Jak na ZÁLOHOVÁNÍ KONTAKTŮ v mobilu? Jednoduchý NÁVOD!

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Zálohování kontaktů v mobilu byste neměli rozhodně podceňovat. Kdykoli můžete telefon ztratit, nebo vám jej odcizí as ním vše co v něm máte uloženo. Pokud nechcete přijít o kontakty poradíme vám jak a kde je zálohovat.

Vědět jako zálohovat kontakty v mobilu se vám může kdykoli sejít. Pokud si již zálohujete fotografie, videa a soubory, které máte v mobilu, určitě byste neměli zapomenout ani zálohovat kontakty. Zálohování kontaktů v mobilním telefonu vám může pomoci předejít řadě problémů v případě ztráty telefonu nebo jeho výměny. Kontakty, o které byste ztrátou telefonu přišli byste museli shánět znovu.

Nejvíce se vyplatí zálohování kontaktů na Google. Není to ale jediné místo, kde můžete kontakty zálohovat. Je to ale nejlepší místo v případě odcizení nebo ztráty mobilního telefonu. V první řadě je ale dobré vědět kde jsou uloženy kontakty v Androidu. Mohou být v paměti mobilu, na SIM kartě ale i na SD kartě.

Jak zálohovat kontakty

Proč se vyplatí zálohovat kontakty už víte. Otázka zůstává jak je zálohovat. V podstatě je jedno zda chcete zálohovat kontakty Samsungu nebo jiného typu telefonu důležité je zda je chcete provést Android zálohu kontaktů nebo chcete zálohovat kontakty na iPhone.

Zálohovat kontakty z mobilu můžete na SIM kartu, do zařízení nebo do Google.


Jak zálohovat kontakty na Google

Zálohu kontaktů Android na Google provedete poměrně jednoduše. Stačí, když v mobilním telefonu otevřete „Nastavení“ a kliknete na „Google“. Z nabídky vyberte „Nastavení aplikací od Google“ a na „Synchronizace kontaktů Google“. Klepněte na „Synchronizovat kontakty v zařízení“ a „Automaticky zálohovat a synchronizovat kontakty v zařízení“. Zapněte zálohování a vyberte účet, kde se mají kontakty zálohovat.

Každý jeden kontakt, který nyní mezi kontakty v telefonu přidáte se automaticky zálohuje na Google (do vašeho gmailu).

Vytvořit zálohu kontaktů na Google je docela jednoduchá a zvládnete ji bez problémů. Problém je v tom, že takto zálohujete jen kontakty, které máte v zařízení, tedy v mobilním telefonu. Kontakty, které máte na SIM kartě se automaticky na Google nezálohují. Záloha kontaktů na Google účet ze SIM karty ale lze provést. Otevřete kontakty, klikněte na nabídku – Nastavení – Importovat. Nyní vyberte nabídku „ze SIM karty“ a vyberte účet, kde se mají kontakty uložit.

Záloha kontaktů z mobilu na PC

Jak dostat kontakty z mobilu na PC? Jakmile jste si na google účtu zálohovali kontakty máte je i v počítači. Stačí se jen přihlásit do svého účtu a v části Google kontakty máte uloženy všechny kontakty, které jste si zálohovali.

SIM karta

Jak kopírovat kontakty z telefonu na SIM kartu? Při změně mobilního telefonu vám zůstává SIM karta, na které můžete mít uloženy všechny kontakty. Pokud jste si ukládali kontakty do mobilního telefonu přeneste je na SIM kartu a v novém mobilu se vám hned zobrazí. Jak exportovat kontakty na SIM?

Otevřete kontakty a přejděte do „Nastavení“. Zde vyberte možnost „Import a Export kontaktů“ a vyberte kontakty, které chcete zálohovat na SIM kartě. Klepnutím na „Exportovat“ kontakty přenesete na kartu.

Tímto způsobem můžete zálohovat kontakty na SD kartu. Místo uložení na SIM kartu ale zvolte možnost uložit je na SD kartu.

Typ telefonu hraje důležitou úlohu, pokud chcete zálohovat kontakty na SIM kartu. V tomto případě se postup zálohování kontaktů Huawei liší od přenosu kontaktů Samsung na SIM kartu.

Samsung záloha kontaktů - otevřete „Kontakty“ a přejděte na „Nastavení kontaktů“. Vyberte položku „Zpracování kontaktů“ a „Import/export kontaktů“. V položce export kontaktů klikněte na exportovat a máte to.

Pokud máte kontakty uložené na SIM kartě můžete si je jednoduše přenést do nového telefonu. Pokud vám ale telefon ukradnou přijdete oně, protože s mobilem vám ukradnou i SIM kartu. Z toho důvodu je lepší zálohovat kontakty z telefonu na Google.

iPhone zálohování kontaktů

Jak zálohovat kontakty na Androidu už víte. Chcete-li zálohovat kontakty v iPhone použijte k tomu iTunes. Připojte mobil k počítači USB kabelem, klikněte v počítači na iPhone. Nyní stačí otevřít položku „Souhrn“ dostat se do části „Zálohy“ a označit „Tento počítač“. Jakmile kliknete „Zálohovat“ začne se zálohování.

Můžete také zálohovat kontakty na iCloudu. Stejně tak můžete zálohovat kontakty do Google nebo na SIM kartu.

Zálohovat kontakty z telefonu můžete různými způsoby. Nejlepší je ale pravidelně zálohovat kontakty na gmail. Pokud se vám telefon porouchá, pokud ho namočíte, pokud vám ho ukradnou nebo oho ztratíte nepřijdete o kontakty,




Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2490

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist