Jak nastavit automatickou odpověď v nepřítomnosti? NÁVOD

29.10.2023 20:29  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Automatická odpověď je užitečná funkce. Dejte vědět každému, kdo vám pošle mail, že jste na dovolené, a že jim odpovíte když se vrátíte. Užijte si dovolenou bez čekání a odepisování na zprávy a zároveň nenechte čekat klienty na odpověď.

Jdete na dovolenou, jste nemocný nebo jen nechcete odpovídat na e-maily? V tom případě se vám sejde automatická odpověď, kterou každému sdělíte proč se zrovna nezabýváte poštou, kdy přijedete, případně na koho se mohou obrátit. Ať už chcete vědět jak nastavit automatickou odpověď Outlook nebo přemýšlíte jak na automatickou odpověď Seznam rozmyslete si nejprve text automatické odpovědi. Text může být formální (při komunikacích s klienty či společníky) nebo mírně odlehčený. Nezapomínejte ale, že jde o automatickou odpověď, ve které chcete říci proč na mail neodpovídáte osobně.

 

Automatická odpověď Outlook

Pomocí Outlooku můžete automatickou odpověď nastavit zcela jednoduše. Office 365 automatickou odpověď lze nastavit snadno a zvládnete ji i bez odborných znalostí. Jak v Outlooku nastavit automatickou odpověď?

  • Automatická odpověď Outlook 2007 – klikněte na položku „Nástroje“ a přejděte do části „Asistent pro režim mimo pracoviště“. V části „Automatická odpověď“ klikněte na „Odesílání automatické odpovědi“. Nastavte období od a do kdy se mají automatické odpovědi odesílat. Na kartě „V rámci organizace“ napište odpověď, kterou chcete posílat. Outlook nastavení automatické odpovědi není obtížné nastavit. Nastavení potvrďte kliknutím na „OK“. Odpověď se bude odesílat v období, které jste nastavili. Můžete jej ale kdykoli vypnout. V části „Asistent pro režim mimo pracoviště“ jen zrušte zaškrtnutí kolonky „Odesílat automatické odpovědi“.

 


Nastavení automatické odpovědi Outlook v mobilu

V části „Nastavení“ zvolte e-mailový účet. Následně klikněte na „Automatické odpovědi“ a vyberte komu chcete odpovědět (vším, nebo jen na pracovní maily). Vyberte zda chcete používat různé zprávy a všechna nastavení potvrďte. Ani zapnutí automatické odpovědi Outlook mobil není obtížné.

 

Text automatické odpovědi

Outlook automatickou odpověď můžete nastavit také jako šablonu. V Outlooku napište zprávu, kterou chcete odesílat. Zadejte předmět a tělo zprávy pro šablonu „Mimo pracoviště“. Otevřete položku „Soubor“ a klepněte na „Uložit“. Zadejte šabloně název a uložte ji v možnosti „Šablona aplikace Outlook “.

Nyní byste si měli vytvořit pravidla Mimo pracoviště. Otevřete „Soubor“ a přejděte do „Spravovat pravidla a výstrahy“. Klikněte na „Pravidla a upozornění – Pravidla e-mailu – Nové pravidlo“. V položce „Vytvořit nové pravidlo“ přejděte do části „Použít pravidlo pro přijímané zprávy“ a klikněte na „Další“. Potvrďte, že chcete automatickou odpověď odesílat na všechny přijaté e-maily. Následně vyberte „Odpovědět pomocí: šablona“ a vyberte šablonu, která se má odesílat.

Pokud vás text automatické odpovědi gmail právě teď nenapadá můžete se na internetu ohlédnout po vzorech. Pokud je důvodem dovolená vyhledejte výraz „Automatická odpověď dovolená vzor“. Naleznete zde vzory na nejlepší automatické odpovědi ale i netradiční originální automatické odpovědi, které si můžete vždy přizpůsobit.

Co napsat do automatické odpovědi? V podstatě jde o jednoduchý odkaz, ve kterém byste měli stručně říci důvod své nepřítomnosti a čas, kdy budete na mail moci odpovědět. Automatická odpověď v nepřítomnosti je běžnou záležitostí, které se nebude nikdo divit.

 

Automatická odpověď Messenger

Pokud využíváte Facebook k podnikání jistě přijde vhod vědět jak nastavit automatickou odpověď Messeenger. V profilu přejděte do „Nastavení“ a přejděte do části „Zprávy“. V části „Obecná nastavení“ klikněte na „go to automated responses“. Dostanete se na stránku, kde si můžete vybrat, upravit a nastavit zprávu. Nastavte čas, text automatické zprávy, můžete použít také vzor automatické odpovědi, můžete si vybrat komu se budou zprávy odesílat (Facebook, Instagram) zda nastavit „často kladené dotazy“, které se budou zobrazovat osobě, která vám píše. Klepnutím na dotaz dostane odpověď.

Když už víte jak nastavit automatické odpovědi Outlook či v Messengeru můžete se klidně vydat na dovolenou. Text odpovědi může znít i stručně a jednoduše „Automatická odpověď dovolená“.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist