Jak nastavit a používat TV aplikaci Kodi?

29.10.2023 20:26  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

KODI aplikace není v našich končinách možná až tak známá, což je však škoda. Dokáže vám podstatně usnadnit život, a to nejen při používání v tabletu či notebooku, ale i v TV. V následujících řádcích se podíváme na to, co je KODI, jak ji „dostat“ do vašeho televizoru a které doplňky patří k oblíbeným a užitečným.

KODI aplikace není v našich končinách možná až tak známá, což je však škoda. Dokáže vám podstatně usnadnit život, a to nejen při používání v tabletu či notebooku, ale i v TV.

V následujících řádcích se podíváme na to, co je KODI, jak ji „dostat“ do vašeho televizoru a které doplňky patří k oblíbeným a užitečným.


KODI: STAŽENÍ, NASTAVENÍ A UŽITEČNÉ KODI DOPLŇKY!?

 

KODI aplikace: Co to je a jak ji využít?

KODI aplikace je open-source multimediální přehrávač od firmy LibreELEC. K této informací se dostanete na Wikipedii a každém českém či slovenském webu, avšak pro ty, pro které je tato oblast naprostou španělskou vesnicí, si to vysvětlíme trochu jednodušší.


KODI slouží přednostně pro sledování filmů, seriálů či poslech hudby, přičemž se napojuje k různým zdrojovým kódům, proto si je nemusíte prohlížet zvlášť. Jinak řečeno, vše máte na jednom místě – v počítači, mobilu nebo v TV. Například máte Smart TV, na které chcete dívat archiv TV Markíza, TV JOJ a Youtube. KODI všechna tato streamovací média, takříkajíc, přenese na obrazovku vaší televize. Vy je tedy nemusíte vyhledávat zvlášť.

V čem se KODI liší od jiných podobných aplikací? Dá se říci, že legálnost zdrojových kódů pro ni není až tak podstatná. Přes KODI se tedy umíte dostat ik „méně oficiálním“ streamovacím službám. Pokud pro vás tedy nejsou Netflix či HBO dostačující, KODI vám tento problém pomůže vyřešit.

 

KODI download: Jak na to?

Aplikaci si můžete stáhnout z různých míst. Najdete ji například iv App Stor-e či Google Play, ale i na stránkách jako instaluj.cz. Při instalování na TV je však lepší KODI stáhnout přímo z webu kodi.tv, kde si umíte vybrat konkrétní operační systém (např. Linux, Windows, MacOS, iOS, Rasberry Pi...).

 

Jak nastavit KODI na Android TV?

Aplikace KODI lze stáhnout přímo jen do Smart TV s operačním systémem Android. Po úspěšné instalaci uvidíte menu s multimediálními soubory. Ty si můžete uspořádat a nastavit přesně podle sebe. Důležité je hlavně nastavení složek knihovny. To vám usnadní pozdější prohlížení a ovládání aplikace. Nejlepší je, pokud si nastavíte například samostatné záložky pro seriály a filmy. Takové rozdělení bude přehlednější pro vás, zároveň však usnadníte práci i samotné aplikaci.

 

KODI TV – Samsung, Panasonic, LG

KODI na Samsung, Panasonic a LG televizory nainstalujete pouze přes externí multimediální přehrávač s operačním systémem Android. Tato „věcička“ stojí od cca 30 do 250 eur. Samozřejmě, při troše hledání narazíte i na levnější i dražší modely. Novější externí přehrávače by měly být bez problémů podporovány všemi typy a značkami Smart televizorů.

 

Užitečné doplňky KODI

Pokud si do Google zadáte slova „repositary cz sk“ nebo jen „Kodi cz sk“, jako první vám vyskočí oficiální stránka s aplikacemi pro televizi, ale i jiná zařízení. Doplňky Kodi slouží například k, zjednodušeně řečeno, propojení aplikace s konkrétními zdrojovými kódy. Některé doplňky v současnosti již nejsou aktuální, některé se staly „zakázanými“ protože čerpaly obsah z nelegálních zdrojů. Ty, které však fungují, můžete bez problémů používat i dnes.

Mezi českými doplňky KODI naleznete například archiv markýzy, JOJky, mojevideo.cz, SHMU.sk počasí a mnoho dalších. Populárním je nepochybně doplněk Kodi stream cinema cz sk, přes který můžete, jak tomu napovídá již samotný název, sledovat slovenské a české filmy.

 

Jak používat Repository cz/cz?

Na stránce kodi-czsk .github.io si nejprve klikněte na možnost „obsah repozitáře“. Následně se vám zobrazí podstránka, ze které si můžete stáhnout jednotlivé doplňky, a to jak slovenské, tak české. Po stažení zip souborů je nainstalujete přes domovskou stránku KODI. Pokud máte zájem io jiné než československé služby, doplňky KODI můžete hledat na mnoha zahraničních on-line depozitářích.

 

Jak sledovat přes KODI HBO?

Toto je velmi častá otázka. Proto na ni odpovíme zvlášť. HBO na KODI můžete sledovat přes více doplňků, jako nejspolehlivější se však ukázaly Adryanlist a Falcon. Ty naleznete na webové adrese https://ajbuilds.uk/secret/ . Postup je podobný jako při instalování jiných doplňků KODI. Na domovské stránce aplikace kliknete na ikonku „nastavení“ a dále pokračujete klasicky přes správce souborů.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3739

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2670

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2504

Freeware

2435

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2416

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2317

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2244

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2189

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2053

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2027

Freeware

další programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

Debito 1.1.2

Aplikace na správu financí a doklady

Freeware

0 kB

Caflou 10012

Správa financí pro podnikatele

Freeware

0 kB

Spendee 5.4.21

Správa financií

Freeware

0 kB

JOJ Play 2.0.3

Sledování TV JOJ v mobilu

Freeware

0 kB

Uptappd 4.3.3

Aplikace pro milovníky piva

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9280 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 5 dny

TOPlist