Jak NASTAVIT AUTOMATICKÉ VYPNUTÍ PC (časovač vypnutí)?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Automatické vypnutí PC ale i jeho automatické zapnutí vám může ušetřit spoustu času, který můžete věnovat rodině, spánku či jiné aktivitě. Pokud víte jak na to stačí pár kliknutí, pokud ne, umíme vám v tomto dobře poradit.

Vypnout počítač ví každý. Víte ale jak ho vypnout když zrovna u počítače nesedíte? Automatické vypnutí počítače vám může v některých případech velmi pomoci. Kdykoli může nastat situace, že stahujete film nebo hru a musíte najednou odejít. Pokud vypnete počítač stahování přerušíte, ale pokud víte jak na automatické vypnutí PC můžete film stáhnout a následně se počítač sám vypne.

 

Časovač vypnutí PC

Kolikrát jste chtěli mít časovač na vypnutí PC? Stahujete večer film a chcete už jít spát, potřebujete jít ven a stahování hry trvá příliš dlouho,... je mnoho důvodů kdy se vám program na automatické vypnutí PC může sejít. Existuje spousta programů, které si můžete stáhnout zdarma a pomocí nich nastavit, kdy se má počítač vypnout.

Pokud si nechcete do počítače stahovat program na vypnutí PC můžete si jeho vypnutí nastavit v počítači. Automatické vypnutí PC Windows 10 můžete provést přímo v systému. Stačí se dostat do „Nastavení“ kde kliknete na „Napájení a spánek“. Zde si můžete vybrat kdy se má automatické vypnutí PC win 10 provést. Kdy stahování skončí víte. Vyberte čas, kdy se má PC vypnout nebo uspat.


Jak nastavit PC aby se neuspal? ¦Uspání PC má své důvody. Šetříte tak energii a také baterii. Pokud ale chcete uspání PC vypnout můžete tak učinit v části „Napájení a spánek“ můžete nastavit čas, kdy se má počítač vypnout. V závislosti na tom zda je napájen ze sítě, nebo baterie. Vypnout časovač můžete pokud máte pc stále v síti.

 

Automatické vypnutí PC program

Programy pro automatické vypnutí počítače si oblíbilo mnoho uživatelů. Díky nim můžete přesně nastavit kdy nebo za kolik minut se má vypnout. Stačí, když do prohlížeče zadáte výraz „Automatické vypnutí PC download“ a zobrazí se vám více programů.

Jedním z těchto programů je i Vypínač PC na dobrou noc. Tento software vám umožní nastavit přesně kdy se má počítač vypnout. V programu můžete nastavit

  • okolik minut se má počítač vypnout – spustíte tak odpočítávání.
  • nastavit přesný čas kdy se má počítač vypnout
  • nastavit vypnutí notebooku (nebo počítače) když skončí proces (v tomto případě stahování)

Kterou z těchto možností využijete je jen a jen na vašem zvážení.

Jak nastavit časovač vypnutí PC? Počítejte s tím, že stahování filmu nebo hry se může prodloužit. Je dobré dát si pro každý případ pár minut navíc. Nejvhodnější ale je, pokud se počítač vypne až když se stahování dokončí. Máte tak větší jistotu, že stáhnete celý soubor.

 

Příkaz k vypnutí PC

Na časované vypnutí PC nemusíte mít program. Pokud víte kde a jak můžete vypnutí. Zapnout časovač vypnutí PC Windows 10 můžete i přes příkaz „shutdown“, který zadáte v příkazovém řádku. Najdete ho iv nabídce „Spustit“.

Naleznete zde několik parametrů, které vám umožní nejen vypnout počítač, ale i možnost odhlásit se z účtu a pod. Nastavením parametrů určíte co se má s počítačem stát.

  • s – vypnutí počítače
  • h – uspání počítače
  • l – odhlášení uživatelského účtu
  • r – plánování restartování počítače

Když vyberete co se má s počítačem provést nastavíte čas – t. Čas se počítá v sekundách. Pokud nastavíte například s – t 600  počítač se vypne o 10 minut.

Jak provést Windows 10 automatické odhlášení z uživatelského účtu, nebo jak vypnout pc již víte. Automatické vypnutí Windows 10 je trochu náročnější, ale jakmile si na něj zvyknete zjistíte, že to jde docela jednoduše.

Vypnutí PC přes mobil ? I to je možné. Potřebujete mít ale v mobilním telefonu staženou aplikaci „Shutdown Start Remote“. Pokud máte mobil a počítač na stejné síti, nebo připojené přes Bluetooth najděte v aplikaci svůj počítač a vypněte jej . Spustí se časovač kde můžete nastavit kdy se má vypnutí pc na dálku provést. Zadáte-li čas 00:00 vypne se hned. V aplikaci můžete rovněž načasovat i uspání počítače.

 

Automatické zapnutí počítače

Automatické zapnutí počítače můžete provést několika způsoby. Jeden z nich je přes BIOS, ale jde o poměrně složité nastavení. Druhý způsob je přes Plánovač úloh. Nejrychlejší a nejjednodušší způsob jak na automatické zapnutí PC Windows 10 je použití programu.

Proč je dobré mít program i na zapnutí počítače? Tuto možnost oceníte v případě pokud pracujete doma a potřebujete se dostat k počítači v práci nebo opačně. Přes program si PC zapnete a prostřednictvím vzdálené obrazovky můžete na něm pracovat. Program pro zapnutí PC funguje ale jen v případě, kdy je počítač uspán. Pokud jej vypnete úplně program ho nezapne.

Na vypnutí notebooku po čase, nebo v zadaném čase je množství programů. Na internetu najdete také programy pro jeho zapnutí. Programy jako TimeUp, nebo WakeMeUp mohou počítač zapnout a také vypnout v čase, který v aplikaci nastavíte. Dobré je, pokud si vyberete jeden program pro zapnutí i vypnutí PC. V programech můžete nastavit kdy se má PC zapnout, kdy se má vypnout, některé vám umožní nastavit zapnutí/vypnutí PC i na týden dopředu.

Programy umožňují nastavit zapnutí počítače zároveň is přehráním oblíbené písně nebo zapnutím rádia co můžete využít místo klasického ranního vyzvánění budíku.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2492

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist