Jak odebrat prázdnou stránku ve Wordu? NÁVOD

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Jak odebrat prázdnou stránku ve Wordu? A jak na prázdnou stránku v PDF? Poradíme vám několik způsobů, jak na to. Z dokumentu ve Wordu můžete odstranit i stránku s textem, prázdný odstavec nebo poslední prázdnou stránku.

Pokud častěji pracujete s textovým editorem Word jistě jste se setkali s problémy formátování. Prázdná stránka na konci dokumentu je zbytečná a proto je dobré umět jak smazat stránku ve Wordupřípadně odstranit prázdnou stránku. Ať už potřebujete vymazat prázdnou stránku nebo stránku s textem poradíme vám jak na to.

 

Jak odstranit stránku ve Wordu

Ať už chcete vědět jako ve Wordu odstranit stránku s textem, prázdnou stránku nebo část textu stačí pokud vyberete co potřebujete odstranit a klikněte na klávesu „ Delete“.

Druhý způsob jak vymazat stránku ve Wordu je stisknutím kláves Ctrl + G. Následně se vám objeví okénko do kterého zadáte číslo stránky. Klepněte pak na klávesu „Enter“ a okénko zavřete. Zjistěte, zda je označená stránky zvýrazněna a klikněte na „Delete“.


 

Jak odstranit prázdnou stránku ve Wordu

Někdy se stane, že Word bude na konci dokumentů vytvářet prázdné stránky. Může jít o neodstranitelné koncové odstavce, které někdy program přesune na novou stránku. V tomto okamžiku se nabízí otázka jak se zbavit konce stránky ve Wordu. Jednoduše stačí zkrátit koncový odstavec, který se následně vejde na předchozí stránku.

Jak odebrat stránku ve Wordu? Stiskněte klávesy Ctrl + Shift + 8. Když se vám zobrazí označení odstavců a netisknutelné znaky vyberte označení odstavce. V případě odstranění prázdné stránky ve Wordu to je označení odstavce, které se nachází na poslední stránce před prázdnou stránkou. Nyní klikněte na položku „Velikost písma“ v textovém editoru a zadejte hodnotu 01. Klepněte na klávesu „Enter“. Posledním krokem je stisk kláves Ctrl + Shift + 8 čímž se označení odstavců skryjí.

Jak odstranit poslední stránku ve Wordu už víte. Vždy se ale může stát, že se odstavec na poslední stránku s textem nevejde. V tomto případě můžete v programu Word pro odstranění stránky zmenšit spodní okraj stránky.

V horní liště programu najděte položku „Rozložení“ , otevřete ji a najděte kartu „Okraje“. Vyberte si možnost „Vlastní okraje“ a do políčka pro spodní okraj zadejte co nejmenší hodnotu.

 

Jak odstranit stránku ve Wordu Mac

Přemýšlíte jak vymazat stránku ve Wordu v počítačích sMAC OS? Postupujte stejně jako když chcete vybrat stránku z Wordu ve Windows.

Chcete-li odstranit stránku pomocí označení odstavce stiskněte kombinaci kláves Option + ⌘ + G. Zadejte číslo stránky, klikněte na klávesu „Enter“ a když je stránky vybrána klikněte na klávesu „Delete“. Tímto způsobem můžete odstranit stránku v dokumentu.

Chcete-li smazat prázdnou stránku na konci postupujte stejně jako u Windows. Místo kláves Ctrl + Shift + 8 ale stiskněte klávesy ⌘ + 8.

 

Jak odstranit prázdnou stránku v PDF

Stránku z dokumentu můžete odstranit i dalším a opravdu jednoduchým způsobem.

Pokud vám ve Wordu nelze odstranit stránku změňte formát dokumentu zTXT na PDF. Otevřete dokument ve Wordu, přejděte do položky „Soubor“ a klepněte na „Uložit jako“ Z nabídky, která se vám zobrazí vyberte „Dokument formátu PDF“. Klepněte na položku „Možnosti“ a do okénka „Rozsah stran“ zadejte rozsah stránek, které chcete v dokumentu mít. Poslední prázdnou stránku jednoduše v rozsahu vynechejte. Soubor uložte jako PDF. Následně vám už stačí jen konvertovat PDF soubor na textový a máte to.

Odstranit stránku navíc ve Wordu není obtížné a můžete to udělat několika způsoby. Vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2491

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist