Jak na ZÁLOHOVÁNÍ KONTAKTŮ na ANDROIDU? NÁVOD

29.10.2023 20:28  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Kontakty z mobilního telefonu byste si měli rozhodně zálohovat. Proč, kde a jak kontakty zálohovat? Na všechny otázky a také jak na zálohování kontaktů na Androidu vám prozradíme v tomto článku. Zálohujte si kontakty rychle a hlavně bezpečně.

V mobilním telefonu máte spoustu kontaktů, fotek, dokumentů a dalších souborů, o které byste ztrátou telefonu přišli. Zálohování kontaktů Android můžete provést rychle a jednoduše - pár klepnutími v mobilu. Takže, jak k zálohování kontaktů na Androidu?

 

Zálohování kontaktů: Android

Výměna mobilního telefonu, odcizení či ztráta mobilu nebo jeho zničení může být dobrý důvod proč byste měli umět jako zálohovat kontakty Android. Kontakty, které máte v mobilním telefonu můžete zálohovat na několika místech. Které z nich je nejbezpečnější vám řekneme v tomto článku.

 


Jak zálohovat kontakty na Google

Zálohování kontaktů na Google je nejbezpečnějším způsobem. V případě ztráty nebo olití mobilního telefonu je budete mít uloženo na svém účtu v Google. Kdykoli si je můžete odtud potom stáhnout.

Jak zálohovat kontakty z telefonu na Google? V mobilním telefonu otevřete „Nastavení“ a přejděte do po položky „Google“. Z nabídky, která se vám zobrazí vyberte „Nastavení aplikací od Google“ a zvolte možnost „Synchronizace kontaktů Google“. Tím ale záloha kontaktů Android na Google nekončí. Vyberte „Automaticky zálohovat a synchronizovat kontakty v zařízení“. Nyní stačí už jen zapnout zálohování a vybrat účet, na kterém se mají kontakty zálohovat.

Tímto způsobem zálohujete všechny kontakty, které máte v mobilním telefonu. Kontakty, které máte uloženy v SIM kartě se ale nezálohují. Jistě i tady máte nějaký kontakt, který si chcete zálohovat. Nejprve musíte umět jak zobrazit kontakty SIM – Android. Otevřete „Kontakty“ a „Nastavení“. Vyberte položku „Importovat“ a zvolte „ze SIM karty“. Jakmile vyberete Google účet, na kterém se mají zálohovat kontakty se automaticky zálohují. Synchronizace kontaktů Google se bude provádět automaticky. Vždy, když si přidáte do telefonu další kontakt, bude se zálohovat i na vašem účtu.

 

Zálohování kontaktů Android do PC

Zálohování kontaktů Android na Google není náročné a ani obtížné. Jak dostat kontakty z telefonu do PC? Jakmile si zálohujete kontakty na svém účtu, můžete se k nim prostřednictvím stejného účtu dostat iz počítače.

Pokud jste si uložili kontakty na USB klíči můžete jej připojit k počítači a získat k nim přístup z PC.

 

Synchronizace kontaktů Android

Následně můžete z Google telefonní kontakty jednoduše kdykoli obnovit. V „Nastavení“ v mobilním telefonu vyberte položku „Google“ a klikněte na „Nastavení a obnovení“ a následně na „Obnovení kontaktů“ a vyberte, z kterého účtu chcete kontakty obnovit. Všechny kontakty se s mobilním telefonem (kontakty) synchronizují a vše co jste měli uloženy na účtu v kontaktech se přenese do telefonu.

 

Android: záloha kontaktů

Zálohovat kontakty na Google účtu je jeden způsob jak o tyto údaje v mobilu nepřijít. Kontakty ale můžete zálohovat i na USB klíči, SIM kartě nebo paměťové kartě. Stačí jen otevřít v mobilu „Kontakty“ přejít do nastavení a vybrat „Import/Export“. Následně jen zvolte, kde se mají uložit.

Mírně odlišný způsob může být pokud používáte telefon Samsung. Pro zálohování kontaktů Samsung musíte otevřít „Kontakty“, poté „Nastavení“ a „Zpracování kontaktů“. Po kliknutí na „Import/Export“ vyberte Export a zvolte kde chcete kontakty uložit (paměťová karta, interní úložiště,...). Po kliknutí na „Exportovat“ se kontakty zálohují.

 

Aplikace

Pokud vám nevyhovuje zálohování kontaktů Android Gmail můžete k jejich uložení využít různých aplikací. Množství aplikací pro zálohování kontaktů najdete na Google Play.

>Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2493

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

TOPlist