Jak obnovit smazané soubory? NÁVOD

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Podařilo se vám smazat data, která nyní potřebujete? Zda jste si je smazali náhodou nebo schválně existuje několik způsobů jak obnovit smazané soubory. Prozradíme vám, kde můžete odstraněné soubory najít i jak je obnovit.

V počítači máme množství souborů a nejednou se stane, že si soubor, který potřebujeme smažeme. Zachránit smazané soubory můžete několika způsoby. To, že jste je odstranili ještě neznamená, že jste se jich zbavili natrvalo, můžete je získat zpět. Takže, jak obnovit smazané soubory?

 

Jak obnovit smazané soubory

Obnovit smazané soubory v PC můžete několika způsoby. Soubory, které odstraníte nejsou nenávratně pryč. S jejich vrácením vám mohou pomoci aplikace třetích stran, koš v PC nebo komunikační aplikace. Také můžete obnovit smazaná data z flash disku či SD karty.

Odstraněné soubory z počítače jen tak nezmizí. Tím, že je smažete se stanou jen neviditelnými a zůstávají na disku dokud se nepřepíší jiným souborem nebo programem. Obnovit smazaný soubor tak nemusí být vůbec náročné. Než sáhnete po obnově dat z disku zkuste pár jiných.


 

Jak obnovit smazané soubory z koše

Každý soubor, který v počítači odstraníte se uloží do koše. Vrátit smazané soubory z koše je jednoduchý a praktický postup, po kterém byste měli sáhnout hned jak soubor smažete. Stačí jen kliknout na ikonu koše, otevřít jej a vybrat soubory, které chcete obnovit. Tímto způsobem můžete obnovit soubory z koše Windows 10, 8, 7 ale i Windows 11.

Obnovit soubory z koše se vám nepodaří, pokud jste jej vyprázdnili. Ani v tomto případě se ale o vymazaný soubor nemusíte obávat. Obnovit soubory z vysypaného koše můžete prostřednictvím různých aplikací.

 

Jak obnovit smazané soubory Windows 10

Pokud používáte operační systém Windows můžete obnovit smazaná data také pomocí obnovy systému Windows. Tento operační systém automaticky ukládá kopie souborů a složky jako součást bodu obnovy.

 

Komunikační aplikace, e-mail

Přemýšlíte kde byste mohli nalézt smazané soubory? Prohlédněte si e-maily nebo komunikaci v komunikačních aplikacích. Možná jste smazaný soubor v minutě někomu poslali. Stačí ho jen najít a stáhnout si ho. Obnovit vymazaný soubor, fotku nebo dokument můžete také zcloudu. Pokud využíváte cloudová úložiště nebo externí disk zkontrolujte, zda se soubor náhodou automaticky nezálohoval. Pokud máte automatické zálohování nastaveno máte o problém méně.

 

Programy pro obnovu smazaných dat

Najít smazané soubory není pro některé programy žádný problém. Proskenují celý počítač, disk, každé zařízení a smazaná data najdou. Výborný nástroj pro obnovu smazaných souborů z PC je program Recuva. Tento program obnoví smazaná data z HPP ale poradí si is dalšími zařízeními. Zvládne obnovit smazané soubory z SD karty, digitálního fotoaparátu, MP3 přehrávače a dalších.

Obnovit smazané soubory z flash disku, PC či jiného zařízení můžete také prostřednictvím programu DiskDigger. Oba programy si můžete stáhnout zdarma.

Programy pro získání smazaných souborů fungují zcela jednoduše. Prozkoumají pevný disk, najdou soubor který hledáte a obnoví jej. Pokud nenajdou soubor celý (došlo k jeho přepsání na disku dalšími soubory) najdou alespoň části z něj. Ať už se rozhodnete použít pro obnovu smazaných souborů program Recuva, DiskDigger nebo jiný je jen na vašem uvážení.

 

 

Obnovit smazané soubory v mobilu

Vrátit smazané soubory z Androidu vám pomohou také různé programy a aplikace. Program FoneLab for Android ale i výše zmíněné programy vám mohou vrátit odstraněné soubory i v mobilním telefonu.

Získat zpět smazané soubory není vůbec náročné. Obnovit smazané soubory z externího disku nebo z koše je nejsnazší. Pokud jste ale vyprázdnili koš a soubory si nikde nezálohujete můžete k jejich obnově využít programů. Ty vám pomohou najít smazané soubory nejen v počítači ale iv mobilních telefonech, flash discích, MP3 přehrávačích a dalších zařízeních.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist