarma - WinRAR download free iz naší stránky. Software si můžete stáhnout ve verzi pro Windows i Mac.


Druhým chytrým programem pro otevírání RAR souborů je 7-ZIP. I když je zaměřen na ZIP soubory pohodlně otevře i RAR a další formáty souborů. Tento software je ale kompatibilní pouze s operačním systémem Windows.

Soubor RAR – jak otevřít? Když už máte program na otevírání RAR souborů stažený stačí kliknout na soubor dvakrát pravým tlačítkem myši a vybrat jak se má soubor otevřít. Zvolte program WinRAR a vyberte zda se má soubor extrahovat v programu, nebo ve složce.

 

Otevření souboru RAR online

Soubory ve formátu RAR můžete otevírat i online. Nepotřebujete si tak stahovat do počítače žádný program. Jak rozbalit RAR online? Stačí navštívit webové stránky, které tuto službu umožňují. Jednou z těchto stránek je například B1 Free Archiver. Takto můžete rozbalit RAR bez instalace programu do počítače.

Využít můžete i jiné stránky, které si poradí is jinými typy souborů. Problémem tohoto způsobu rozbalování souborů je potřeba být připojen k internetu. Chcete-li rozbalit RAR soubor i bez nutnosti být připojeni na internetu můžete si stáhnout přenosnou verzi WinRAR - Win RAR cs download portable. Software stáhnete na USB, nebo jiný nosič a můžete jej použít vždy když budete potřebovat. Takto můžete komprimované soubory otevírat i bez toho, abyste si program stáhli do počítače.

 

Jak otevřít soubor RAR ve Windows 10?

Přestože je operační systém Windows 10 plný programů, které zlepšují práci na počítači RAR soubory vám neotevře. Pokud se je i pokusíte otevřít napíše vám, že daný formát nepodporuje, nebo se vás zeptá, jak se má soubor otevřít. Pokud nemáte v počítači program na otevírání RAR souborů nerozbalíte je.

Na otázku „Jak rozbalit RAR ve Windows 10?“ je jednoduchá odpověď. Stáhnout si program, nebo využít některé z webových stránek k rozbalení RAR. Totéž platí i když přemýšlíte nad tím jak otevřít RAR ve Windows 7, nebo starších operačních systémech Windows.

 

 Jak otevřít RAR na Macu?

Mac je největší konkurencí Windows, ale ani tento operační systém nedokáže otevřít RAR soubory. Chcete-li umět jako rozbalit RAR na Macu odpověď je stejná jako u Windows. Potřebujete program k otevření RAR souborů.

 

Jak otevřít RAR v mobilním telefonu?

V mobilním telefonu vám RAR nebo ZIP soubory ušetří spoustu místa. Problém ale nastane když je chcete rozbalit.

 

Jak rozbalit RAR v Androidu?

S RAR souborem si neporadí ani Android. Do mobilního telefonu si ale můžete stáhnout software, který soubory ve formátu RAR rozbalí.

 

Jak rozbalit RAR v iPhone?

K rozbalení souborů RAR v iPhone nebo iPadu potřebuje také aplikaci, kterou si musíte stáhnout do telefonu. Využít ale můžete také služby webových stránek, které vám soubory RAR rozbalit.

S formátem ZIP si ale iPhone poradí bez problémů a nepotřebujete k tomu ani aplikaci či webovou stránku. Pokud ale nevíte jak otevřít soubor Zip v iPhone poradíme vám.

Stáhněte soubor ZIP a otevřete jej. Následně klikněte na „Uložit do souboru (Save to Files)“ a vyberte kam chcete soubor rozbalit. Hned poté jděte do složky „Soubory (Files)“ kde najdete otevřený soubor ZIP.

Jak otevřít zaheslovaný RAR – programy ale i webové stránky, které rozbalí soubory RAR umožňují rozbalit i zaheslované RAR. Potřebujete jen znát heslo abyste se k jejich obsahu dostali.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2026

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist