Jak na správné řádkování ve Wordu? Jednoduchý NÁVOD

29.10.2023 20:27  | 
DownloadWik

Kategorie: PORADCE

Potřebujete změnit mezery mezi řádky v dokumentu? Poradíme vám jak na správné řádkování ve Wordu, jak mezery mezi řádky zúžit nebo zvětšit a také to jak nastavit dvojité řádkování v dokumentu.

Často píšete dokumenty a pracujete s Wordem? Možná jste natrefili občas na potřebu upravit řádkování v dokumentu ale nevíte jak na to? Správné řádkování ve Wordu není problém nastavit. Pokud potřebujete ve Wordu nastavit užší řádkování, nebo naopak dvojité stačí jen vědět kde v textovém editoru možnost nastavit řádkování naleznete.

 

Co je řádkování ve Wordu

Řádkování je v podstatě určení mezery mezi řádky. V závislosti na vašich požadavcích mohou být tyto mezery větší, menší nebo dvojité. Obecně je standardní řádkování v tomto textovém editoru nastaveno na 1. Toto číslo se ale odvíjí od velikosti písmen a představuje jisté procento z písmen. Pokud budete psát větším písmem mezery mezi řádky budou větší, stále ale budou nastaveny na čísle 1.

Řádkování textu ve Wordu ale můžete ovlivnit. Velikost mezer mezi řádky si můžete upravit.


 

Řádkování Word

Určitě jste se již setkali s pojmem jednoduché řádkování Word. Chcete-li vědět co je jednoduché řádkování je dobré vědět jakou verzi Wordu používáte. Zatímco řádkování Word 2003 bylo 1, další novější verze Wordu již používají jako standardní Word řádkování 1,15. Pokud vám toto řádkování nevyhovuje můžete si < strong>ve Wordu nastavit řádkování 1.0.

Řádkování ve Wordu si můžete nastavit podle svých potřeb. To, že je např. řádkování Word 13 1,15 neznamená, že jej musíte používat. Stačí, když otevřete textový editor a přejdete do části „Domů“ a „Odseky“. Klepněte na znak se šipkami a řádky. V této části si můžete nastavit řádkování, jaké potřebujete. Totéž platí pro řádkování Word 16 (pokud používáte kancelářský balík programů Office 16 )

 

Práce ve Wordu

Při psaní dokumentů ve Wordu můžete standardní řádkování změnit iv kolonce „Styl“. Stačí klepnout na konkrétní styl levým tlačítkem myši a jednoduše jej upravit. Najdete zde spoustu funkcí pro úpravu ale mezi tím i řádkování. Pozor, takto správné řádkování ve Wordu nastavíte jen pro konkrétní styl ve Wordu. Pokud budete používat jiný styl řádkování bude jiné.

 

Jak udělat ve Wordu řádkování

Při psaní různých dokumentů a práce se stane, že potřebujete změnit řádkování v jednom odstavci, nebo v některých částech dokumentu.

V novějších verzích Wordu můžete upravit velikost mezery mezi řádky před nebo za odstavcem.

Jak udělat dvojité řádkování ve Worde? Dvojité řádkování Wordmůžete zvolit poměrně jednoduše. Stačí kliknout na číslo 2 a mezera mezi řádky bude dvojnásobná. V této položce můžete nastavit imezery mezi odstavci, případně přidat či odebrat mezeru před nebo za odstavcem.

Také můžete v nabídce „řádkování“ kliknout na „Možnosti řádkování“ a v okně, které se vám rozbalí kliknout v části „řádkování“ na „dvojnásobné“.

Jak ve Wordu udělat řádkování některých odstavců? Odstavec, ve kterém chcete mít jiné řádkování jen vyznačte a mezeru mezi řádky změňte v části „Odseky“ kde se upravuje řádkování. Takto můžete odstranit mezery mezi řádky ve Wordu, pokud jsou příliš velké.

Ať už potřebujete zmenšit mezery mezi řádky ve Wordu, změnit řádkování, nastavit mezery mezi odstavci nebo nastavit odsazení prvního řádku Word můžete tak učinit v jedné části textového editoru „Odstavec“. Pokud se dobře ohlédnete budete mít možnost změnit řádkování iv některých dalších textových editorech.
Ccleaner 5.76

Nedostatek místa na disku? Načítání trvá příliš dlouho a nakonec se stejně pc zasekne? Stáhněte si program CCleaner zdarma a zapomeňte na tyto problémy.

3750

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je soubor kancelářských programů, které využijete i v domácnosti a při studiu. Možnost dotykového režimu a množství vylepšených funkcí vás přesvědčí o jeho kvalitách a schopnostech.

2684

Freeware

Skicař

Kreslení online.

2509

Freeware

Mafia 1

PC hra.

2491

Freeware

2440

Freeware

Nero 9.4.12.3

Vypalování.

2325

Freeware

Všzp 4.3.0

Průkaz pojištěnce v mobilu.

2248

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě. Umožňuje bezplatné chatování, posílání zpráv, fotek a videí. Jednoduchá, přehledná a funkční aplikace by neměla chybět ani ve vašem počítači.

2196

Freeware

Word Zdarma

Word je program, ve kterém můžete vytvářet a upravovat textové dokumenty. Tento program je součástí kancelářských balíčků, které obsahují i ​​jiné programy – vytváření tabulek, prezentací apod.

2122

Freeware

Powerpoint Zdarma

Společnost Microsoft má jeden z nejpropracovanějších kancelářských balíků Microsoft Office. Ať už stáhnete po kterékoli verzi jednoduchost, přehlednost a užitečné funkce si vás získají. Součástí tohoto balíčku je i program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný pro přípravu a prohlížení pr

2043

Freeware

další programy »


Nové programy

ShortTV - Watch Dramas & Show 1.7.2

Sledování filmú v mobile

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

WhatsApp Business 2.24.6.77

Komunikační aplikace pro podnikatele

Freeware

0 kB

Cash App 4.40.1

Správa financií

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Nucleo 4.1.0

Program s ikonami

Demo

0 kB

WildBit Viewer 6.13 64-bit

Prohlížení obrázků a slideshow

Freeware

0 kB

Health Break 1.6

Program na připomínání přestávek u PC

Freeware

0 kB

Solid Edge

CAD program

Demo

0 kB

Fusion 360

CAD program

Adware

0 kB

FreeCAD

CAD program

Adware

0 kB

Mamio 1.1.0

Aplikace pro mámy

Freeware

0 kB

Settle Up - dlužníček 10.0.2113

Správa financií partie

Freeware

0 kB

Wallet 9.0.16

Správa financií

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Installsimple

Tvorba instalačních balíčků.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilní hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilní hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávání zvuku.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App pro nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Řec. 1.8.9

Nahrávání obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

další aktualizace »


logo

9286 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist