Jak ODINSTALOVAT PROGRAM z PC? Návod pro Windows i Mac

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Chcete vědět jak odinstalovat program z PC? Nevíte jak odstranit aplikace v mobilním telefonu? Poradíme vám jak odinstalovat programy z Windows i macbooku. A jak se zbavit aplikací v Androidu i v iPhone.

Odinstalovat program z PC může být stejně jednoduché jako jeho stažení a odinstalování. Je jedno zda chcete umět jak odinstalovat Zoom, nebo jak odinstalovat Eset. Každý program, který jste si do počítače stáhli a instalovali jej lze jednoduše a rychle odinstalovat.

Důležité je abyste odstranili s programem i všechny jeho doplňky, které jste si stáhli zároveň s ním. Může se stát, že z PC odinstalujete pouze program a doplňky vám budou zbytečně zpomalovat počítač. Tento případ se může stát hlavně pokud jste si stáhli hru, která aby v počítači perfektně fungovala může obsahovat i další podpůrné programy a doplňky.

 

Jak odinstalovat program

Pokud přemýšlíte nad tím jak odinstalovat aplikaci z PC nebo program, který jste si stáhli do počítače můžete tak učinit několika způsoby.


 

Jak odinstalovat program Windows 10

Windows 10 je dnes nejpoužívanější operační systém na světě. Odstranit z něj program, který jste si stáhli můžete:

  • Klepněte na „Start“ a vyhledejte aplikaci, kterou chcete odstranit. Klepněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte „Odinstalovat“.
  • V položce „Start“ vyberte „Nastavení“ a zvolte okénko „Aplikace“. Zde klikněte na okénko „Aplikace a součásti“ a odinstalujte program.
  • V ovládacím panelu zvolte „Programy“ a „Programy a součásti“. Najděte program, který chcete odstranit a klepněte na něj pravým tlačítkem myši. Klikněte na „Odstranit“

Kterýmkoli z těchto způsobů odinstalujete aplikace na Windows 10. Můžete tak odinstalovat AVG, odinstalovat skype pro firmy nebo klidně i hry. Dejte si ale pozor, máte-li v počítači Skype for Byznys od Microsoftu můžete jej odinstalovat pouze pokud odinstalujete celou sadu kancelářských programů Office.

 

Jak odinstalovat hru z PC?

Stáhli jste si hru a nebaví vás? Můžete ji odinstalovat. V závislosti na hře ale je docela možné, že spolu s ní jste si stáhli i spoustu dalších programů, které jsou pro její perfektní fungování potřebné. Pokud odinstalujete hru z PC nemusíte automaticky odinstalovat i tyto programy, alespoň ne všechny.

Zbytky programů vám budou zabírat místo v počítači a mohou být i příčinou jeho zpomalení nebo zasekávání. Pro tyto případy můžete použít různé softwary k odinstalování programů. Jedním z nich je i program IObit Uninstaller, který odinstaluje program is jeho doplňky a zbytky. Tento program je kompatibilní s více operačními systémy Windows. Můžete jej použít i v případě, kdy chcete odinstalovat program Windows 7 nebo odinstalovat program Windows 8.

 

Nelze odinstalovat program

Problém s odinstalováním programů můžete mít v případě, že jsou součástí balíčku Windows. Například odinstalovat Microsoft Edge tak může být náročnější jelikož je tzv. povinnou výbavou Windowsu. Odstranit jej ale můžete přes příkazový řádek. Pokud jste si prohlížeč Microsoft Edge stáhli jako program, můžete jej odinstalovat běžným způsobem (kliknout na program pravým tlačítkem myši a kliknout na odinstalovat).

 

Jak odinstalovat soubory z Macbooku

Pokud jste si stáhli program do macbooku můžete ji jednoduše odstranit kliknutím na ikonu „Finder“ a následně klikněte na „Aplikace“. Vyberte program, který chcete odstranit, klepněte na něj a následně zvolte položku „Odinstalovat“. Pokud tuto položku vybraný program nemá přetáhněte aplikaci do koše (na konci Docku). Teď už víte jak odinstalovat aplikaci MAC.

Chcete vědět jak odinstalovat Avast? Pokud to nejde pomocí výše zmíněných způsobů, můžete k tomu použít nástroj, který vytvořili vývojáři v této společnosti Avast Uninstall Utility.

>

Vědět jak odinstalovat program se vám sejde iv případě, kdy potřebujete přeinstalovat program. Jeho odstraněním a opětovným stažením jej můžete získat is novými aktualizacemi případně zároveň s ním stáhnout i nástroje, které jsou potřebné pro jeho chod. Tento způsob můžete použít také pro odinstalování programu, který nejde. S největší pravděpodobností se nemusel stáhnout celý nebo se stáhl bez aktualizací.

 

Jak odinstalovat aplikace v mobilu

Pokud potřebujete odinstalovat aplikaci v Androide stačí si otevřít aplikace v mobilu, otevřít apku, kterou chcete odstranit a klepnout na „Odinstalovat“. Stejný způsob zvolte i v případě, že chcete odinstalovat aplikace v iPhone.

Vědět jako v PC odinstalovat programy se sejde každému z vás. Programy, které jste si stáhli a už nepoužíváte vám zbytečně zabírají v počítači místo a mohou být důvodem i jeho zpomalení. Ať už potřebujete odinstalovat Adobe Flash Player, hru, antivirový program nebo Microsoft Edge lze to. Pokud víte jak na to.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist